Skocz do zawartości

Wymiana wzmacniacza


Kamil782

Recommended Posts

Witam! Posiadam kolumny Diora Polaris 200 (wiem, że nie mają one dobrej opinii, jednak ja nie chcę ich zmieniać) i grają one z moim starym wzmacniaczem Pioneer A-447. Nie jest źle, jednak chciałbym aby grały pod czymś mocniejszym bo on do nich jest moim zdaniem za słaby . Chciałbym coś, co da pokazać tym kolumną co potrafią i zaskoczy mnie basem, ponieważ bardzo lubioę go poczuć. Co polecacie? Kwota około 400 zł
Słucham wszystkiego po trochę
Pokój 17m2 (Wiem, że za mały do tych kolumn ale nie długo będzie większy)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy charakterystyka dźwięku ci ogólnie odpowiadała z połącznie tych kolumn z Pioneerem? Nie ma zamulenia?
Jeżeli Ci takie połączenie pasowało brzmieniowo , ale chcesz więcej mocy oraz lepszej jakości dźwięku to jak najbardziej Pioneer A616, A656, A676.

Yamaha Ax 592 - generalnie z tymi wzmacniaczami bym uważał. Dosyć częstym przypadkiem wzmacniaczy Yamaha z obsługą pilota z tamtego okresu jest problem z selektorem wejść. Lubi się on po prostu psuć, a wymiana tego "cacka" na oryginalnych częściach jest już albo nie możliwa albo bardzo droga, nie adekwatna do ceny wzmacniacza. Tutaj tylko przestrzegam, oczywiście nie musi mieć to miejsca, więc przy zakupie warto zwrócić uwagę czy dane selektory nie były naprawiane, czy też wymieniane.
Co do dźwięku to również żadna rewelacja.

Taka Yamaha Ax500 o której wspomniał S4home bije ją pod każdym względem. Moim zdaniem całkiem by pasował ten wzmacniacz pod te kolumny jesli chodzi o dźwięk, by je rozbudził, dodał życia, wprowadził tempo icon_wink.gif

Oczywiście Twoje kolumny bardziej rozwiną skrzydła w większym pomieszczeniu. W obecnym 17m2 to się raczej duszą. Pamiętaj o odpowiednim ustawieniu kolumn , jak i akustyce pomieszczenia ... Te kwestie mają olbrzymi wpływ na brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy charakterystyka dźwięku ci ogólnie odpowiadała z połącznie tych kolumn z Pioneerem? Nie ma zamulenia?
Jeżeli Ci takie połączenie pasowało brzmieniowo , ale chcesz więcej mocy oraz lepszej jakości dźwięku to jak najbardziej Pioneer A616, A656, A676.

Yamaha Ax 592 - generalnie z tymi wzmacniaczami bym uważał. Dosyć częstym przypadkiem wzmacniaczy Yamaha z obsługą pilota z tamtego okresu jest problem z selektorem wejść. Lubi się on po prostu psuć, a wymiana tego "cacka" na oryginalnych częściach jest już albo nie możliwa albo bardzo droga, nie adekwatna do ceny wzmacniacza. Tutaj tylko przestrzegam, oczywiście nie musi mieć to miejsca, więc przy zakupie warto zwrócić uwagę czy dane selektory nie były naprawiane, czy też wymieniane.
Co do dźwięku to również żadna rewelacja.

Taka Yamaha Ax500 o której wspomniał S4home bije ją pod każdym względem. Moim zdaniem całkiem by pasował ten wzmacniacz pod te kolumny jesli chodzi o dźwięk, by je rozbudził, dodał życia, wprowadził tempo icon_wink.gif

Oczywiście Twoje kolumny bardziej rozwiną skrzydła w większym pomieszczeniu. W obecnym 17m2 to się raczej duszą. Pamiętaj o odpowiednim ustawieniu kolumn , jak i akustyce pomieszczenia ... Te kwestie mają olbrzymi wpływ na brzmienie.




Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź.
A mógłbyś pomóc mi rozstawić kulumny?
W sensie jak ma przemeblować pokój?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się rysunek Twojego pokoju z rozkładem kolumn, mebli. Oczywiście z głównymi wymiarami [ tj, pokoju, odleglosciami kolumn od scian bocznych, tylnych, itp.]. Możesz narysować ręcznie , zrobić zdjęcie i tu przesłać lub wykonać w jakimś programie. Wtedy dokładnie będzie można odnieść się do Twojej sytuacjii.

W międzyczasie polecam podstawową wiedzę z tematu akustyki i ustawienia kolumn:

http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen

http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przydałby się rysunek Twojego pokoju z rozkładem kolumn, mebli. Oczywiście z głównymi wymiarami [ tj, pokoju, odleglosciami kolumn od scian bocznych, tylnych, itp.]. Możesz narysować ręcznie , zrobić zdjęcie i tu przesłać lub wykonać w jakimś programie. Wtedy dokładnie będzie można odnieść się do Twojej sytuacjii.

W międzyczasie polecam podstawową wiedzę z tematu akustyki i ustawienia kolumn:

http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen

http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php



Zapoznałem się z tym co wysłałeś jednak jakoś nie mam głowy do tego aby samemu ogranąć jak przemeblować pokój.
W paint'cie zrobiłem szybki rzut jak to w chwili obecnej wygląda. nie podawałem wymierów gdzie co jak stoi bo zdaje sobie sprawę, ze wszystko trzeba pozmieniać. (kolumny to te zielone icon_biggrin.gif )

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant 1.
Albo biuerko tam gdzie masz teraz fotem i kolumny rozstawione w granicach 1,7-2m Ty siedzisz na przeciwko.

Wariant 2.
Biurko ląduje pod oknem a po bokach kolumny. Nie wiem czy jest to szkic czy schemat? Od ściany dobrze by było jakbyś miał oddalone przy najmniej 30 cm

Spróbuj na razie tak na sucho, zobacz w którym ustawieniu grają lepiej. Daj znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...