Skocz do zawartości

Magnat Supreme 802 czy Magnat Supreme 1002


m.kowalski1304

Recommended Posts

Panowie

Proszę o wasze fachowe opinie: Magnat Supreme 802 czy 1002


1.Pokój 3,5m x 4,5m

2. Jaki wzmacniacz do tych kolumn, które zaproponowałem?

3. Słucham electro house, takie mocne granie. Lubię kiedy bas jest głęboki. Kiedy jest takie przyjemne uderzenie głębokim basem. Być może moje określenia są niepoprawne za co przepraszam. Dopiero zaczynam swoją przygodę z muzyką.
Poza tym lubię głośno posłuchać takiej muzyki typowo radiowej, ale to rzadziej. Przede wszystkim zależy mi na mocnych rytmach.

4.Chciałbym kupić coś co już będzie przyjemnie grało. Jeśli chodzi o przyszłość to raczej przewidywałbym zupełną zmianę kolumn na lepsze jeśli finanse pozwolą.

5.Wazne dla mnie jest zebym mogl muzyke wlaczac z pendriva.


PS Czy takie kolumny w ogole warto zakupic? Cena atrakcyjna i dlatego pytam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz czego szukasz i za ile pieniędzy, bo np. wzmacniacze wejścia usb dla pendriva nie mają, co najwyżej usb kwadratowe dla połączenia z PC.
Wejście na dysk , czy pendriv mają amplitunery sieciowe, lub odtwarzacze sieciowe.

Co do kolumn to obydwa modele mogą się sprawdzić w tym metrażu, kwestia akustyki i jego wystroju. Co do ich basu to raczej podbity wyższy bas, niż jakiś bardzo głęboki, ale tragedii nie ma, no ale za te pieniądze trudno oczekiwać cudów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuja mnie te kolumny, o ktorych napisalem. Wybor tylko i wylacznie miedzy Magnat supreme 802 a 1002.
Ale wzmacniacz podlaczyc do komputera tak? I wtedy z komputera puszczac muzyke?
Amplitunery widzialem sa drozsze, a nie chce niepotrzebnie wydawac pieniedzy.
Budzet nie jest wazny w tej sprawie, bo kolumny albo jedena albo drugie i potrzebuje wzmacniacz, ktory by dobrze wspolpracowal z tymi kolumnami. Jesli taki wzmak kosztowalby 500zł to wydam 500zł, a jesli 1000zł to wydam 1000zł.
Wiec nie zakladam konkretnego budzetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Interesuja mnie te kolumny, o ktorych napisalem. Wybor tylko i wylacznie miedzy Magnat supreme 802 a 1002.


Możesz uzasadnić czemu tylko ta marka i model ?


Cytat

Ale wzmacniacz podlaczyc do komputera tak? I wtedy z komputera puszczac muzyke?


Wcześniej pisałeś o pendrivie, teraz o kompie, hmmm , zdecyduj się....Między PC'tem a klasycznym wzmacniaczem przydałby się wtedy DAC. Bo za 500zł nie kupisz wzmacniacza z wejściem usb dla kompa

Cytat

Budzet nie jest wazny w tej sprawie,Jesli taki wzmak kosztowalby 500zł to wydam 500zł, a jesli 1000zł to wydam 1000zł.
Wiec nie zakladam konkretnego budzetu.


icon_eek.gif Ważny czyjś czas , skoro ktoś zacznie Ci doradzać i szukać wzmacniacza za 500zł, a Ty nagle powiesz że masz 1000zł a potem 2000zł to chyba nie ma sensu. Zdecyduj się ile masz kasy.
Różnica jakości i brzmienia między wzmacniaczem za 500zł a 1000zł może być bardzo duża.
Inna sprawa czy ten wzmacniacz, lub amplituner nowy, czy używany, te kolumny tez nowe używane?
Cytat

Amplitunery widzialem sa drozsze, a nie chce niepotrzebnie wydawac pieniedzy.
kosztowalby 500zł to wydam 500zł, a jesli 1000zł to wydam 1000zł.
Wiec nie zakladam konkretnego budzetu.


To chcesz wydawać, czy nie chcesz, masz , czy nie masz, chciałabym , a boję sięicon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75

Jestem CI bardzo wdzięczny za Twoją pomoc. Oczywiście szanuje Twój czas, który poświęcasz na pomoc dla mnie.
ALe zwróć proszę uwagę na to co napisałeś:
Kiedy spytałem o puszczanie muzyki z pendriva to napisałeś, że wzmacniacze wejścia usb nie mają, co najwyzej usb kwadratowe do polaczenia z PC.
Dlatego też spytałem, czy muzyke moglbym wtedy puszczac z kompa, ale TY piszesz zebym sie zdecydowal, czy komputer, czy pendrive. SKoro napisales, ze wzmacniacze nie maja wejscia usb to na co mam sie zdecydowac? SOrry, ale nie rozumiem icon_biggrin.gif.
Jestem tu nowy, nie znam się na rzeczy i dlatego potrzebuje Twojej pomocy icon_smile.gif

Kolumny tylko i wyłącznie takie, ponieważ mam możliwość zakupu tych kolumn nowych w bardzo atrakcyjnych cenach.

Chciałbym żeby wzmacniacz był nowy. Nie określam budżetu, bo tak jak już pisałem nie znam sie na tym i mam nadzieję, że ktoś mi doradzi, ile musiałbym wydać na przyzwoity wzmacniacz, żeby dobrze grało z tymi kolumnami. Nie założę budżetu do 1000zł na wzmaka, bo jeśli okaże się, że za 1100zł można kupić porządny wzmacniacz to kupię ten za 1100zł? Rozumiesz??? Chodzi mi o propozycje wzmacniacza do tych kolumn dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygode z audio.

CO do wzmacniacza, czy amplitunera:
Zauważyłem, że amplitunery są droższe od wzmacniacza, a mi zależy na zestawie stereo, więc jeśli mógłbym podłączyć komputer do wzmacniacza i tak puszczac muzyke to amplituner z wejsciem usb nie jest mi potrzebny.

Gdybym założył np. budżet 2000zł, a mógłym kupić sprzęt, który sprostałby moim małym wymaganiom za 1500zł to kupiłbym za 1500zł i zaoszczędził. NIe chcę wtedy koniecznie wydawać 2000zł icon_smile.gif, dlatego pytam ile kosztowałby przyzwoity wzmacniacz do tych kolumn?
Z góryv bardzo dziękuje za pomoc icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kiedy spytałem o puszczanie muzyki z pendriva to napisałeś, że wzmacniacze wejścia usb nie mają, co najwyzej usb kwadratowe do polaczenia z PC.
Dlatego też spytałem, czy muzyke moglbym wtedy puszczac z kompa, ale TY piszesz zebym sie zdecydowal, czy komputer, czy pendrive. SKoro napisales, ze wzmacniacze nie maja wejscia usb to na co mam sie zdecydowac? SOrry, ale nie rozumiem icon_biggrin.gif.


Już wyjaśniam.
Może niedomówienie wynika z tego że ja patrzę na dany temat nieco szerzej, kompleksowo icon_wink.gif
Wybór i decyzja powinna wynikać z kilku rzeczy, Twojej konkretnej sytuacji, wybacz ale nie znam jak masz urządzony pokój, na czym chcesz przechowywać i z czego puszczać muzykę, czy jest Ci wszystko jedno ( bo wiedz że nie każdemu jest wszystko jedno) .
Skoro pisałeś najpierw o pendrivie to ja rozumiem, że komputer stoi gdzieś indziej niż planowany sprzęt audio, lub nie chciałbyś byś włączać komputer by słuchać muzyki ( ja i sporo osób, nie wyobrażam takiego tandemu) , więc wygodniej jest mieć amplituner z opcją USB dla pendriva, czy dysku hdd. (Bo jak pisałem wzmacniaczy z opcją odczytu pena nie ma).

Opcja dwa, jak jednak komputer i puszczanie muzyki z niego Ci nie wadzi i może stać obok sprzętu audio to są dostępne wzmacniacze z wejściem usb kwadratowym( tzw asynchronicznym) niestety jest ich mało, a używanych jeszcze mniej ( np używany Cambridge audio a351 za około 1200zł, ale nie każdy lubi brzmienie Cambridga)
Wybierając jednak klasyczny wzmacniacz bez wejścia kwadratowego usb masz duży wybór ( różne brzmienia ) ale musiałbyś dokupić dac, bo muzyka z komputera po wyjściu słuchawkowym brzmi słabo.
Tak więc jak widzisz wybór przyszłego sprzętu to szersza kwestia i ma na nią wpływ sporo, bardzo sporo rzeczy

Co do tych Magnatów supreme to można już kupić używany amplituner stereo sieciowy typu Yamaha rn500, onkyo 8130 za ok. 1100zł-1200zł, co ważne masz wejście usb z odczytem dla dysku, penadriva ( wszelkie pliki w tym flac), a także wejścia optyczne, coaxialne, radio www itd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75

Dzieki bardzo!!! Wyjasniles mi temat.
WObec tego uwazam, ze chyba lepiej kupic amplituner, zeby bylo wejscie usb i wtedy jakosc muzyki bez zarzutu porownujac do kabla sluchawkowego z komputera?
Proszę jeszcze o porade jaki amplituner do 1000zł. Jesli do 1000zł nic sie nie znajdzie to maksymalnie moge wydac 1500zł na amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

bylo wejscie usb i wtedy jakosc muzyki bez zarzutu porownujac do kabla sluchawkowego z komputera?


Spektakularnie lepiej . I wygodniej niż włączanie "pana windowsa " by słuchać muzyki;)
Polecam ( w tej cenie, nowy może wyrwiesz za około 1600zł ) Onkyo tx 8130, ( poczytaj wszystko o nim http://www.hfc.com.pl/test/2191,onkyo-tx-8130.html ) ten amplituner ma sporo możliwości i gra naprawdę zacnie. Ma nieco twardy charakter co akurat tym kolumnom co planujesz się przyda. Model jest rozwojowy dla Ciebie, bo jak kupisz kiedyś jakieś lepsze kolumny, niż te, to będą dla niego nadal dobrym partnerem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...