Skocz do zawartości

Na czym bazuje YAMAHA A-S 801


lukaszzsch

Recommended Posts

witam,

koledzy,

po oswojeniu się z Yamahą RN602, urealnieniem swoich rzeczywistych potrzeb względem sprzętu audio zacząłem szukać czegoś kolejnego.

Dziś wpadł mi 'w oko' model YAMAHY A-S801 czyli wzmacniacz z wbudowanym DACiem.
Której integry jest jednak odzwierciedleniem konstrukcja, co zyskam względem RN602 oprócz papierowej mocy?

czy generalnie warto do kompletu z Magnatami quantum 757?

bo po rachunku sumienia stwierdzam, że wszelkie sieciowe funkcje RNki są mi zbędne skoro klocek i tak stoi podłączony na stałe do komputera, który znów jest ciągle włączony żeby móc korzystać z DLNA na RNce.

Jeśli zmiana na tego AS801 znacząco poprawi dzwięk to byłbym skłonny zrezygnować z funkcji sieciowych i zmienić klocka dla jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do R-N602 Yamaha A-S801 ma inny przetwornik D/A (czy lepszy?) i trochę solidniejsze podzespoły (np. większe elektrolity - 12 000 uF zamiast 8700 uF), co pewnie przekłada się na lepszy dźwięk. Problem w tym, że jej aktualna cena wydaje się znacznie zawyżona. Prawie identyczny model A-S701 jest o 1500 zł tańszy!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-S801 bazuje właśnie na wspomnianym A-S701, także przeskok względem R-N602 jest bardzo wyczuwalny. O wiele większa dynamika, detal, stereofonia... Na pytanie czy warto dopłacić względem A-S701 za wbudowany USB DAC musimy już sobie sami odpowiedzieć. Dla kogoś, kto cały czas korzysta z PC jako źródła, moim zdaniem warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W stosunku do R-N602 Yamaha A-S801 ma inny przetwornik D/A (czy lepszy?) i trochę solidniejsze podzespoły (np. większe elektrolity - 12 000 uF zamiast 8700 uF), co pewnie przekłada się na lepszy dźwięk. Problem w tym, że jej aktualna cena wydaje się znacznie zawyżona. Prawie identyczny model A-S701 jest o 1500 zł tańszy!



Kraft według danych z amerykańskiej strony DAC obu ma te same parametry przyjmowanego sygnału .
Co do wysokiej ceny to tzw. syndrom nowości... osoby które chcą nowe to zapłacą więcej - zasady rynku i handlu.
Z czasem ( pół roku, rok) cena as 801 spadnie, tak jak spadnie cena as 701, bo to chyba następca, bo modele są do siebie zbyt podobne, by razem funkcjonowały, częsta reguła .

Naczytałem się sporo opisów, np. że model as500, gra jak 700, potem znów że as700 gra jak as 1000 ( z czym do końca się nie zgadzam).

Pytanie, przynajmniej dla mnie, jest inne, nie czy lepsze, gorsze, ale, czy nowy model Yamahy kontynuuje brzmienie i styl już nieco starszych modeli as 501, 701 ( salon THF pisze że 801 bazuje na 701, więc zależy co kto lubi ) , czy jest one nieco "łagodniejsze" jak w modelach co pokazały się ostatnio jak np rn 602.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-S801 to model identyczny w części analogowej z A-S701 (i A-S700). Różnią się jedynie zastosowanym DAC-em (ES9010K2M zamiast Burr Brown DSD1791). Grają więc pewnie wszystkie tak samo. A-S1000 to zupełnie inna, znacznie bardziej zaawansowana konstrukcja (i prawie dwa razy cięższa!).
O ile 701 i 602 są cenowo bardzo atrakcyjne, to już w cenie 801 można znaleźć być może ciekawsze propozycje i to jest jej problem. Kupując 801 kupujemy wzmacniacz klasy 2000 zł i dopłacamy kolejne 2000 zł za sekcję cyfrową. Jednak to ciągle wzmacniacz klasy 2000 zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to nie podobny a identyczny model.
Niestety kupowanie obecnie 801 jest bezcelowe i rozumiem tylko estetow którzy nie chcą więcej klocków.
Za roznice między tymi modelami można wybrać dużo lepszy dac osobny.
I tak kolumny 757 wymagają czegoś lepszego od rn602.
Natomiast nie wiem czy Yamaha to optymalny kierunek.
Wypozycz u nas magnata ma 600.
Kolega z forum go testował i mówi że rewelacja. I ma już daca

Bardzo udana konstrukcja. Ewentualnie nieco drożej cayin mt35s i tu już nie do pobicia.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...