Skocz do zawartości

Podstawki pod głośniki - Granit kontra łupek bazaltowy


1Ender

Recommended Posts

Witam,
mam do Was kilka pytań odnośnie podstawek pod kolumny z kamienia naturalnego - cel poprawa brzmienia zestawu - Rotel + Phonar.

Jaka jest minimalna grubość podstawy pod głośniki? Czy wystarczy 1 cm?
Kolumny ważą 9,6 kg każda.

Mógłbym wówczas zakupić 2 płytki granitowe lub łupka bazaltowego o wymiarach 30x30 cm- od ręki - szybciej i taniej. U kamieniarza (czarny granit)
czas oczekiwania od 7 -10 dni, najtaniej co udało się wynegocjować to 150zł za 2 szt wymiar 30x30 cm grubość 3cm.

Alternatywą dla granitu jest łupek bazaltowy - tańszy i o większej gęstości.

Kolumny chcę postawić na kolcach i podstawkach. Podłoga - parkiet.

Proszę o Wasze opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny stoją już wypoziomowane na kolcach i płytce granitowej - 1cm - płytkę będę wymieniał, bo żonie się nie podoba kolor! icon_biggrin.gif Miedzy podłogą a granitem umieściłem podkładki antywibracyjne - śmieszny koszt 8zł za 4szt! Kupione w Castoramie.
link - www.artflex.com.pl/podkladki-tlumiace-drgania-pod-agd.html
Kolumny dodatkowo obciążyłem z góry ok. 3kg na każdą.
Kolumny poszły trochę bardziej do przodu, a telewizor powieszę na ścianie nad kolumnami by poprawić nieco akustykę. W tej chwili bliżej już do trójkąta równobocznego - zmniejszyła się podstawa, lecz w dalszym ciągu jest to trójkąt równoramienny. Będę eksperymentować dalej z kolumnami jak TV już zawiśnie - może uda się ustawić w trójkącie równobocznym.
Co do dźwięku - jakby się nieco uspokoił, nabrał szlachetności i stał się bardziej poukładany. Więcej napiszę jak się trochę osłucham z nowym ustawieniem.
Co myślicie by jeszcze obciążyć kolumny - do ok 5kg?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...