Skocz do zawartości

Nowe stereo


woytass

Recommended Posts

Dnia 27.03.2017 o 00:53, Angel napisał:

Vincent robi bardzo dobre wzmacniacze. 

Ale czy te lub inne muszą być nowe? Nie ograniczaj się. Za takie same pieniądze kupisz dużo lepszy sprzęt używany. Na tym pułapie cenowym już na ogół bardzo dba się o sprzęt i można kupić używany w świetnym stanie. Zastanów się.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ale chcesz podłączyć do wzmacniacza dwie pary kolumn? O.o Po co?

Przeglądam jak tylko mam czas oferty używanych. Jednak ogrom ofert powoduje, że chcę się skupić na kilku modelach na których bi mi zależało. Vincent też nie musi być od razu nowy. Aktualnie na OLX wisi ogłoszenie gdzieś z wielkopolski na model 237 za bodajże 5700 do negocjacji. Niestety w wersji czarnej...

Z używkami jest jednak jeden problem, zazwyczaj nie masz możliwości odsłuchu w swoich warunkach a ciężko jest kupić sprzęt zupełnie w ciemno za takie pieniądze. A odsłuchać z pewnością chciałbym Vicka 237, lampę Cayina do której namawia S4Home czy Naim'a XS2 który też zdaje się jest polecany do B&W. Denon w tym towarzystwie chyba już odpada, ale jakby była możliwość bezpośredniej konfrontacji chętnie usłyszę różnicę.

A co wg. Was jeszcze w podobnym budżecie z używek wchodzi w rachubę ?

Co do dwóch par kolumn - chodzi o podłączeniu na wyjściu B głośnika sufitowego stereo z łazienki. Taki mały multiroom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś już te bowersy? Czy dalej się namyślasz? Tak z miejsca bym nie odrzucał Rotela, bo urządzenia, które słuchałeś to nie były wzmacniacze stereo. A masz możliwość odsłuchu w warunkach domowych. To trochę inne granie niż w kinie. A posłuchać nie zaszkodzi, będziesz bogatszy o kolejne doświadczenia audiofilskie :P. Swoją drogą to właśnie Rotel + B&W polecają się nawzajem. Więcej może napisać kolega z branży.

P.S. Odpuść sobie łazienkę - bardzo niesprzyjające warunki dla elektroniki, przede wszystkim wilgoć.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowersów jeszcze nie kupiłem, ale mogę je nabyć w każdej chwili. W tym momencie skupiłem się trochę na wzmacniaczach jako że te Cm'y traktuje jako punkt wyjścia. Choć też nie jest jeszcze przesądzone że nie pójdę w coś innego.

Do Rotela niestety jestem trochę uprzedzony i nie wiem czy mnie cokolwiek przekona. Poza tym RA-1592 to już trochę nie moja finansowa liga. Natomiast seria A to za mało na Bowersy...

Łazienka zostaje, głośnik jest już zamontowany. Jeżeli nie napędzie go z głównego wzmacniacza dokupie coś taniego, używanego lub jakiegoś Sonosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytass, jeśli miałby to być wzmacniacz używany, można szukać ofert blisko swojego miejsca zamieszkania. Nie wykluczone, że ktoś chcąc sprzedać wzmacniacz da się namówić na wypożyczenie go, pewnie za kaucją.

Pamiętaj, że nawet jeśli kupisz nowy wzmacniacz po krótkim odsłuchu, może Ci się on spodobać. Ale po pewnym czasie może zacząć Cię taki dźwięk męczyć, czy denerwować. I zechcesz sprzedać wzmacniacz. Bez względu na to, czy będzie nowy, czy używany. Na nowym stracisz jednak sporo pieniędzy na odsprzedaży.

Dodatkowe głośniki, te w łazience, możesz podłączyć pod sekcję B wzmacniacza. Ale ten musi mieć przycisk wyboru wyjść głośnikowych A, B. Bo jeśli główne zestawy głośnikowe będą grały wraz z głośnikami w łazience (w jednym czasie), to pogorszysz sobie dźwięk. Krótko to ujmując. A tego chyba nie chcesz? Zresztą przeważnie w takiej konfiguracji (by kolumny grały jednocześnie), powinny mieć one co najmniej 8 omową impedancję.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci wysłać lampkę Cayina abyś sam sobie sprawdził w domowych warunkach.

Ja na nią nie namawiam, tylko namawiam na jej odsłuch. :) Deczko inne sformułowanie ale wiele zmienia.

Owszem Naim pasuje do CMów. Widzę że chodzi Ci także po głowie te hybrydy. Sprawdź nowego MA1000 od Magnata a później możesz go szukać w cenie używanego.

 

Nie wiem do ilu dojdzie, ale widząc ostatnie licytacje to może warto wziąć pod uwagę: http://allegro.pl/roksan-oxygene-wzmacniacz-nowy-hi-end-18999-zl-i6770206216.html

wczoraj skończyła się licytacja Rega Osiris, wzmak za 37000 poszedł za 15000 :)

Może tędy droga.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2017 o 20:30, S4Home napisał:

Mogę Ci wysłać lampkę Cayina abyś sam sobie sprawdził w domowych warunkach.

Ja na nią nie namawiam, tylko namawiam na jej odsłuch. :) Deczko inne sformułowanie ale wiele zmienia.

Owszem Naim pasuje do CMów. Widzę że chodzi Ci także po głowie te hybrydy. Sprawdź nowego MA1000 od Magnata a później możesz go szukać w cenie używanego.

 

Nie wiem do ilu dojdzie, ale widząc ostatnie licytacje to może warto wziąć pod uwagę: http://allegro.pl/roksan-oxygene-wzmacniacz-nowy-hi-end-18999-zl-i6770206216.html

wczoraj skończyła się licytacja Rega Osiris, wzmak za 37000 poszedł za 15000 :)

Może tędy droga.

Pozdrawiam

15 tyś zł. to nie jest nawet mój budżet na wzmacniacz + kolumny. Rozumiem że to okazja niemniej jednak to już spora kwota. Może następnym razem :)

Magnata sprawdzę, dzięki za sugestię. A co do Cayina to jaki konkretnie model proponujesz ? Gdzie stacjonuje Twój sklep, mógłbym może podjechać ?

Ps. A co myślicie o Heglu ? Zdaje się że to już inne, chłodniejsze granie zgadza się ? W cenie tej można spokojnie nabyć H200, niestety DAC'a wciąż musiałbym dokupić...

Edytowano przez woytass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem. Zwróć uwagę na tego Roksana. Nie wiem do iku dojdzie ale wzmacniacz zacny.

O caynie myślałem o modelu a55tp. Chodź niższy mt35s także jest bardzo melodyjne. Mamy oba. Model cs55 ma id razu dać na USB!!

Jesteśmy w Oświęcimiu, na dalsze odległości wysyłamy do testów.

Wielkim fanem hegka nie jestem. Bardzo solidne wykonanie, duża moc. Ja nie odczuwam z niego jednak emocji. Ale to moje prywatne oczekiwania. Jako branża mówię przetestój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Oświęcim....a filii w Wawie nie otwieracie ? ;)

A tak na poważnie to wszedłem na Twoją stronę i widzę że nie masz dystrybucji chociażby Vincenta żebym mógł zrobić bezpośrednie porównanie. Bez tego będzie ciężko cokolwiek wyrokować bo czym innym będzie odsłuch Cayina u mnie w domu na moich kolumnach, a czym innym odsłuch chociażby Vincenta w sali odsłuchowej gdzieś w salonie. Tak swoją drogą to jest to problem, że nie ma salonu który by miał większą część sprzętu obecnego na rynku. Każdy z osobna ma po 4-5 marek i koniec. Przychodzi klient i wybiera z tego co jest, a bezpośredniego porównania z inną marką już nie zrobi...

Nie znaczy to jednak, że nie chciałbym usłyszeć proponowanych przez Ciebie modeli. Ale widzę to tak - pojadę najpierw odsłuchać inne modele, potem faworyta z tych odsłuchów zabiorę do siebie i wtedy ewentualnie pożyczę od Ciebie Cayina do finalnego starcia ;)

Praca jednak nie pozwala mi na szybkie działanie w tym temacie [delegacje itp.] więc nie zdziw się jak się przypomnę za miesiąc czy dwa :)

A wracając do proponowanych modeli - czy DAC w modelu CS55 jest warty dopłaty 1000zł w stosunku do a55 ? Przeczytałem kilka opinii, że jest tylko albo aż poprawny więc nie wiem czy zewnętrznym DAC'iem nie zrobię lepszego dźwięku. I na koniec, mógłbyś przesłać mi na priv ofertę na wymienione przez Ciebie urządzenia ?

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic we wzmacniaczach, niech Ci kolega z branży odpowie. Jest u źródła.

Ja potwierdzę zdanie kolegi @1Ender, że do tysiąca zł kupisz dużo lepszy DAC. Szczególnie używany. Kupowanie wzmacniacza tylko ze względu na przetwornik nie jest dobrym rozwiązaniem. No i masz dużo większy wybór wzmacniaczy bez DACa. Możesz kierować się wówczas tylko tym jak gra dane urządzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko że właśnie to nie jedyna różnica.

Cs55 ma dac, wyjście słuchawkowe i możliwość stosowania różnych lamp. W modelu a55tp podchodzą tylko kt88 te bardziej dynamiczne. El34 są bardziej melodyjne. Chodź to także można modulowac trybem pracy lamp. 

Woytas słuszne podejście. Tak zrób!

Chodź vincent to hybryda i z lampą to dużo wspólnego nie ma :)

Wybierz się na wstępny odsluch i skonfrontuj wzmaki że sobą. 

A jeśli chodzi o cenę to napisz do mnie przy wyborze na pewno coś po działamy. 

PS panowie dodam tylko że rynek wtórnych dacow nie jest zbytnio rozwinięty. Tutaj ten hura optymizm, że na pewno coś będzie może być mylące :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...