Skocz do zawartości

Nowe stereo


woytass

Recommended Posts

Witam,

Czytelnikiem forum jestem już od dłuższego czasu, natomiast do rejestracji i napisania tego postu skłoniła mnie potrzeba wymiany sprzętu audio na nowy.

Na tę chwilę jestem posiadaczem kolumn B&W DM602 S3 spiętych z ampitunerem Yamaha RX-V430. Zestaw jeszcze z czasów studenckich...

W każdym razie chcę wymienić ten sprzęt, pójść krok, a może nawet kilka dalej i kupić coś dobrego, ewidentnie pod stereo z pewnym ale. Ale, to kilka warunków które chciałbym zeby przyszły sprzęt spełniał. Po pierwsze zależy mi na możliwości podpięcia drugiej pary głośników. W łazience mam zainstalowany głośnik stereo B&W, który na etapie remontu mieszkania pojawił się na suficie. Taka namiastka multiroomu. Druga rzecz to możliwość odtwarzania plików hi-res audio z komputera, tudzież streaming Tidal/Spotify. Trzeci i ostatni punkt to możliwość podpięcia powrotu audio z TV. Sprzęt koniec końców będzie stał w salonie.

Jeżeli chodzi o salon - pomieszczenie jest połączone z kuchnią i ma ok. 40-45 metrów kwadratowych, przy wysokości 3,2m. Jest więc spora przestrzeń, którą sprzęt musi ogarnąć. Zależy mi na ciepłym, głębokim a zarazem dynamicznym graniu z czystą i klarowną górą. Muzyka preferowana to wszystko co czarne - czyli od hiphopu, przez soul, r&b po jazz oraz dobra elektronika. Żona chętnie za to posłucha Adele, Sama Smitha czy U2. Przekrój dość duży.

I na koniec fakt który determinuje pewne wybory. Z racji zawodu, mam dostęp do kolumn B&W w cenach więcej niż promocyjnych i prawdopodobnie chciałbym to wykorzystać. Na tę chwilę myślę o 683 S2, lub ewentualnie coś z modeli CM [9 lub 10]. Co wg. Was będzie dobrze grało z Bowersami ?

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli to ceny z rabatem 30 procent to idź w bowersy ale na pewno nie w serie 6. Zdecydowanie lepiej iść w cm. Tu zarówno 9 jak i 10 stoją na wysokim poziomie.
Podobne granie chodź tańsze znajdziesz w monitor audio silver 8 i10.
Ze swojej strony polecał bym także studio 16 hz minas anor. To jedne z lepszych kolumn w takim budżecie.

Co do elektroniki to tu sprawa jest nieco problematyczna. Gdyż twoje oczekiwania soelniaja modele onkyo 8150, Yamaha rn602, Pioneer sx30. I wszystko było by fajnie gdyby nie fakt że są one nieco za słabe do takich kolumn.

Inna sprawa to kupno osobno wzmacniacza i urzadzebia sieciowego. Jednak zdalnie nie mógł byś sterować głośności jak w przypadku wspomnianych amplitunerow.

Odsluchaj najpierw kolumny później po ich wyborze będziemy się zastanawiać nad odpowiednią elektronika.

Pozostaje do dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Rabat jest solidny, z pewnością nie osiągalny w salonach audio dlatego tak poważnie biorę B&W pod uwagę. Zapewne będzie cieżko o alternatywę w podobnej cenie u innych producentów, zgadza się ? Wydaje mi się że zawsze będzie to klasa niżej. Jeżeli jednak coś mogło by się znaleźć jest jedna ważna rzecz o której nie napisałem. Kolumny muszą mieć wykończenie czarne, ewentualnie białe i to najlepiej w macie. Niestety wszelkie drewniane forniry odpadają. Nie ten styl, nie to wnętrze.

Co do elektroniki - tak jak napisałeś tzw. amplitunery stereo mogą być za słabe. Ja raczej myślałem o dobrym wzmacniaczu z dac'iem, jak np. Yamaha A-S801. Nie muszę mieć równolegle i złącza usb i możliwości streamingu. Jedna z tych opcji wystarczy. Kontrola ze smartfona też nie jest priorytetem, zresztą zdaje sobie sprawę z tego, że taki ficzery to raczej domena amplitunerów i popularnych lini produktowych.

A wracając do Yamahy, to jak czytałem nie ma ona dobrej opini jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny. Pytanie co spełni powyższe warunki i zagra dobrze z Bowersami ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tędy droga to lepsza droga icon_smile.gif
Tak model 801 cieszy się wręcz fatalnym stosunkiem cena jakość, mimo że to bardzo dobry wzmacniacz. Wynika to z tego że model 701 który jest identyczny jest półtora tysiąca tańszy.
Masz zatem 1.5 k na odtwarzacz sieciowy, dax czy inne źródło. A to po prostu lepiej.
Do bowersow polecam yamahe ale linie 1000 lub 1100, z innych firm świetnie sprawdza się naim. No i jak zawsze lampa icon_smile.gif

Co do samych kolumn to bowersy same w sobie są drogie. Jak mowie kestia rabatu jaki masz. Bo może warto inaczej sprawdzić na pewno warto podobne kolumny z nazwijmy to normalnym rabatem saloniwym jak monitor audio silver 6, studio 16 hz minas anor czy dali opticon.
A później stwierdzić które wychodzą po prostu cenowo lepiej. Pamiętaj że to co droższe nie zawsze jest lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rabat solidny, to również polecę patrzeć już na serię CM. Duży postęp w dynamice i wyrazistości góry, ale jedno duże ale. Decydując się na CMy, nie można pozwolić sobie na oszczędności w kwestii wzmacniacza. Nie jest tajemnicą, że B&W są kolumnami lubiącymi solidną amplifikację. Proponowałbym spojrzeć przynajmniej na Rotela RA-1570. http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-z...el-ra-1570.html
Jest to zapewne więcej pieniędzy, niż planowałeś wydać, ale uwierz mi, warto ruszyć Bowersy porządnym piecem.
Jak zawsze, proponuję wizytę w jednym z naszych salonów, będziesz mógł posłuchać wszystkich modeli B&W w połączeniu z różnymi wzmacniaczami. Powinno otworzyć oczy. : )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel icon_smile.gif

Rotela znam też od strony zawodowej i niestety nie mam dobrego zdania na jego temat. O ile końcówki mocy są w porządku tak produkty które mają już w sobie choć trochę elektroniki z mojego doświadczenia są nie najlepsze. Mają problemy ze stabilnością, jest w nich sporo software'owych bugów, generalnie ich sposób działania pozostawia sporo do życzenia. I moje zdanie nie opiera się na jednym nietrafionym egzemplarzu.

Także za Rotela podziękuję, natomiast Yamaha 1100 jest bardzo w porządku, ale raz - cena, dwa - tylko analog. Musialbym doliczyć do tego jeszcze odtwarzacz strumieniowy lub dac, co zbliży mnie już do 10 000 zł. A to już spora kwota, o której raczej nie myślałem w kontekscie wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon właśnie chodził mi po głowie. Zdaje się że to nowość, tak więc nie mogę jeszcze znaleźć żadnych recenzji czy opinii. Pogoni on waszym zdaniem kolumny Bowersa ?

Cayin też fajny, designerski bym powiedział. Niestey nie podłącze do niego głośnika z łazienki, ani TV. To raczej wzmacniacz do gabinetu, fajnych kolumn podstawkowych i lokalnego CD lub gramofonu. Ale propozycja super.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mają problemy ze stabilnością, jest w nich sporo software'owych bugów,



Powiedz mi, jakie problemy ze stabilnością, sposobem działania i software'em może mieć wzmacniacz stereofoniczny? Bo ja się jeszcze nie spotkałem z taką sytuacją... icon_smile.gif Trochę już zdążyłem poobcować z takim 1570, i trudno mi sobie wyobrazić, co w działaniu tego sprzętu mogłoby kogokolwiek do niego zrazić.

Jeżeli chodzi o nowego Denona 1600, tradycyjnie dla tej marki reprezentuje raczej wagę lekką jeśli chodzi o moc. Raczej nie za szczęśliwe połączenie z B&W. W tych pieniądzach, jeżeli Rotel nam nie odpowiada, całkiem ciekawą alternatywą jest nowy NAD C388. http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-z...owane/c388.html
Mnóstwo mocy w zapasie, bardzo dynamiczne granie, ale z zauważalnie większą kulturą niż stare konstrukcje tej firmy. Jak posłuchamy go z otwartą głową, to może zaskoczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Mają problemy ze stabilnością, jest w nich sporo software'owych bugów,



Powiedz mi, jakie problemy ze stabilnością, sposobem działania i software'em może mieć wzmacniacz stereofoniczny? Bo ja się jeszcze nie spotkałem z taką sytuacją... icon_smile.gif Trochę już zdążyłem poobcować z takim 1570, i trudno mi sobie wyobrazić, co w działaniu tego sprzętu mogłoby kogokolwiek do niego zrazić.



Ja miałem do czynienia ze sprzętem z działki Cinema [RSP, RSX] i mają one bardzo dużo problemów. Od zwykłego przycinania się sprzętu przez szybkość reakcji i działania, wieszanie przy intensywnym użytkowaniu po niedopracowany soft, którego nawet inżynierowie Rotela na specjalną prośbę nie są w stanie poprawić. Nie wspominając o problemach z hdcp handshake. Najwyższy model RSP-1582 wiedzie w tym prym. Wiem co mówie.
Jak się to ma do wzmacniaczy stereofonicznych prawdę mówiąc nie wiem, ale biorąc pod uwagę moje doświadczenia nie chcę tego testować na sobie za własne pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z naszej dystrybucji i do tego pasujący do B&W? To mały wybór został. icon_wink.gif
A tak już mniej żartem, jedyne rzeczy, które w tej kasie przychodzą mi do głowy i które mają jakiś sens dźwiękowo to Roksan K3 albo wcześniej wspomniany Musical Fidelity, chociaż nie wiem, czy autor tematu koniecznie chciałby dźwięk łagodzić.
Osobiście, gdybym miał w domu CM9/10 S2, poszedł bym nadal po Rotela, ale model 1592. Ale to mój wybór. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli chodzi o nowego Denona 1600, tradycyjnie dla tej marki reprezentuje raczej wagę lekką jeśli chodzi o moc. Raczej nie za szczęśliwe połączenie z B&W.


Dual mono, dwa trafa, 2x100W przy 8 ohm i 2x170 przy 4 ohm pisząc, że pma1600 to waga lekka jeśli chodzi o moc, nieco trąci hipokryzją.
Wypadałoby wywalić sporo wzmacniaczy na wysypisko, niemałą część salonu....albo ugryźć się w język.
Moc i wydajność przydają się, ale nie są, czy też nie zawsze powinny być priorytetem.
Równie dobrze można napisać że Nad to teraz waga piórkowa w wadze ...11kg, zasilacze impulsowe klasy D icon_wink.gif, tylko czy to wnosi jakieś konkrety?
Czy połączenie Denona z B&W jest szczęśliwe, czy nie, kwestia gustu.
Apleluje o wyważone opinie, choć zdaje sobie sprawę, że nie każdego stać na " wyjście i spojrzenie poza swój salon" icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym spojrzał na te pomiary, które mówią o takich parametrach PMA-1600, bo ja mam inne dane. Może niewłaściwe.
Nie możesz jednak zaprzeczyć, że przez dłuższy już czas wzmacniacze stereofoniczne ze stajni Denon/Marantz (z którą spędziłem kilka lat w przeszłości, więc są mi dobrze znane) prezentują niższe poziomy mocy niż większość ich rywali, i ok. Niech tak będzie. Czasami trzeba poświęcić moc dla innych cech. Ja nie mówię, że jest to jakaś fatalna wada, i te wzmacniacze są "be" i koniec. Nic takiego nie miałem na myśli. Brzmieniowo te konstrukcje mają swoje niezaprzeczalne zalety jak i wady, jak każda konstrukcja każdej firmy. Tutaj chodziło mi konkretnie o połączenie z kolumnami B&W CM, scenariusz bardzo specyficzny, który wymaga od wzmacniacza sporych zapasów mocy i stabilności pod obciążeniem aby z tych kolumn wykrzesać to co w nich najlepsze.
Apeluję o wyważone reakcje, i odstawienie do szuflady swojego biurka takich tanich ataków w moim kierunku. To jest niepotrzebne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy połączenie Denona z B&W jest szczęśliwe, czy nie, kwestia gustu.



To dla mnie jest najważniejsze, jak takie połączenie będzie grało. Czy nie jest to czasem coś co będzie się z miejsca gryzło i wykluczało. Nie chciałbym, żeby wzmacniacz zabił ważne dla mnie cechy muzyki której słucham.

A co powiecie o Cambridge Audio i serii CX ?

Ps. A że poszczególni Koledzy chwalą co swoje...dziwi Was to ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A możesz zdradzić co to za rewelacyjna cena? Bo może jednak powinieneś iść w innym kierunku.


Mogę.....ponad 50% w dół od ceny katalogowej.

Nie jest to coś co muszę wykorzystać, ale wydaje mi się że ciężko będzie znaleźć alternatywę biorąc pod uwagę powyższe. Jeżeli się mylę, to chętnie dam się wyprowadzić z tego błędu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, raczej ciężko powalczyć z takim rabatem.
Aczkolwiek. Gusta są bardzo różne.
Ostatnio miałem klienta, który po odsłuchu CM9 i nowych ELAC Uni-Fi, które kosztują w zasadzie połowę ceny B&W -> http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wo...i-fi-fs-u5.html
wybrał właśnie Uni-Fi. Koniec końców, i tak musisz najpierw posłuchać alternatyw, a potem zadecydować, czy skorzystać z tego rabatu na B&W. Nie ma co brać czegokolwiek w ciemno w audio, nawet jak masz spory rabat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mineło trochę czasu, który spędziłem trochę na zgłębianiu tematu a trochę w podróży. Niestety przez to drugie nie mialem jeszcze czasu na odsłuchy, które niebawem planuje.

W każdym razie chciałem Was dopytać jeszcze o wzmacniacze Vincent. OStatnio dużo naczytałem się dobrych rzeczy o niektórych modelach a sprzęt który mi się spodobał i spełnia w większości moje wymagania to model SV-237. Jest to dość droga opcja [przynajmniej katalogowo; choć gdzieś przeczytałem że dystrybutorzy mają spore marże i są skłonni do dużych negocjacji], natomiast sprzęt jest wydajny, mocny z wejściem usb i będzie w stanie napędzić dwie pary głośników w tym [tak przynajmniej mi się wydaje] CM'ki od Bowersa. Dajcie proszę znać czy to dobry trop...?

Dzięki z góry za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent robi bardzo dobre wzmacniacze. 

Ale czy te lub inne muszą być nowe? Nie ograniczaj się. Za takie same pieniądze kupisz dużo lepszy sprzęt używany. Na tym pułapie cenowym już na ogół bardzo dba się o sprzęt i można kupić używany w świetnym stanie. Zastanów się.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ale chcesz podłączyć do wzmacniacza dwie pary kolumn? O.o Po co?

No i kolumn, kolumn głośnikowych, zestawów głośnikowych, czy zespołów głośnikowych. Ale nie głośników. Bo te ostatnie, są tylko elementami, częściami składowymi. Jak motor, czyli silnik jest częścią składową motocykla, czyli pojazdu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...