Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze


Bbula

Recommended Posts

Witam, zapoznalem sie z FAQ wiec mam nadzieje ze to co napisze ma rece i nogi icon_biggrin.gif

1. Ile pieniedzy na sprzet?

Gorna granica to 4200zl, zakladam ze 800zl wydam na kable do glosnikow, hdmi itp. plus uchwyty scienne do glosnikow surround i inne rzeczy ktore wyjda "w praniu"

2. Sprzet nowy czy uzywany?

Nowy, i zeby bylo zabawniej jedyna opcja ktora mi pasuje jest sklep euro rtv agd.

3. Rodzaj sprzetu.

Kino domowe 5.0, 40% filmy, 30% muzyka w stereo, 30% naglosnienie do Playstation.

4. Sprzet towarzyszacy.

Poza Playstation nie mam nic, moje 10 letnie plastikowe kino domowe wyzionelo ducha kompletnie wiec mam czysta kartke. No i TV Toshiby Full HD ale go czeka wymiana w tym roku na cos z 4K.

5. Rozmiar pokoju.

Maly. 3.1m. na 4.3m. czyli 13,3m kw. Prostokatny, kanapa "L" na jednym dlugim boku, na drugim stolik z TV 1.8m. W rogach nad kolumnami przednimi beda wisiec rowery. Na prawo od kanapy w rogu stoi kierownica z fotelem do Playstation, na lewo od kanapy 3 szafki na dvd z ikei (waskie i wysokie) do tego stolik przed kanapa. Dywan na podlodze, zaslony w oknie i pare obrazow na scianach.

6. Jaka muzyka?

W zasadzie kazda mozliwa, no moze poza disco polo. The prodigy, Chemical brothers, Fat boy slim, troche chilloutu, dubstepu, typowego techno jak i rocka. Czasem "odglosy natury" a w niedziele muzyka klasyczna i relaksacyjna przeplatana z Metallica, Nirvana i psychodelicznymi dzwiekami kosmosu.

7. Jednorazowy zakup czy rozbudowa?

Tego pewien nie jestem tak do konca, chcialbym zeby bylo na te 3 lata i jesli bedzie mi czegos brakowac to wymienie komponenty na lepsze lub dokupie co mi potrzeba.

8. Jakich funkcji oczekujemy od sprzetu, pod co bedzie podlaczony?

Na sam start to bedzie podlaczony do PS3, chociaz to tez nie jest tak do konca powiedziane (o tym dalej)

Chcialbym zeby mial lacznosc wi-fi i bluetooth, do tego port usb na froncie (bo wygodnie miec) dobrze by bylo zeby mial wyjscie na wzmacniacz stereo w razie gdybym "chcial wiecej". Na oszalamiajacej liczbie portow HDMI mi nie zalezy, 4 do 6 wejsc powinny wystarczyc, do tego ze 2 optyczne by sie przydaly. Sam amplituner albo 5.1 albo 7.1/7.2. Tyle teorii.

A teraz praktyka. Jestem nieco "uwiazany" do euro rtv agd ze wzgledu na to ze nie mieszkam w Polsce a oni jako jedni z niewielu oferuja mozliwosc zamowienia online i platnosci przy odbiorze towaru. Do tego ceny straszne nie sa (tak, wiem, da sie taniej) i w razie jak cos pojdzie nie tak to wiadomo gdzie isc. Moj problem polega na tym ze jak jestem w Polsce to na gora 4 dni wiec nie bardzo mam czas szukac i kombinowac i czekac na dostawe tym bardziej ze sprzet ma wyjechac zagranice gora dzien po odbiorze. Dlatego padlo na ten sklep a nie inny, zamawiam towar przed przylotem na dzien mojego przybycia i gora dwa dni pozniej sprzet jedzie na miejsce docelowe gdzie sam go odbiore (i tak taniej wyjdzie niz jakbym mial na miejscu kupic)

Ich strone przekopalem w kazda mozliwa strone, googli tez sie nie balem wiec naczytalem sie opinii tak po Polsku jak i po Angielsku i zastosowalem metode eliminacji. W tym etapie odpadly wszystkie zestawy kolumn w ktorych fronty maja wbudowany woofer, jako ze one ponoc nie bardzo sie nadaja do stereo i sa typowo pod kino, wiec zostalem z dwoma zestawami 5.0 ktore mi wpadly w oko:

Heco victa prime 702/202/102
Taga harmony 606 v3

Sa tez inne jak Wilson cinematic 5.0 i Pure acustic nova 6 ale jakos do mnie nie przemawiaja wizualnie, do tego praktycznie nic nie znalazlem na ich temat w googlach, dlatego je odrzucilem (a moze nie powinienem?) Eltaxy roznej masci odpadly po wyczytaniu w paru miejscach ze nie sa warte uwagi (a moze jednak sa?)

Nad amplitunerami tez oczywiscie duzo myslalem i koncem koncow zostalem z tymi dwoma:

Onkyo TX-NR656
Denon AVR-X1300W

Po dalszym przegrzebaniu googli stwierdzilem ze wezme Denona X1300W wraz z Heco victa prime. I wtedy wlasnie ktos w sklepie stwierdzil "zrobmy promocje" i zestaw Sony STR-DN860 z Heco victa prime zostal przeceniony o 600zl do 3400zl czyli okragly 1000zl taniej niz moj wybrany z Denonem X1300W. I w tym momencie mi rece opadly bo juz bylem zdecydowany a teraz nie wiem czy jest sens doplacac 1000 zl do Denona czy moze brac z tym Sony i od razu dokupic blu ray player i jakis tanszy gramofon? O sony poczytalem, calkiem niezla ma opinie i noty w testach ale ma dosc slaby zasilacz ktory to ponoc "buczy" i to mnie troche odstrasza. Mam nadzieje ze znajdzie sie tu ktos kto bedzie mi w stanie doradzic co z czym polaczyc zeby wyszedl z tego zestaw przecietny tak w kinie jak i w stereo ktory niczym nie zachwyca ale tez niczym nie straszy.

Pozdrawiam,
Michal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie jedna rzecz ktora pominalem w opisie, docelowo w przeciagu roku sprzet ma trafic do "salonu" wielkosci ok 25m. Obecne miejsce wynajmuje i nasz "salon" to 2 sypialnia w mieszkaniu ktora nam byla niepotrzebna wiec zrobilismy z niej "pokoj gier i zabaw" jako ze "salon" wlasciwy jest z aneksem kuchennym i nie chcielismy zeby nam pralki i zmywarki przeszkadzaly w ogladaniu/sluchaniu.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy , heco 702 pasują w 25m. To dużo lepsze kolumny niż Taga 606.
Co do sony to nie znam bo firma zrobiła się ostatnio mniej aktywna w świecie audio, a ich wyroby w salonach audio jakoś nie goszczą icon_wink.gif, lub sporadycznie.
Podzwoń i popisz do innych salonów jak wybierasz kolumny i amplituner też dostaniesz zniżkę. Pamiętaj , że brzmienie amplitunera onkyo a denona (czy innych) nieco się różni- poczytaj , posłuchaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pierwsza sprawa to nie jesteś skazany na RTV euro my też dajemy możliwość zapłaty przy odbiorze a wybór masz szerszy.

Czyli dobieramy do większego salonu. Ustawienie tv, kanapy ito będziesz dobierał już pod kino.
W tym budżecie polecam iść w kino oparte o onkyo 555 lub 656 oraz kolumny, wspomniane heco victa, indiana line tesi 560.
W zestawie musiał by się znaleźć także subwoofer, nie zapominaj o tym.

Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...