Skocz do zawartości

Pylon Pearl 20 + Teac AI-501DA


meagger

Recommended Posts

Witam.

Szukam zestawu stereo do pomieszczenia 20m2. Moje wymagania są dosyć nietypowe ponieważ duży nacisk kładę na wygląd sprzętu co utrudnia mi całą sprawę. Wydaje mi się że kolumny Pylon Pearl 20 HG (Białe) to wybór ostateczny. Pasują do wnętrza, są dobre jakościowo (wg, opini użytkowników) dobrze grają rock/metal, cena przystępna...
Problem mam ze wzmacniaczem stereo, mianowicie wymyśliłem sobie że musi mieć wskaźniki wychyłowe na przodzie:) Obowiązkowo wejście USB ponieważ źródłem będzie komputer PC i pliki FLAC. Najtańszy wzmacniacz jaki znalazłem spełniający te wymagania to właśnie Teac AI-501DA ale nie ma o nim za dużo informacji. No i cena mnie trochę zjada (3 000 PLN)

Tu rodzi się moja prośba do fachowców w temacie.
Czy podana wyżej konfiguracja sprzętu zagra razem dobrze? Tak jak wspominałem słucham głównie thrash metalu i rocka, lubię dobre odseparowanie instrumentów i ogólnie dokładne odwzorowanie treści bez podbijania czegokolwiek. Mój salon ma 20m2.

Ewentualnie czy ktoś może mi polecić inny wzmacniacz który spełni te wymagania ale będzie tańszy?

Dzięki wielkie
Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Nie dziwie Ci się, że masz nadzwyczaj trudno, albowiem kryteria, którymi się kierujesz są co najmniej...dziwaczne. Kolumny Pylon Pearl 20 do rocka/trash'u? No nie wiem. Te obudowy jak odkręcisz na skali głośności, same zaczną grać trash...

Na co Ci te wychyłkowe wskaźniki? Namiastka Accuphase'a? Będzie bardzo ciężko.

Ten Teac nawet jeśli - to trzykrotność ceny tych Pylonów... aczkolwiek nie znam tego modelu. Bez wątpienia w tej cenie (i niższej) lepiej zagra sprzęt używany. Powinieneś się kierować odwrotnie - najwięcej na same kolumny.

Ogólnie - jaka kwota ostateczna?

Sprzęt ma być nowy?

Przeczytaj trochę innych wątków na forum (->wyszukiwarka) i zapoznaj się z zasadami "Pierwsze posty...":
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Jeśli już trzeba by było dobierać do tych Pearl cokolwiek, to adekwatnie do możliwości i ceny - jakiś NAD...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki muszą być bo od zawsze mi się podobały i tyle, może to dziwne ale wiem że jak kupię coś bez wskaźników to po jakimś czasie będę żałował. Sprzęt musi być nowy ponieważ nie znam sie na tym i nie chce kupić bubla z ukrytymi wadami których nie rozpoznam. Max budżet około 4.000 PLN
Co w takim razie lepiej zagra pod gatunkiem rock/metal? Jakie kolumny? Te Pylony mają bardzo dobre opinie nawet odnośnie odsłuchów tej muzy której ja słucham, nie rozumiem czemu je tak odrzuciłeś od razu:P

Pozdrawiam i przepraszam za utrudnienia:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Te Pylony mają bardzo dobre opinie nawet odnośnie odsłuchów tej muzy której ja słucham, nie rozumiem czemu je tak odrzuciłeś od razu:P



Cześć,

Koniecznie idź na odsłuch! Powiem Ci tak - sam jestem posiadaczem kolumn Pylon i wstępnie - 'na podstawie opinii w internecie' - kupiłbym model Sapphire 25, jednak na żywo jak dla mnie nie zagrały - przynajmniej na takim poziomie jak w opiniach, albo po prostu do mnie nie trafiły. Ostatecznie kupiłem model Diamond 25, z których jestem zadowolony, aczkolwiek i tak jakbym miał ponownie wybierać, to zdecydowałbym się na więcej odsłuchów.
Jest obecny na forum użytkownik @S4Home, który oferuje odsłuchy i z tego co wiem nawet dla najbardziej niezdecydowanych / wymagających klientów ma spore pokłady cierpliwości, więc ja na Twoim miejscu 'odchorowałbym' kasę na paliwo, wziął dzień wolny i pojechał.

Jeśli chodzi o samego Pylona i opinie w internecie, to jest sprawa dość niejednoznaczna jak dla mnie i co warte zaznaczenia jestem posiadaczem takich kolumn. Są 'hurraoptymistyczne' recenzje - później okazuje się, że jeden z recenzentów zaangażowany jest w proces powstawania nowego modelu kolumn dla Pylona - jest to jakiś konflikt interesów z mojego punktu widzenia. Na konkurencyjnym portalu była sprawa z opiniami o sprzęcie Pylona - użytkownicy z kilkoma postami na koncie masowo pisali laurki... Całość generalnie nie sprawia dobrego wrażenia. Jest wiele podobieństw do działań marketingowych firmy 'Solgaz', które skończyły się wielką aferą na Wykopie. Nie chcę żeby ten akapit zabrzmiał jak szukanie jakiś teorii spiskowych, ale to jakieś moje przemyślenia po czasie. Generalnie na pewno nie jest tak, że to jest sprzęt zły, a recenzje i opinie to jest jakiś zupełnie oderwany od rzeczywistości byt - ale piszę o tym dlatego, żeby tym bardziej nakłonić - każdego zdecydowanego na podstawie opinii na kolumny Pylona (i nie tylko) - na odsłuch!

Kolejna sprawa, to akustyka pomieszczenia. Ta kwestia jest często na drugim, trzecim planie, a ma fundamentalne znaczenie! Są osoby @Angel, @Simson, które często o tym wspominają, a także udostępniają na ten temat linki, materiały itd. To niestety nie jest tak, że kupujesz, ustawiasz, włączasz i gra icon_wink.gif Parę dni temu ktoś na tym forum napisał coś podobnego: 'Inwestując w lepsze stereo widzisz więcej, ale tak jak w życiu - nie wszystko musi ci się spodobać' - jedną z interpretacji, abstrahując od innych, jest to że sama inwestycja nie 'zagra'. Trzeba czasem sporo wysiłku, żeby być zadowolonym icon_smile.gif

Mam nadzieję, że nie zniechęciłem - bo nie taki był mój cel - ale chciałem uczulić na pewne kwestie. Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perle do rocka , czy metalu, cóż...średnio pasują, a już na pewno nie z każdym wzmacniaczem. Co do wyglądu i spasowania to przemilczę, bo to kwestia gustu, ale modele perli w wersji drewno wykończeniem jakoś nie grzeszą.
Model pearl 20 do 20 metrów , też tak na styk.

Cytat

Te Pylony mają bardzo dobre opinie nawet odnośnie odsłuchów tej muzy której ja słucham, nie rozumiem czemu je tak odrzuciłeś od razu:P


Kolego, ale zadając pytanie musisz liczyć się , że ktoś może mieć inne zdanie i doradzić inaczej. Oraz to, że nie musi przyklasnąć Twojemu wyborowi, bo było to przecież jednak pytanie... czy nie ? Mogłeś dopisać " proszę o pozytywne opinie".
Może lepsze byłoby pytanie, teza " Dlaczego warto kupić pylon pearl 20 i dlaczego jest najlepszy?" wtedy pisali by tylko fani.
Firma ma różne serie, a ta jest według mnie średnia w kontekście ceny, inne są ciekawe( żeby nie było że jestem całkiem na nie) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak napisać do Ciebie pisz do nas o rabat, tyle.

Nie piszesz tu o porady tylko o aprobatę sprzętu. Liczysz że napiszemy fantastyczny wybór i utwierdzisz się w przekonaniu że warto i tyle.
Wzmacniacza za 3800 zł do kolumn za 1000? no weź pomyśl. U 20tki ro rocka? No nie bardzo tam nie ma w ogole stopy. Owszem cena jest ok ale to wszystko.

Chcesz ten sprzęt nie ma sprawy zrobię Ci rabat finalizujemy.
Chcesz porady to nie idź w tą stronę.

Taki system nie ma sensu. Mogę Ci doradzić nowy sprzęt który ten zje w każdym aspekcie.
Czy też używany z wychyłowymi wskaźnikami.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...