Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz


grzegorz8370

Recommended Posts

Witam wszystkich. Niedawno zostalem posiadaczem kolumn Heco Music Style 1000. Podlaczylem je do Sony str-k740p ale mysle o wzmacniaczu stereo. Tu rodzi sie problem bo nie wiem co wybrac. Chce jakos zawezic zakres poszukiwan dlatego prosze o pomoc.

Czego slucham

Lubie posluchac metalu, pobawic sie przy disco polo i odprezyc sie sluchajac Tomasza Zoltko

Pokoj

5,2x4,6

Budzet

2,500zl.

Dzieki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki s4home. Zainteresowala mnie yamacha. Niestety moja zona stwierdzila, ze jest brzydka. Sama pogrzebala w sieci i znalazla cos ladnego, czyli denon pma-720ae oraz, wedlug niej, bardziej funkcjonalny Denon AVR-X2300W. Moje argumenty do niej nie trafiaja poniewaz ja sie nie znam, w czym ma sporo racji. dlatego prosze szanownych forumowiczow o opinie. Pozdrawiam i dziekuje za wszystki za i przeciw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha jest bardzo ładna i świetnie wykonana. To jej największa zaleta. A ten Denon 720 to zdecydowanie niższa liga, raczej nie polecany. Pewnie żonie najbardziej spodobała się w nim cena;). Amplituner wielokanałowy też raczej nie powalczy z dobrym wzmacniaczem, więc obie propozycje szanownej żony kiepskie. Niezbędne urabianie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM5005 można dostać za 1000-1200 zł na allegro.
Tutaj możesz o nim przeczytać -> http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniac...-marantz-pm5005
..i jeszcze tutaj -> http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/9551-m...pm5005-i-cd5005
Ładnie , neutralnie grający bez sztucznych zabiegów upiększających (ocieplających) dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim wcieleniu sprzedawałem trochę Marantza, czuję się więc zobowiązany zwrócić uwagę na polecenie PM5005 przez kolegę wyżej, które jest moim zdaniem trochę nie ma miejscu. Oczywiście, jest to tańsza, ekonomiczna opcja, która nadal zagra względnie dobrze, natomiast nie łudźmy się, nie konkuruje ze wzmacniaczami za 2500 zł. Krótko mówiąc, wymięka przy takich urządzeniach jak wcześniej wspomniane 356BEE czy A-S701.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czuję się więc zobowiązany zwrócić uwagę na polecenie PM5005 zagra względnie dobrze, natomiast nie łudźmy się, nie konkuruje ze wzmacniaczami za 2500 zł.


To prawda nawet różnica 5005 do większego braciszka- 6005 jest bardzo duża i jak napisał pewien redaktor dołożenie tych kilku stówek do modelu 6005 jest jak trafienie w totka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy mi się wydaje, czy nie wiadomo, co będzie źródłem w tym systemie?


Fakt. Niemniej istotne od głównego pytania...
Bo przy zacnych kolumnach, podpięcie laptopa " po wyjściu słuchawkowym" do wzmacniacza, nieco degraduje możliwości systemu.
Cytat

Niedawno zostalem posiadaczem kolumn Heco Music Style 1000. mysle o wzmacniaczu stereo. Tu rodzi sie problem bo nie wiem co wybrac.


A wybrałeś bo uwiodły Cię jak ...grały z jakim wzmacniaczem ??? Bo to poniekąd jest klucz do Twego pytania.
Music style 1000 i haevy metal hmm według mnie raczej coś precyzyjnie grającego, zwłaszcza w dole, twardo i szybko, żeby trzymać bas Heco za ...
Bardziej więc jeśli z tych wymienianych Yamaha as701/ 501, jakiś używany Marantz 7005, lub 6005 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od czego by tu zaczac. Kolumny znalazlem dosc przypodkowo na otto.de, Spodobaly mi sie wizualnie, a ze maja dobre opinie i byly z zasiegu moich finansow, to je kupilem. Jakis czas temu rzucilem palenie i sobie zaoszczedzilem icon_biggrin.gif . Jestem zwolennikiem Sprzetu jednej firmy i zrodlo wybiore po zakupie wzmacnizcza. Kwota 2500 jest tylko na wzmacniacz. Co powiecie o przewodach kruger matz? Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś kolumny , gdyż podobały Ci się wizualnie. Nie zrób kolejnego błędu i nie kupuj teraz wzmacniacza bez odsłuchów bo może wyjść z tego jedna wielka katastrofa a nie ładne granie.

Heavy Metal i Disco Polo - cóż za rozbieżność icon_wink.gif
Tak jak napisał kolega Jacek75 do tych kolumn musisz kupić wzmacniacz który "utwardzi", wprowadzi lepszą kontrolę dość rozlazłych w tych Heco niskich tonów, inaczej podwójna stopa w Heavy Metalu będzie brzmiała jak jedna wielka "niezidentyfikowana" masa bumiącego dźwięku.

Żaden Denon Pma 720 ae ani Marantz Pm 5005 tu się nie sprawdzi. Z nowych wzmacniaczy, aby uratować zaistniałą sytuację to faktycznie Yamaha As701 może być dobra. Nad 356 również w takiej muzyce sobie radzi bardzo zacnie, ale czy z tymi kolumnami? W niskich tonach może być nie ciekawie.

Przede wszystkim odsłuch ! Zadzwoń do pobliskich salonów, popytaj się czy mają u siebie takie kolumny, aby ich nie targać ze sobą. Z tego co wiem , S4Home chyba posiada te kolumny, umów się , podjedź do Nich , spokojnie posluchaj. Przy wyborze Audio kieruje się przede wszystkim słuchem , a nie wizualnymi aspektami. Wydać pieniądze jest łatwo, ale później żałować i tracić przy odsprzedaży już nie jest tak fajnie...

Pozdrawiam ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być niegrzeczny, ale to chyba żona powinna tu z nami rozmawiać bo po postach jasno można odczytać, że to ona wybiera co jej do salony będzie wizualnie pasowało. Oczywiście też mam żonę i też sprzęt musiał pasować do wystroju,ale nie idźmy w skrajności bo kupując wyłącznie pod oko żony twoje ucho może być bardzo zawiedzione chyba, że macie pieniądze do wyrzucenia po prostu to wtedy brać można co najładniejsze. Wzmacniacz pewnie i tak będzie w półce stał zabudowany to weź co Ci doświadczeni koledzy wyżej polecają żeby nie zmarnować pieniędzy. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje, jednak co by nie pisać Yamaha ze swoją serią zaczynając od modelu as 2000 , przez as 700 na najtańszej as 300 kończąc, zbierała pochwały za bardzo klasyczny i ponadczasowy wygląd i dobre wykonanie i to nawet od osób które fanami marki nie były.
Wielkich różnic tzw wizualnych, designerskich między Yamahą , Denonem, Pioneerem, czy mniej popularnymi typu Atoll, czy Hegel, jakoś nie ma, ot blacha, gałka volume i przyciski, czasem jakaś regulacja, są klasyczne z wyglądu jak czarne limuzyny dla prezesa.
Bardziej kontrowersyjny z wyglądu jest np . McIntosh MA8000 tam sporo się dzieje i może wzbudzić różne emocje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...