Skocz do zawartości

marantz m-cr611 dali zensor 3


wyszlamnapoczte

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi na nie odpowiedzieć?
Otóż.
Posiadam marantza m-cr611 (taki all in one - 2 x 60 W przy 6 ohm) i monitory dali zensor 3 (6 ohm) - (typowy zestaw).
Czy warto między oba elementy wpiąć jeszcze wzmacniacz?
Marantz posiada wyjście stereo.
A jeżeli tak to czy nie będzie to dublowanie wzmacniacza?
A może moc zestawu się zwiększy?
Czy może m-cr zagra nie tylko jako źródło a również jak przedwzmacniacz?
Brakuje mi dynamiki i trochę górę chciałbym rozjaśnić np w rocku choć zestaw potrafi fajnie zaskoczyć w elektro czy chillout.
Akustycznie pomieszczenie też nie jest najszczęśliwsze (ok 18 m2 - 5 m x 3,5 m) Monitory stoją na komodzie(prawie 2,5 m) 30 cm od ściany na wysokości 90 cm ale wokół mają luz. Komoda na dłuższej ścianie.
Myślałem o używce lub nowym Pioneer A-30.(ok 1300)
Tyle mniej więcej max chciałbym wydać.
Kable to qed ruby AEvo ale lepiej się sprawdza zwykła OFC z marketu.
To nie jest mój pierwszy zestaw stereo.Miałem pm7000 marantza i podłogówki ale musiałem się ich pozbyć bo mi dzieciak wrzucał różne rzeczy do bass reflexów a także zmieniłem mieszkanie.
Na dzień dzisiejszy chcę pozostać przy tym zestawie.
Proszę o poradę w ewentualnym doborze wzmacniacza i wyrozumiałość przy pierwszym poście.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci wzmacniacz dodatkowy? Warto bo te kolumny zagrają ładniej z wyższej klasy wzmacniaczem, ale warto je zastąpić a nie dokładać.
Moim zdaniem najlepiej zrobisz wymieniając wzmacniacz.
Sprawdź Pioneera A30 brzmienie żywe i w swojej cenie bardzo dobre.
Z używanych wyższe modele Yamahy. AX900?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx
Wzmacniacz w m-cr611 jest jego integralną częścią (to jest jeden amplituner).
Przy nowym wzmacniaczu pracowałby jako źródło.
Jego uniwersalność jest bardzo dobra ( napęd CD radio DAB i FM usb mp3 FLAC Spotify Airplay Wifi NAS Bluetooth NFC wej optyczne itd)
Chodzi o to żeby zestaw kopnął. (krótszy bas i detale na górze)
Zensorom ewidentnie brakuje lepszego wzmacniacza.
Chociaż mówię - nie jest źle.
A może yamaha ale a-s 501 ?
Myślałem jeszcze o głośnikowych Chord Carnival Silverscreen (dołoży góry i średnicy - uporządkuje?) warto?
Jeżeli chciałby ktoś doradzić to bardzo proszę.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer A30 sporo lepszy od Tego Onkyo 9010. Zaś Marantz pm 6005 lepszy i wyższej klasy i nieco inny w brzmieniu od Pioneera A30, dodatkowo w 6005 masz dobry DAC.
Tylko wychodzi na to że wymieniamy system "mini all in one " marantz 611 na klasyczny zestaw na bazie wzmacniacza marantza icon_wink.gif

Może dla Ciebie te podmiany i zmiany wzmacniaczy nie będą warte tych pieniędzy, a może okażą się spektakularne i trafione ?
Ja zabrałbym marzntza 611 i Dali 3 do sklepu i sobie posłuchał. Masz super okazję poznać swoje oczekiwania, gust i poznać możliwości dobrych Dali zensor 3, to może być ciekawe doświadczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o 9050.
Zdecyduję się jednak na yamaha a-s501 .
Mogę kupić w dobrej cenie nową ale bez odsłuchu lub o 200 drożej po odsłuchach zabierając swoje dali do salonu.
W ciemno wchodzić chyba nie warto ?
Choć przy tej cenie ryzyko niewielkie.
Jeżeli zagra mi to porównywalnie do marantza pm-68 i paradigm monitor 3 których dźwięk mi się kiedyś bardzo podobał to się zdecyduję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie nie zrozumieliśmy się.
W salonie cena o ok 200 wyższa ale z możliwością odsłuchu ( bo blisko).
Taniej u konkurencji ale zakup przez neta bo ich salon ode mnie 250 km.


1. Porozmawiaj z obsługą salonu i negocjuj cenę, jak radzi przedmówca.
2. Zamów przez internet, wtedy masz 14 dni na odstąpienie, odsłuchasz u siebie w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home dziękuję, na pewno się z Wami skontaktuję.
Muszę uporządkować.
Potrzebuję tylko wzmacniacz.
Źródło to amplituner Marantz m-cr611 i tv ze smartem połączony kablem optycznym.
Kolumny to Dali Zensor 3.
Kolumny stoją na komodzie blisko ściany (ok 30 cm) na wysokości ok 85 cm i oddalone od siebie o ok 200 cm wokół kolumn luz .Komoda na dłuższej ścianie ale nie pośrodku.
Pokój ok 18 m2 (5 x 3,5) słaby akustycznie (ściana naprzeciwko oprócz dużego narożnika i stołu pusta , firanki ,zasłony, gruby dywan).
Muzyka wszelaka może oprócz country i death metalu.
Budżet to tak do ok 1700.Im niżej tym lepiej.
Chcę kupić wzmacniacz który dołoży dynamiki Zensorom skróci bas dołoży w górze i średnicy detali uporządkuje.Podobało mi się bardzo brzmienie Marantza PM68 z Paradigm Monitor 3.
Więc który wybrać:
Yamaha A-S501
boję się że będzie za dużo wysokich ale może QED Ruby Anniversary Evolution to ociepli mam jeszcze stary i zapomniany interkonekt KLOTZ LA GRANGE GY107
Onkyo A-9050
Pioneer A-30
i ew Marantz PM6006 (ale chyba Dali i marantz to nie jest dobre połączenie chyba że od Pearl Lite).
Opcje to jeszcze przerzucenie monitorów na standy i postawienie ich po obu stronach komody i wyjeżdżanie z nimi trochę do przodu do odsłuchu.
Najlepsza forma zakupu to przez internet (cena) i ew odsyłka czyli w ciemno.
Mam możliwość podjechać z kolumnami do Lublina do salonów na odsłuchy ale na pewno nie w tym miesiącu.(praca do późna).
Jeśli chciałby ktoś wskazać faworyta to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to będzie zamiana z cyklu siekierka na kijek. Małe monitory są trudnym przeciwnikiem dla budżetowych wzmacniaczy. Doradzałbym zaczaić się na prawdziwy wzmacniacz o mocy powyżej 100W, typu NAD C356 i wtedy będzie czuć różnicę. A tak wydasz 1800zł zamiast 2800 i będziesz niepocieszona.
http://sklep.rms.pl/nad-c-356-bee-c356-wzmacniacz-stereo

Ewentualnie wymienić kolumny na podłogówki z bas refleksem w dół np
http://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s...reo-klasy-hi-fi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam ponownie.
Zakupiłem A-30 Pioneera.
Jestem naprawdę zadowolony z brzmienia zestawu.
Ale może można coś jeszcze poprawić.
A ponieważ nie chcę zakładać nowego wątku to proszę o:
-radę w doborze kabli głośnikowych i interkonektu o neutralnym brzmieniu pasującym do zestawu:
Marantz m-cr611 (źródło)
Pioneer A-30 (wzmacniacz)
Dali Zensor 3
w cenie do 200 PLN za 2 x 3m (może być używka bez konfekcji) single
Obecnie gram na QED Ruby AEvo ( jest za ciepło i lekko przymula) lub OFC no name (lepiej) i intrc Prolinka.
Myślałem o Melodice ale też chyba ociepla i dodaje basu.
Może jakiś konkretny model ktoś podpowie.
Czy Chord Silver screen (lub inny "srebrny" będzie pasował czy będzie za jasno ?
Może ktoś chciałby doradzić.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam ponownie.

Nie chcę zaśmiecać forum nowym wątkiem ponieważ mam pytanie które pośrednio w jakimś stopniu dotyczy obecnego.

Mam ochotę spróbować a-50 (większa moc, klasa D) Pioneera zamiast a-30.

Czy warto ?

Czy to podobnie grający wzmacniacz ? Czy lepiej zagra z moimi monitorami?

Marantz m-cr611 - żródło

Pioneer A-30

Dali Zensor 3

Kable to Chord Carnival Silverscreen

interkonekt to jakiś Prolink

Nie znalazłem opinii o tym wzmacniaczu w połączeniu z Dali Zensor 3 i o takie byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.

Czy warto wymienić wzmacniacz w tej konfiguracji?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...