Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego/pokoj 10-12m2


Dyru

Recommended Posts

Witam, przeleciałem już tyle tematów, i nie znalazłem konkretnego rozwiązania bo możliwości jest wiele.

Szukam czegoś 5.1 tu pytanie czy potrzebny będzie jeszcze jakiś sub do takiego małego pomieszczenia?, cena max 4000 tyś, nie chce używek.

30% filmy/70% muzyka

Dzięki za odp. pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szukam czegoś 5.1 tu pytanie czy potrzebny będzie jeszcze jakiś sub


Sam sobie już odpowiedziałeś w tym pytaniu;) Skoro amplituner kinowy i filmy to z subem, bo ta 1 po kropce nie jest bez przyczyny.
Oczywiście w taki metraż wyłącznie kolumny podstawkowe
Pytanie, czy nie myślałeś nad stereo jak słuchasz dużo więcej muzyki. Ewentualnie z subem by dodać klimatu filmowi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




hahaha, tak to jest jak się ktoś się nie zna... w sumie tak jak myślę teraz na logikę to 5.1 można się domyśleć..., do rzeczy czemu wyłącznie podstawkowe możesz rozwinąć? Powiem szczerze nawet nie myślałem o 2.1, uważasz że 5.1 to przesada do takiego pokoju? Jeszcze jedno pytanie kable głośnikowe chcę przykryć tynkiem jakiej grubości kable do takiego przedziału cenowego kupić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba kolumn nie wynika z metrażu, bo możesz mieć kino w 10m a dwie- stereo w 50m kw.
Fakt wyboru zestawu KD czy zestawu stereo wynika z tego do czego ma służyć, a że napisałeś że głównie muzyka to może lepiej sprzęt stereo?
Co do metrażu do ma on wpływ na wielkość kolumn i w 10m kw wyłącznie podstawkowe, (pisałeś że czytałeś różne tematy) bo skoro w 10m chcesz podłogowe , to jakie dałbyś w metrów np. 18, czy 28?icon_wink.gif
Co do tzw. 2.1 to wiele nowych wzmacniaczy stereo ma wyjście na sub do kina, tak jak wiele amplitunerów stereo ma też wyjście na sub i sporo sieciowych funkcji i cyfrowych wejść tak jak amplitunery kinowe, a w muzyce sprzęt stereo sprawdza się lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Liczba kolumn nie wynika z metrażu, bo możesz mieć kino w 10m a dwie- stereo w 50m kw.
Fakt wyboru zestawu KD czy zestawu stereo wynika z tego do czego ma służyć, a że napisałeś że głównie muzyka to może lepiej sprzęt stereo?
Co do metrażu do ma on wpływ na wielkość kolumn i w 10m kw wyłącznie podstawkowe, (pisałeś że czytałeś różne tematy) bo skoro w 10m chcesz podłogowe , to jakie dałbyś w metrów np. 18, czy 28?icon_wink.gif
Co do tzw. 2.1 to wiele nowych wzmacniaczy stereo ma wyjście na sub do kina, tak jak wiele amplitunerów stereo ma też wyjście na sub i sporo sieciowych funkcji i cyfrowych wejść tak jak amplitunery kinowe, a w muzyce sprzęt stereo sprawdza się lepiej.




powiedz mi co byś powiedział jak bym zdecydował się na jamo S628 piękne są te kolumny jeszcze białe.... , i do tego polecił byś mi jakiś ampli z tego co przeglądałem ludzie do tych głosników brali TX-NR656 lub AVR-X2300W , jaka jest między nimi różnica? oczywiście cena =)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

powiedz mi co byś powiedział jak bym zdecydował się na jamo S628 piękne są te kolumny jeszcze białe....


Powiedziałbym, że mam wrażenie graniczące z pewnością, że nie czytasz tego co pisałem o kolumnach ( jedynie mimo prośby nadal tylko cytujesz, nie wiem po co ) .Odpowiedzią jest 3 zdanie poprzedniego postu, zachęcam do czy ta nia.
Ciężko poradzić kiedy druga strona nietylko nie czyta, ale także nie pisze jakie ma oczekiwania np brzmieniowe ( w końcu to sprzęt audio)
Może doradzi jakiś miły sklep w PN rano, może innym przystępniejszym językiem...
(PS Taka rada, nie kupuj tego co jak napisałeś ,,brali inni" , bo co jak nie jesteś taki jak inni, albo inni mieli pokój 25 m icon_wink.gif ? )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział nieco ostrzej. Robisz głupotę!
Do 12 m wkładać takie klocki? Pewnie zależy ci na wyglądzie.
Ale nie tędy droga. Tylko kokumny podstawkowe i koniecznie z subem.

To spowoduje że będziesz miał kompletne kino które dobrze sprawdzi się w danym pomieszczeniu.
Obstawial bym set quantum 673, albo indiana line tesi 260.

Pozdrawiam i zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One wyglądają ładnie ale grają fatalnie.
Nie no jak chcesz kino to się pakoj ale na maluch monitorach.
Magnat quantum 673 set albo indiana line tesi 260 set.
Masz małe kolumny. 5 kolumn i suba i gra ci kino

No chyba że chcesz stereo to może może zaryzykować z dwiema mniejszymi podłogowymi. Ale na pewno po wcześniejszym sprawdzeniu w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czyli w żadnym wypadku nie pakować się w 5.0 / 5,1 w takie małe pomieszczenie? T


Kolego czy naprawdę nie czytasz co się pisze, bo kolejny raz pytasz o to samo, lub przeczysz co było napisane na zadane już pytanie.
Odpowiedź miałeś wczoraj o 20:27;)
Przecież pisałem, że wybór 5.1- czyli kina domowego, czy wybór zestawu stereo, nie wynika z metrażu pokoju , tylko tego do czego ma służyć.
Możesz mieć kino domowe w pokoju i 10 m i w 50m kw, tak samo zestaw stereo może stać i w 10 i w 50m, wybór KD, czy zestaw stereo to kwestia czy więcej słuchasz , czy nagłaśniasz filmy i potem doboru wielkości kolumn.

Cytat

Liczba kolumn nie wynika z metrażu, bo możesz mieć kino w 10m a dwie- stereo w 50m kw.
Fakt wyboru zestawu KD czy zestawu stereo wynika z tego do czego ma służyć, a że napisałeś że głównie muzyka to może lepiej sprzęt stereo?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie amatorskie pytanie kupił bym te kolumny podstawkowe czyli rozumiem 2.0, czy po tym mogę dokupić sobie 2 na tył? czyli jakie to by były ? I centralny ? Czy kupuje się to w zestawach takich jak te 5.0/5.1

Kolejne pytanie jaki amplituner do tego wszystkiego bo mowa to o głośnikach a ja nawet ampli nie mam wybranego. Te głośniki 1 fajne ale za drogie. Dzięki za odpowiedzi !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz amplituner kina domowego t zostawiasz sobie furtkę na rozbudowę do kina. Więc jeśli teraz się zdecydujesz na takie onkyo 555, yamahe 481 czy tańsze bez sieci 381 to furtka otwarta jest.
Bierzesz 673 powiedzmy za jakiś czas centrala i tyły konpletujesz wszystko.
Taka sama sytuacja w indianie.

Jaki budżet na całe kino?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek nie denerwuj się, na to wychodzi że musiał ktoś jeszcze napisać żebym zrozumiał, to na tą chwilę najlepszym rozwiązaniem będzie wzięcie ampli + 2 podstawkowe, ampli napewno z siecią, a potem sobie stwierdze czy za mało czy nie.. , możecie mi polecić kilka tych ampli jak i podstawowych ? Żebym miał w czym wybierać dzięki jeszcze raz, ciężko się z kimś rozmawia jak ktoś jest totalnie zielony icon_biggrin.gif 4000 zl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy częściej oferują zestawy z kolumnami podłogowymi i trzeba się pytać o takie zestawione na bazie kolumn podstawkowych, bo na dzień dobry jest ich mniej.
Pytałbym o Monitor Audio bx2 na front na tył bx1 i centralka ( razem z 2300-2500 model powoli jest wycofywany bo ma następcę) i jakiś sub , Magnat quantum 673 jest dobry z tym, że na tył nie ma mniejszego wielkością modelu więc musiały by być 4 razy 673 i centralka i sub.
Jbl arena 230 na przód, a tył Jbl arena 130 plus centralka i sub.
Boston acoustic A26 na front , tył A25, centralka i sub, czy tańsza seria CS26 plus cs23 na tył plus centralka http://s4home.pl/produkt/boston-acoustics-cs-26-ii/
Wharfedale diamond 230, tył diamond 210 i centralka i sub
Niedrogie Heco victa 302, tył heco victa 202, centralka i sub, Magnat supreme 202, 102 tył plus centralka i sub
Jak koniecznie chcesz fronty podłogowe to nieduże np. tak STX Electrino 150 + 150 e + 150 c, lub http://q21.pl/polk-audio-m21cs.html

Pisząc subwoofer, który w kinie jest potrzebny, mam na myśli coś na prawdę niewielkiego, ze względu na metraż.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Modele które ci polecam w tej kwocie to
Magnat 673 z tym że fakt na tyły jest to samo po prostu większą kolumna.
Monitor audio bronze 2 wtedy na tył 1ki
Indiana line tesi 260 wtedy na tył mniejsze 240.

Oczywiście w każdym secie subwoofer do zestawu.
Do tego onkyo 555.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...