Skocz do zawartości

Gdzie jest bas?


strzecharz

Recommended Posts

Witam.
Kilka dni temu złożyłem swoje pierwsze stereo. Dobór kolumn do wzmacniacza był raczej przypadkowy, w oparciu o kilka opinii na forum. Wzmacniacz to Marantz PM-55 a kolumny to eltax liberty5+. Źródłem dźwięku jest komputer. Kable głośnikowe mają grubość 4mm(jedne z tańszych). Zestaw jest podłączony jednym kablem głośnikowym do kolumn bez biwingu, mimo że jest taka opcja. Po odpaleniu zestawu byłem mocno rozczarowany, ponieważ bas jest bardzo słaby(słucham dance, disco polo itp.)Próbowałem różnych ustawień kolumn, ale to niewiele pomaga. W drugim mieszkaniu mam wieże technics http://allegro.pl/wieza-technics-sl-eh680-...77.html#thumb/4 i bas jest nieporównywalnie lepszy, głebszy, po prostu ta wieża ma dużo lepsze pier.. Technics jest podłączony systemem biwiring. Czy wina leży po stronie wzmacniacza czy raczej kolumn.? Jakie kolumny ew. musiałbym zakupić, żeby bas był większy, głębszy. Może wzmacniacz się nie nadaje do takiej muzyki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...