Skocz do zawartości

Jak podłączyc wzmacniacz SONY TA-F270 pod współczesny TV


Burgman0

Recommended Posts

Potrzebujesz DACa czyli przetwornika cyfrowo analogowego. Najtańszy w miarę dobry DAC to fiio d03k taishan około 130 zł, a używany za 70-80 można kupić do tego kabel optyczny(toslink) i kabel 2x rca- 2x rca. Kablem optycznym łączysz wyjście optyczne w tv z DACkiem, a kablami rca łączysz wzmacniacz z tv.
Żeby ktoś mógł ci udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi podaj budżet jaki masz i czy potrzebujesz tego do oglądania programów czy może słuchasz muzyki z tv?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audiostereo widzę opisali ci fachowo wszystko, tu nic więcej nie wymyślimy. DAC zawsze na plus tylko polepszyć może. TV widzę ma tylko optyczne out, także bezpośrednio nie połączysz chyba że mini jackiem, ale to już spartańskie metody. Zainwestuj te parę zł warto. Masz dekoder czy skąd tv odbierasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na audiostereo widzę opisali ci fachowo wszystko, tu nic więcej nie wymyślimy. DAC zawsze na plus tylko polepszyć może. TV widzę ma tylko optyczne out, także bezpośrednio nie połączysz chyba że mini jackiem, ale to już spartańskie metody. Zainwestuj te parę zł warto. Masz dekoder czy skąd tv odbierasz?


TV odbieram przez dekoder z vectry.

Czy naprawde dużo strace podłączając wzmacniacz tańszym kosztem ?
Jestem amatorem w kwestii stereo więc może ta różnica nie będzie przeze mnie słyszalna.
Opiszcie mi połączenia co zyskam co trace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci koledzy opiszą jutro na spokojnie, ale jeśli obecnie nie masz pieniążków to kup kabel 2x rca- 2x rca i podłącz sobie dekoder do wzmacniacza takim kablem o ile masz w dekoderze wyjście audio out(a zapewne masz zerknij na tył dekodera). Z czasem warto w DAC zainwestować eliminuje on szumy z tv i jednak polepsza jakość dźwięku bez dwóch zdań wiadomo, że często lepszy sprzęt to lepszy obraz czy dźwięk(choć nie zawsze;). Podaj ewentualnie jeszcze model dekodera to zobaczymy czy można wpiąć w ten sposób ja w polsatowskim tak miałem kiedyś fiio wpięte.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To Ci koledzy opiszą jutro na spokojnie, ale jeśli obecnie nie masz pieniążków to kup kabel 2x rca- 2x rca i podłącz sobie dekoder do wzmacniacza takim kablem o ile masz w dekoderze wyjście audio out(a zapewne masz zerknij na tył dekodera). Z czasem warto w DAC zainwestować eliminuje on szumy z tv i jednak polepsza jakość dźwięku bez dwóch zdań wiadomo, że często lepszy sprzęt to lepszy obraz czy dźwięk(choć nie zawsze;). Podaj ewentualnie jeszcze model dekodera to zobaczymy czy można wpiąć w ten sposób ja w polsatowskim tak miałem kiedyś fiio wpięte.



dekoder ABD-3830CD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom w dekoderze masz wyjście analogowe audio i możesz połączyć je kablem rca ze wzmacniaczem. Wtedy wycisz tv całkiem z pilota i pogłaśniaj sobie pilotem od dekodera działać będzie:). Zaczekaj z kupowaniem jeszcze na rady od doświadczonych kolegów z forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprzęt chce podłaczyć pod tv do ogladania filmow i sluchania muzyki.
a kablami chinch jack nie było by taniej ?
Mieszkam w bloku także z głośnością nie poszaleje może nie warto inwestować tyle kasy w dac?


Co ma tu wspólnego głośność i jakość połączenia np optycznego ,dac? Połączenie optyczne TV z Dackiem to optymalne połączenie np.brak zakłóceń/szumów. Według mnie słuchając właśnie ciszej, czy normalnie to lepiej jak dźwięk jest w dobrej jakości , bo jak głośno( impreza) to hałas "zakrywa" niedoskonałości jakościowe.
Tematów jak i dlaczego było już z 20 masz opcję " szukaj".
A co byłoby tańsze, wystarczy użyć wyszukiwarki... lub pomyśleć , 1 opcja tylko kabel minijack/2rca , druga opcja kabel 2rca/2rca , optyczny plus DAC;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam ten TV.
Jakość podłączenia przez wyjście słuchawkowe jest tragiczna(a nie mam zbyt dobrego zmysłu słuchu). Do tego po wyłączeniu TV, a niewyłączeniu wzmacniacza głośniki buczą. Także nawet gdy TV jest wyłączony to emituje jakieś zakłócenia. Sprawdzałem zestaw z innymi źródłami i nie ma tego problemu także to na pewno wina TV. Sam aktualnie jestem w momencie składania KD by podłączyć ten TV bezpośrednio wyjściem cyfrowym. DAC u mnie odpada bo i tak nie mam pilota do wzmacniacza i musiałbym za każdym razem podchodzić do niego by zrobić głośniej/ciszej.
Jak chcesz to za 40zł z wysyłką mogę Ci sprzedać najzwyklejszy DAC z Allegro. U mnie i tak się kurzy.
Tak czy siak - nie podłączaj kablem jack-RCA. Niskie tony wtedy nie istnieją. Szczególnie przy dość cichym graniu.
Tyle od kompletnego laika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hej,

Mam ten TV.
Jakość podłączenia przez wyjście słuchawkowe jest tragiczna(a nie mam zbyt dobrego zmysłu słuchu). Do tego po wyłączeniu TV, a niewyłączeniu wzmacniacza głośniki buczą. Także nawet gdy TV jest wyłączony to emituje jakieś zakłócenia. Sprawdzałem zestaw z innymi źródłami i nie ma tego problemu także to na pewno wina TV. Sam aktualnie jestem w momencie składania KD by podłączyć ten TV bezpośrednio wyjściem cyfrowym. DAC u mnie odpada bo i tak nie mam pilota do wzmacniacza i musiałbym za każdym razem podchodzić do niego by zrobić głośniej/ciszej.
Jak chcesz to za 40zł z wysyłką mogę Ci sprzedać najzwyklejszy DAC z Allegro. U mnie i tak się kurzy.
Tak czy siak - nie podłączaj kablem jack-RCA. Niskie tony wtedy nie istnieją. Szczególnie przy dość cichym graniu.
Tyle od kompletnego laika.


Kurde ja tez nie mam pilota do wzmacniacza.. to znaczy ze pilot od tv nie będzie aktywny jak podłączę dac ? Nie będzie można nic ściszac/zglasniac?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Panowie mam już wszystkie potrzebne kable wraz z Dac i teraz pytanie. Gdzie podłączyć dac ? Bo mam dekoder z vectry który ma wyjście optyczne wszystko tak jak w tv a wzmacniacz głównie będzie podłączony właśnie do oglądania filmów i słuchania muzyki z tv wiec pod tv czy pod dekoder ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinam chincze pod aux we wzmacniaczu ? Podpiąłem dac pod dekoder i dźwięk wyprzedza obraz o jakaś ćwierć sekundy ale ludzie oko to zauważa i nie będę ukrywał ze denerwuje ale kiedy podepnę pod tv to jakoś tak ciszej gra :/ powiedzcie mi tv powinien grać razem z kolumnami ? Czy tylko same kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wpinasz w aux, cd, tuner, aux2 gdzie lubisz( byle nie w Phono).
2. Może tak być, choć zwykle obraz bywa szybszy od dźwięku, w tv zwykle jest opcja w menu regulacji czasu na wyjściu.
3. Bywa że jest ciszej, tylko względem czego ? np CD , radia, gramofonu, różne źródła mają różny sygnał, jego siłę.
4. To czy powinien to kwestia twego gustu. Według mnie w tv powinno się wcisnąć "mute" bo skoro grają kolumny to te mini głośniki w TV tylko przeszkadzają w dobrym odbiorze stereo, (a więc musisz jak też ci tv przeszkadza wyciszyć)
Niektóre te pytania z cyklu czy posolić sobie zupę, czy nie.
Cytat

jak połączyć dekoder TV IPS 3000 (multimedia) do amplitunera onkyo tx8150 próbuję przez optyka i przez 2 RCA i nic a instrukcja tak poleca?


To może sam przeczytaj instrukcję( nie każdy skazany jest na mm i ma opis dekodera), może kwestia aktywacji wyjścia w menu.
Po raz kolejny informuję, że temat jak na banalny był przewałkowany w każdą stronę, wystarczy chcieć poczytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jutro cos pokombinuje ale mam wrażenie ze jakoś słabiej gra podłączone pod tv optykiem przez dac niż na dekoderze, tak jakby bas był słabszy przez tv i muszę więcej podkręcić na potencjometrze wzmacniacza vol+ . Narazie mam podłączone pod tv i zmieniłem wyjście na stereo w ustawieniach wiec głośnością nie mogę sterować z Tv tylko z dekodera jakieś zalecenia co do ustawień tv ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde non stop cos pod górkę z tym stereo... tym razem spaliły sie bezpieczniki w głośnikach wysokotonowych gdy zmieniłem jakieś ustawienie w tv zaczęło skrzeczec w głośnikach tak głośno ze sąsiadów napewno obudziłem:) i teraz pytanie, siedziały tam bezpieczniki szklane f630mAL 250v czy sa to jakieś uniwersalne bezpieczniki ? Czy sa odpowiednie do moich kolumn Mg1 36-22000hz 3 Wedge 4-8ohm 50/70w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...