Skocz do zawartości

Zmiana kolumn w istniejącym zestawie


pablosrum

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów. To mój pierwszy wątek na tym forum i chciałbym prosić o poradę bardziej osłuchanych kolegów.
Aktualnie posiadam zestaw:
- wzmacniacz Denon PMA-860 (rok produkcji 1991)
- kolumny Wharfedale Diamond 9.2
- spięte kablem KLOTZ LY240T
- źródłem jest głównie Chromecast Audio (Spotify- premium oraz flac ) oraz sporadycznie denon dcd-580

Ogólnie jestem zadowolony z zestawu i uważam, że gra (jak na swoją cenę) bardzo dobrze z pewnością dzięki bardzo dobrej jak na warunki mieszkaniowe akustyce pomieszczenia (pokój ~ 20 m2). Wielokrotnie odwiedzający znajomi byli zaskoczeni poziomem generowanego dźwięku biorąc pod uwagę cenę jaką zapłaciłem 9 lat temu za ten zestaw. Niestety kolumny niezbyt dobrze radzą sobie z separacją średnicy i to szczególnie słyszę w rockowych nagraniach gdzie troszkę więcej instrumentów występuje. Zaczyna brakować szczegółowości i sceny tego typu nagrań.

Kilkukrotnie ostatnio miałem przyjemność słuchania droższych zestawów i wtedy szczególnie zauważyłem sporą różnicę w średnicy.

Jakie kolumny podstawkowe polecilibyście by poprawić to wrażenie? Skłaniałbym się ku zakupie kolumn używanych, gdzie można znaleźć perełki za stosunkowo niewielkie pieniądze (do 1000-1500 zł).

Spotkałem się z opinią, że do mojego wzmacniacza pasowałbym KEF'y. Widziałem modele Q100 i IQ3, ale czy to będzie rzeczywiście lepiej grało ?
Zdaje sobie sprawę, że jest wiele mniej znanych marek i również tutaj chętnie czegoś bym poszukał.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dziękuję za odpowiedz. Przeszukam oferty z kolumnami tych firm i może uda mi się znaleźć coś odpowiedniego i w dobrym stanie. Ostatnio miałem przyjemność słuchania monitor audio Silver 2 i rzeczywiście bardzo szczegółowo grały - niestety odsłuch odbywał się w kiepskich warunkach akustycznych i bas był tam strasznie dominujący (ale w tym modelu jest też 20 cm głośnik).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Silver 2 mają taki dość obszerny bas.
Dali Zensor 3 na przykład dostaniesz u nas nowe, możesz podjechać na odsłuch. Canto Grandy też mamy.
Im więcej posłuchasz nawet nie kupując tym będziesz bliższy w dokonaniu wyboru.

Wiesz jak jest, czytasz - mniej wiesz, słuchasz- sporo wiesz.



A dziękuję za zaproszenie - możliwe, że skorzystam. Raczej będę szukać w używkach, gdyż w cenie nowych można znaleźć bardziej "wartościowe" perełki, które kiedyś kosztowały krocie. Będę szukał. Gdy znajdę i podłączę , to podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...