Skocz do zawartości

Yamaha r-n602 i brak kolumn.


andrewskoly

Recommended Posts

Na początku chciałem się przywitać.
Mimo obserwowania tego forum już dobre pół roku dopiero teraz się zarejestrowałem. Zmusiła mnie do tego całkowita bezradność w wyborze kolumn.
Przeczytałem dużo wątków które wydawały mi się zbliżone do mojego problemu, niestety nic mi to nie pomogło.
Zacznę od tego że kupiłem w grudniu amplituner Yamaha R-N602. Porównywałem go z Onkyo 8150 na bodajże Monitor Audio m4 i bardziej przypadła mi do gustu Yamaha. Niestety nie było mi dane posłuchać na innych kolumnach a te monitory jakby nie miały dynamiki i bas też taki jakiś mdły.
Nie wiem czy to była wina plików na płytach czy pomieszczenia czy też moich uszu?
Pokój w którym zamierzam słuchać i oglądać ma wymiary 4,7m x 5,2m tak że nieco ponad 24m2, podłoga z grubych paneli a ściany i sufit z płyt g-k.
Kolumny będą mogły stanąć nie dalej jak 45cm od ściany. Mogę przeznaczyć na nie do 2 tys. (w skrajnym przypadku 2.2)
Słucham najczęściej muzyki filmowej 30%, elektronicznej 30%, pop, dance i bardzo rzadko z sentymentu do starych czasów icon_biggrin.gif Italo disco
i dość często oglądam filmy z komputera na TV.
Największym moim problemem jest to że nie mam możliwości odsłuchu kolumn - wszędzie daleko. Kolumny które mnie zainteresowały to
używane:
INDIANA LINE Tesi 560,
Dali Zensor 5
nowe:
Monitor Audio BX5,
Tonsil maestro III (te pewnie przekroczą budżet)
Bardzo proszę Was o pomoc w wyborze bo wiedza u mnie niewielka icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Yamaha bardziej ci odpowiadały bo seria mr nie gra jasno i wyraźnie jak np bronze.
Musisz teraz wybrać kokumny bardziej po gęstej stronie.
Ale to nie problem.
W tej cenie zapraszam po melodika bl40mkII lub heco music style 500.
Indiana bedzie za jasna, seria bx od monitor audio także do tych kolumn.

Mozesz sprawdzić kokumny u siebie i najwyżej odesłać lub wymienić.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, miałem w domu możliwość porównania Onkyo 8150 i Yamahy 602 więc nieco znam ich "cechy " icon_smile.gif . Mnie i moim kolumnom bardziej podobała się Yamaha, choć u kumpla świadomie i po odsłuchach wybraliśmy Onkyo 8150.
Tak więc staram nie szafować słowami typu, że coś jest lepsze czy gorsze od czegoś , co najwyżej lepiej, lub gorzej dobrane np do kolumn i gustu icon_cool.gif .

Kolumny które podąłeś są dość różne.
Odrzuciłbym tutaj Dali zensor 5, bo nie ta muzyka , nie ten metraż, nie to brzmienie, dynamika i nie ten duet. Jak masz kasę na Dali zensor 7 to zupełnie inne kolumny i klasa.
Co do Tesi 560 są lepsze od Dali 5 , ale nie wiem czy z yamahą nie będzie za miękko i za ciepło np w muzyce elektronicznej.
Tak więc z tych co wpisałeś najlepiej wypadają Monitor Audio bx5 i Melodika Bl 40.
W budżecie około 2 tys , można też poszukać kolumn nieco większych, niezłym rozwiązaniem ( metraż , brzmienie z yamahą rn) mogłyby być Quantumy 675/677, lub może coś z Cantona serii gle., bo te kolumny zagrają nieco twardziej, dynamiczniej niż np. MA czy Melodika.
Z używanych warto poszukać np Monitor Audio RX6 ( to klasa wyżej od serii BX ) i ... a tak w ogóle jak na np alegro wciśniesz widełki ceny 1800- 2200 masz bardzo dużo dobrych kolumn ( choć calkiem różnych) i może jakieś ciekawe są koło Ciebie, warto o nich poczytać i może ...nie, nie może, warto posłuchać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj, miałem w domu możliwość porównania Onkyo 8150 i Yamahy 602 więc nieco znam ich "cechy " icon_smile.gif . Mnie i moim kolumnom bardziej podobała się Yamaha, choć u kumpla świadomie i po odsłuchach wybraliśmy Onkyo 8150.
Tak więc staram nie szafować słowami typu, że coś jest lepsze czy gorsze od czegoś , co najwyżej lepiej, lub gorzej dobrane np do kolumn i gustu icon_cool.gif .
Kolumny które podąłeś są dość różne.
Odrzuciłbym tutaj Dali zensor 5, bo nie ta muzyka , nie ten metraż, nie to brzmienie, dynamika i nie ten duet. Jak masz kasę na Dali zensor 7 to zupełnie inne kolumny i klasa.
Co do Tesi 560 są lepsze od Dali 5 , ale nie wiem czy z yamahą nie będzie za miękko i za ciepło np w muzyce elektronicznej.
Tak więc z tych co wpisałeś najlepiej wypadają Monitor Audio bx5 i Melodika Bl 40.
...


Tak, wiem że podstawa to odsłuch kolumn i tego nic nie zastąpi.
Tylko że do najbliższego salonu w Rzeszowie mam ponad 100 km a do Krakowa grubo ponad 200 i to by jeszcze przeszło
ale mają tam tylko Monitor Audio bx5 i Melodika Bl 40
a używek się obawiam - kolega kupił na allegro podobno od audiofila i coś mu ociera w głośniku po miesiącu używania.
Więc chyba wybór mam między tymi dwoma zestawami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Obstawial bym melodika bl40 w roli faworytów. Quantum 677 to większy glosniejszy model ale on także jest jasny.
Chodź w cena jakość wygrywa.
Napisz do mnie o cenę na melodika i już.
Masz możliwość sprawdzenia gdzieś u siebie?
Jeśli nie zapraszam na wycieczkę do nas.


Kto wie czy się na tym nie skończy (Żona mnie powiesi icon_sad.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

100 to niedużo, godzinka i już wiesz co i jak. Koszt paliwa, czy biletu "pks" to tylko ułamek ceny zakupu...
Domyślam się że spodnie, czy buty mimo że raczej masz tańsze od takich kolumn to jednak przed kupnem przymierzałeśicon_wink.gif


To prawda ale i tak bardziej wolę mieć dobrane kolumny niż spodnie icon_biggrin.gif
Wrócę z pracy to przemyślę to wszystko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...Jeśli jednak to na prawdę problem to wysyłamy sprzęt do Ciebie, słuchasz. Pasuje ci, zostaje. Nie odsyłasz. Jesteś stratny na transporcie, na plusie bezcenna wiedzą.


I tak zrobię.
Okazuje się że w Nautilusie w Rzeszowie gdzie mam dużo bliżej, owszem mają mnóstwo kolumn ale na stronie internetowej natomiast w sklepie nie ma czego posłuchać - raptem stoi 10 zestawów.
Składam zamówienie na Melodika BL40 MKII i mam cichą nadzieję że mi się spodobają i zostaną icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 zestawów kolumn to mało, jak na salon . Przecież nieraz jedna firma/marka ma w ofercie z 5, czy 6 serii/klas, a w każdej z nich są z 3 modele(małe, duże ) i już robi się duża liczba , a to tylko jedna marka ...
Zdaję sobie sprawę że nie każdy salon ma wszystkie marki, bo to zupełnie nie realne, no ale kilkanaście marek mieć wypada i w tym na miejscu jakiś "namacalnych" przedstawicieli tejże oferty internetowej.
Czasami można umówić się, że chce się posłuchać kilku kolumn i jak widzi sklep zainteresowanie to ten model sprowadzą i będzie do posłuchania
10-15 par może mieć jeszcze sens jeśli sprzedawca mądrze wybrał z jakiegoś tam konkretnego przedziału cenowego choć to też skromna liczba, nie dająca zwykle poglądu na sytuację i optymalne możliwości wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

10 zestawów kolumn to mało, jak na salon . Przecież nieraz jedna firma/marka ma w ofercie z 5, czy 6 serii/klas, a w każdej z nich są z 3 modele(małe, duże ) i już robi się duża liczba , a to tylko jedna marka ...


Nie wiem czym to jest spowodowane, jeszcze jakiś rok temu wybór był większy chociaż lokal ten sam, obsługa O.K.
Mieszkając np. w Bieszczadach i mając jakiś specyficzny gust w sprzęcie trzeba jechać na Lublin, Kraków,Oświęcim itp.
Mówię oczywiście o pokoju do odsłuchu i większym wyborze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...