Skocz do zawartości

Odtwaryacz sieciowy czy pecet


fileth

Recommended Posts

Witam
Zastana sytuacja wzmacniacz Nad 356 glosniki podlogowe...
W odległości 12 m - PC z którego z chęcią bym korzystał -> aplikacja foobar -> karta dźwiękowa Audiotrak Prodigy Cube ale w jakim układzie ?
- czy 12 m kabla usb i karta podpięta interkonektem ze wzmacniaczem ? ( czy wogóle da rade 12 m usb bez straty jakości ?)
- może optykiem 12 m ale wtedy musiał bym rozszerzenia do Nada zakupywać typu http://www.q21.pl/nad-mdc-dac.html ( 12 m optykiem to chyba nie problem tylko czy nie chora konfiguracja ? )
- czy jakiś inny układ ?
- może coś dokupić ?
nie wykluczam odtwarzacza sieciowego tylko jednak wolal bym chyba aplikacje z pcecika
moze jakis pomysł ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe urządzenie (dac bezprzewodowy) jak dla mnie zbyt drogi. Wolałbym nosić komputer bliżej wzmacniacza, zaś za taką kwotę kupić zdecydowanie lepszy dac, po co płacić za "bajer" ?

Kilkanaście metrów to zdecydowanie za dużo, takie połączenie nie ma sensu wg mnie.

A jeśli już to może zakupić "mini laptopa" za 400-600 zł, z przeznaczeniem tylko na audio ???? Ewentualnie dokupić solidny DAC ?


Tak poza nawiasem, dlaczego kolega Top-HiFi nie oznacza się jako branża ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, i ty i ja wolelibyśmy mieć komputer bliżej i nie mieć tego problemu, natomiast autor tego tematu ma do pokonania 12 metrów, więc trzeba chyba trochę niestandardowo podejść do tematu.

Co do oznaczenia branża, jesteśmy tutaj dopiero od kilku godzin. Proszę się nie bać, oznaczenie będzie. : )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cóż, i ty i ja wolelibyśmy mieć komputer bliżej i nie mieć tego problemu, natomiast autor tego tematu ma do pokonania 12 metrów, więc trzeba chyba trochę niestandardowo podejść do tematu.



Z jednej strony fakt, ale z drugiej strony Top Hi-Fi Szczecin gdybyś miał podobny problem, to jak sam piszesz wolisz mieć komputer bliżej, więc myślę, że to powinno być kierunkiem ku rozwiązaniu problemu. Ja wychodzę z założenia, że część porad nie musi się podobać pytającemu. Myślę, że ważniejsze jest dbanie o jakość, klasę brzmienia (ewentualne uświadomienie, że to jest kosztem czegoś i jeśli osoba świadomie się na to godzi to nie ma problemu). Nie zawsze metody zastępcze (np pokonanie kilkunastu metrów urządzeniami do tego przeznaczonymi) są wyjściem dobrym dla użytkownika, bo często osoby mogą nie mieć świadomości, że kosztem odległości i wygody pogorszą sobie brzmienie, lub w podobnym budżecie cieszyć się lepszą jakością, ale z jakimiś kompromisem typu przeniesienie komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB na 12m odpada. Na taką odległość teoretycznie da rade, ale potrzebny by był wysokiej jakości przewód, a to już finansowo nie ma sensu. Zwykłe przewody USB „kończą się” już na 5 m, a czasami to nawet za dużo żeby przeszedł sygnał.

Optyk znowu wg mnie nie gra za ciekawie. Miałem okazję porównać kilka razy USB vs optyk i zawsze optyk wypadał gorzej. A jeśli masz inwestować w takie rozwiązanie tysiaka to się nie opłaca.

Simson proponuje najlepsze rozwiązanie i w tym kierunku radziłbym pójść. Rozwiązanie może najbardziej problematyczne, ale fizyki niestety nie pokonasz. Finansowo wychodzi podobnie i podejrzewam że na dłuższą metę docenisz takie rozwiązanie.

Co do bezprzewodowego DACa to rozwiązanie ciekawe, ale jak to gra, czy jest warte 1200zł ? Tutaj jestem raczej sceptycznie nastawiony.

Fileth wszytko zależy od tego, czego chcesz i jakie są twoje wymagania jakościowe, ale jak najwyższą jakość uzyskasz, gdy będziesz miał źródło i DACa jak najbliżej wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam
Zastana sytuacja wzmacniacz Nad 356 glosniki podlogowe...
W odległości 12 m - PC z którego z chęcią bym korzystał -> aplikacja foobar -> karta dźwiękowa Audiotrak Prodigy Cube ale w jakim układzie ?
- czy 12 m kabla usb i karta podpięta interkonektem ze wzmacniaczem ? ( czy wogóle da rade 12 m usb bez straty jakości ?)
- może optykiem 12 m ale wtedy musiał bym rozszerzenia do Nada zakupywać typu http://www.q21.pl/nad-mdc-dac.html ( 12 m optykiem to chyba nie problem tylko czy nie chora konfiguracja ? )
- czy jakiś inny układ ?
- może coś dokupić ?
nie wykluczam odtwarzacza sieciowego tylko jednak wolal bym chyba aplikacje z pcecika
moze jakis pomysł ?


A czy to jest jedno pomieszczenie? Obawiam się że nie wykorzystasz tej karty z tego co pamiętam ona ma tylko wejście po Usb, a o pomyśle z tak długim kablem usb zapomnij. Ja bym pomyślał nad przekaźnikiem Bluetooth i dac
Jeśli twoj komputer ma BT i odległości nie będzie za duża
Oczywiście jakoś będzie gorsza niż to co proponuje Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie ze w tym przypadku przy zachowaniu tej odleglosci calkiem dobry rozwiazaniem jest jednak ten NAD DAC 2 - Bezprzewodowy przetwornik
czy to jakis problem dla jakości ? widomo ze chce bez strat dla dzwieku
licze sie tez z rozszerzeniem nada o http://q21.pl/nad-mt1.html - czy to w takim razie lepiej dla jakosci by bylo ?
bo jednak uzytecznie bardziej lezy mi dostep z peceta, choc biblioteke rowniez streemuje dlatego biore pod uwage drugie rozwiazanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania, że fizyki nie oszukasz i dodam, że ekonomii też nie oszukasz. Nie znam brzmienia tego DAC'a NAD, ale jestem prawie przekonany, że firmy, które nie przewartościowują swoich urządzeń w tej samej cenie zaoferują jakość lepszą (transport bezprzewodowy w DAC także swoje kosztuje, co jest finalnie uwzględnione w cenie, zaś nie są to tanie rzeczy, tym bardziej, że to jest jakąś nowinką techniczną), więc klasyczny DAC w porównywalnej cenie, z ekonomicznego punktu widzenia, przeważnie jest lepszy.

Więc sam musisz zdecydować co jest istotniejsze, czy lepsze (najprawdopodobniej) brzmienie, czy wygoda użytkowania.
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem kompromisów kosztem jakości brzmienia, nawet najmniejszych. Ale wiem, że część osób jest w stanie poświęcić brzmienie dla wygody użytkowania. Więc według mnie tak to wygląda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziękuję to jest rozsądna, konkretna i sporo wyjaśniająca odpowiedź
pytanie tylko jak wielka to różnica jakościowa między jednym a drugim rozwiązaniem (pomijając już ekonomiczne aspekty)...
bo co do użyteczności to sprawa jest jasna z jednej strony pecet : ) z drugiej str smartfon z apką i streeming flacow
jestem pokoleniem foobara dla mnie playlisty - tworzenie kompilacji i generalnie mieszanie plikami audio to przyjemnosc, a funkcjonalnie wiadomo ze pod systemem operacyjnym najlatwiej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usb odpada, absokutnie do daca to Maks 5-6 m.
Także jestem zwolennikiem foobara więc Znalazłem bliższe miejsce położenia lapka. Ewentualnie rozważ bliższe polazenie wzmacniacza a dłuższe kable głośnikowe.

Stremer z dobrą apka także zaspokoi twoje potrzeby. Pytanie ile chciałbyś na to przeznaczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównując oba dac nada tj
http://www.q21.pl/nad-dac2.html
http://www.q21.pl/nad-mt1.html
to patrząc od strony architektury - wzmacniacze operacyjne, przetworniki to chyba to samo ?
tylko funkcjonalnosciami sie rozna tak ?
dobrze mysle ?
bo w zasadzie moj wybór teraz oscyluje między zakupem albo jedenego albo drugiego ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...