Skocz do zawartości

Laptop + dobre stereo


Koko7

Recommended Posts

Witam. Posiadam Macbooka Pro, pokój 20x20 i mam chęć posłuchać muzyki w wysokiej jakości(2 kolumny). Na oku mam kolumny Canton GLE490(tańszy wariant) oraz Heco Music Style 1000(droższy wariant).

Co polecacie? Jak to podłączyć do laptopa? Co muszę jeszcze do tego kupić żeby "dobrze grało"?
Dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koko7, aby nie namnażać kolejnych nic nie wnoszących postów, a napisać te konieczne i potrzebne informacje ( bo niewiele napisałeś ) popatrz na schemat i kilka ważnych punktówhttp://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i-nie-tylko-to-t35663.html
Polecam też poczytać coś niecoś z kilku działów typu testy, faq, leksykon, vafemecum, bo... nawet najlepszy mac i kolumny (pasywne) nie tylko nie zagrają w dobrej jakości, ale wcale.

PS . Staraj się nie cytować kogoś zaraz pod oryginalnym postem, bo to nie ma raczej sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Leksykony i inne FAQ przeczytałem, ale zawsze cenię wiedzę praktyczną bardziej od książkowej, stąd ten temat.
Budżetu nie podałem celowo, bo mnie nie ogranicza. Nie oznacza to, że chcę bezmyślnie wydać te kilka tysięcy na najdroższe możliwe podzespoły.
Zależy mi na jak najlepszym stosunku ceny do jakości. Jeśli wydanie większych pieniędzy na Heco będzie równoznaczne z proporcjonalnie lepszą jakością odsłuchu w moich skromnych warunkach(niecałe 20m2, poddasze), to zapłacę.
Czego słucham? Wszystkiego.
Jaką charakterystykę dźwięku preferuję? Wyrównaną, czystą, bezpośrednią- i jak najdalej od dyskotekowego, basowego "łubu-dubu".
Czy w przyszłości będę rozbudowywał system o kolejne kolumny? Nie.

Jakieś sugestie na podstawie tych informacji?
Dziękuję i pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się kolumnami ELAC Debut F6. http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wo...c-debut-f6.html

Kolumny niesamowicie zrównoważone wśród swoich konkurentów, z całą pewnością warte posłuchania, jeżeli chcemy faktycznie oddalić się od "łubu dubu", które zazwyczaj serwują nam kolumny w tych przedziałach cenowych.

Prostym, a jednocześnie solidnym rozwiązaniem problemu połączenia laptopa z kolumnami pasywnymi byłby wzmacniacz z wbudowanym DACiem USB, w tym wypadku poleciłbym np. nową Yamahę A-S801. http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-z...aha-a-s801.html

Oprócz tego zapraszam do odwiedzenia któregoś z naszych 14 salonów. Jak już wspomniałem, warto posłuchać tego połączenia, a kto wie, może na miejscu wypracowalibyśmy razem jeszcze lepsze rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj, absokutnie warte zainteresowania.
I w tej cenie możesz je brać. Co do wzmacniaczy Pioneer a50 tak chodź widziałem tam abstrakcyjnie niskie ceny na denona pma1520 marantza 8005. Sprawdź też cayina 35s


Właściwie to wszystkie z wymienionych przez Ciebie są tutaj dostępne w okazyjnych cenach. Poczytałem na temat Denona i jestem nim zainteresowany.
Czy to jest tak, że podłącze kabel z laptopa do każdego z nich, następnie kable do głośników, i to by wystarczyło?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

OK. Dużo poczytałem. Mieszkam obecnie w niemczech i tu Heco są w MM za 400Euro/sztuka. Myślę, że to dobra cena i je kupię. Do tego wzmacniacz Pioneer A-50DA. Czy to dobre połączenie? Czy potrzebuję do tego dodatkowo DACa?


Przecież model z końcówką DA właśnie daca już ma, nawet z wejściem kwadratowym usb/asynchronicznym za co zresztą płacisz extra kasę. Bo model A50( bez DA) kosztował poniżej 2 tys;) i generalnie 50ka szału na rynku nie zrobiła.
Pytasz czy możesz podpiąć laptopa do wspomnianych wzmacniaczy i już, no nie, wystarczy spojrzeć na zdjęcie każdego z nich by to zobaczyć. Denon 1520 i marantz 8005 dacków nie mają.
Genaralnie połączenie laptopa z dobrym wzmacniaczem wymaga dobrego daca, niektóre wzmacniacze dacki mają ale z wejściem ciaxial/optyk a nie zawsze usb.
Inna sprawa że Pioneer a50da to przeciętna klasaD , Denon 1520 potężne dual mono.
Denon 1520 i Marantz 8005 to modele dużo wyższej klasy od tego pioneera 50. Zupełnie różne brzmienia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

OK. Dużo poczytałem. Mieszkam obecnie w niemczech i tu Heco są w MM za 400Euro/sztuka. Myślę, że to dobra cena i je kupię. Do tego wzmacniacz Pioneer A-50DA. Czy to dobre połączenie? Czy potrzebuję do tego dodatkowo DACa?


Przecież model z końcówką DA właśnie daca już ma, nawet z wejściem kwadratowym usb/asynchronicznym za co zresztą płacisz extra kasę. Bo model A50( bez DA) kosztował poniżej 2 tys;) i generalnie 50ka szału na rynku nie zrobiła.
Pytasz czy możesz podpiąć laptopa do wspomnianych wzmacniaczy i już, no nie, wystarczy spojrzeć na zdjęcie każdego z nich by to zobaczyć. Denon 1520 i marantz 8005 dacków nie mają.
Genaralnie połączenie laptopa z dobrym wzmacniaczem wymaga dobrego daca, niektóre wzmacniacze dacki mają ale z wejściem ciaxial/optyk a nie zawsze usb.
Inna sprawa że Pioneer a50da to przeciętna klasaD , Denon 1520 potężne dual mono.
Denon 1520 i Marantz 8005 to modele dużo wyższej klasy od tego pioneera 50. Zupełnie różne brzmienia



Wartościowa odpowiedź. Chcę sprzęt na lata i jestem skłonny dopłacić. Polecicie jakiegoś DACa?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej iść w osobny wzmak i osobny dac.
Ten Denon jest obecnie na promocji zresztą pewnie tak samo jak marantz. Do tego śmiało możesz wziąć zewnętrzny dac coś pokroju musical fidelity, arcam, audiolab.
Który dokładnie dobrze było by sprawdzić mając już system, aby daciem wyszkifowac dźwięk.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak ten zestaw to dobre połączenie, w Niemczech znajdziesz na niego także dobre ceny. Polecam.
Co do kabli to weź coś z jaśniejszych no qedy z domieszką srebra, albo pewnie także tańsze w DE modele oehlbach także w srebrnym kolorze.

Pozdrawiam



Dziękuję za Twoją pomoc. Na pewno wybiorę się do Waszego sklepu jak będę w pobliżu. Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...