Skocz do zawartości

Pomoc w skompletowaniu zestawu


mingus

Recommended Posts

Dzień dobry,

jako osoba kompletnie nieobeznana sprzętowo, pozwalam sobie na założenie nowego wątku z prośbą o pomoc w doborze zestawu HI-FI/kina domowego, tj. kolumn głośnikowych, amplitunera i odtwarzacza blu-ray/ cd.


A zatem konkrety:

- chciałbym przeznaczyć ok. 3000 zł na cały zestaw, zapewne używany
- pokój, w którym będzie zestaw ma ok. 20 metrów
- myślę, że oczekiwałbym dźwięku ciepłego i przestrzennego
- słucham różnych gatunków ze szczególnym uwzględnieniem jazzu


Ponieważ ZUPEŁNIE nie znam się na sprzęcie, będę bardzo wdzięczny za konkretne sugestie.


Z góry dziękuję za pomoc i porady.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny serii bronze weszły na rynek z dwa lata temu, a więc te mogą być jeszcze na gwarancji.
Model nowy jest wyceniany na 3800 zł to dość sporo, jednak może być dobrym partnerem, jeśli dobierzesz wzmacniacz... no właśnie.
Tego amplitunera kinowego Nada viso nie znam, niemniej traktowałbym jako fajny "gratisowy" gadżet, gdybyś za niego nie płacił...bo pewnie jednak płacisz, skoro na aukcjach są po 1-1,2 tys zł . Wysoka cena viso wynika zapewne z faktu dobrej marki ( nietypowej jak na kino marki) i tego, że ma też czytnik płyt, ale to takie 2 in 1 i raczej słabe, mało wydajne. Typowy niezły używany amplituner kinowy( ale nie stary) i to sporo wydajniejszy kupisz już za mniej niż 800zł, plus odtwarzacz CD za 200zł.
Choć celowałbym w wzmacniacz, lub amplituner stereo, a nie tanie kino.
Ja mając wydać 3500zł posłuchałbym koniecznie tego zestawu przed decyzją kupna.
Raczej dopytał bym się o cenę samych kolumn, jak np koło 2500zł to czemu nie.

(PS. Dopytałbym się też czy to faktycznie seria bronze6, czy BX6 (poprzednia), bo często te nazwy były stosowane jakiś czas zamiennie, lub pisano bx / bronze, wprowadzając zamieszanie . Wiele sklepów ma w ofercie nadal bx i obok bronzy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź. Ten zestaw zaoferował mi jeden z uzytkowników forum i nie wiem, czy byłaby możliwość odsłuchu.

jacek75, a może Ty byś coś zaproponował, bo błądzę we mgle...

Wolałbym, żeby 3000 zł było górną granicą, ale jeśli przeskok jakościowy byłby wyraźny, byłbym skłonny dołożyć kilkaset złotych.

Wciąż też waham się pomiędzy typowym stereo (wiem, że lepsze), a amplitunerem (zależy mi na radiu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że nie mam dużego doświadczenia. To ma być mój pierwszy zestaw, przeskok z miniwieży.

Sprzedawca w salonie polecał mi zestaw dynaudio emit 30 + onkyo 8150 + ONKYO BD-SP353.

Dźwięk podobał mi się, ale kwota ponad ośmiu tysięcy jest dla mnie na teraz zbyt wygórowana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przesiadasz się z zestawu miniwieży na sprzęt tego typu ( niekoniecznie takie kolumny) przeskok będzie ogromny.
Niemniej uważam że propozycja Dynaudio emit 30 do Onkyo 8150 jest nieco dziwna. Owszem kolumny nie powinny być tanie, "czy jakieś tam" i tańsze niż taki amplituner z tym się zgadzam, jednak sugestia mocno drogich kolumn jest nieco absurdalna, ( czy czymś była uzasadniona ? icon_wink.gif). Chyba że propozycja byłaby wcześniej poprzedzona odsłuchami kilku innych nieco tańszych kolumn.
Trzeba być świadomym że onkyo gra dość precyzyjnie, twardo, jeśli wiec szukasz nieco ciepła wypadałoby kupić takowe kolumny...Jeśli masz 3500zł a Onkyo 8150 to koszt jakiś 1999zł wiec na kolumny zostaje 1500zł niewiele, niewiele jak na nowe...może jakieś używane Dali, Missiony serii m34, 35 , Monitor Audio bx5 ( w tej cenie jeszcze na gwarancji) , lub nawet jakiś starszych Tannoy r3(starsze grają cieplej, te nowsze nieco twardziej), z naszych, acz nieco ponad budżet udane są STX electrino 250.
Jeśli bardziej twardy, precyzyjny dźwięk nie odstrasza Cię można poszukać poekspozycyjnych, lub z rabatem nowych sugerowanych Magnat quantum 675.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Quantum 675 nie jest, podobno, preferowany do jazzu, a to najczęściej słuchany przeze mnie gatunek muzyczny.

Zestaw Dynaudio + Onkyo był bardzo rekomendowany przez sprzedawcę. Ciężko wypowiedzieć mi się na temat zasadności takiego zestawienia. Efekt dźwiękowy podobał mi się, cena, znaznie mniej.

A co sądzicie o tych propozycjach:

http://allegro.pl/monitor-audio-bronze-bx5-i6705865432.html (jeśli to sensowne kolumny, jaki amplituner i odtwarzacz możnaby do nich dobraC?)

lub

http://allegro.pl/zestaw-wzm-denon-mission...6708738133.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...