Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

i czy w ogóle ma sens kupowanie jakiegoś specjalnego kabla do tego wzmacniacza?



Proponuję samemu się przekonać. W każdym z naszych salonów masz możliwość wypożyczenia kabli do domu, bez dodatkowych kosztów.
Polecam zacząć od czegoś takiego - http://www.tophifi.pl/przewody/audioquest-nrg-x3-0-9m.html - i samemu wyrobić sobie opinię, czy warto, i jak wpływa to na dźwięk systemu. Moim zdaniem, warto wydać chociażby te 300 zł w temacie zasilania. Jest to bardzo często i niemądrze lekceważony element całej układanki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Polecam audio voodoo i reduktor szumu icon_smile.gif


A ja nie polecam i pisałem o tym wielokrotnie. Reduktor szumu, to faktycznie inżynier. Ale zagubił się gdzieś w bezkresach sprzętu.
Zapomniał przy tym, że taki sprzęt służy przede wszystkim do słuchania. I stąd powinno się czerpać ostateczne oceny.
Lecz panu zabrakło właśnie osłuchania i odrobiny wrażliwości, bo wrzuca do jednego wora coś co może być audio voodoo (ale czy jest potwierdzone?) z czymś nad czym poważny i choć trochę doświadczony, osłuchany audiolub już nie dyskutuje. Bo wie, słyszał, usłyszał.
Co do czytania, to można się stać mądrzejszym, ale trzeba też słuchać, samemu doświadczać. A opinie są dla ludzi poszukujących, którzy nie tylko czytają.
Ale słuchają i wyciągają wnioski.
Inaczej można uwierzyć gładko napisanym stronom typu Audio voodoo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie.
Otwarcie to mówię nie pomoże:) ale, ale ale
W dużo rzeczy nie wierzyłem do póki ich nie sprawdzalem. Koledzy z tophifi dają ci możliwość wypożyczenia kabla. Po prostu sproboj. Albo inny pobliski salon.
Jeśli wepniesz dźwięk się poprawi to będziesz miał odpowiedz.
Ale znowu jest ale.
Nie daj się kwestia wzrokowej. Różnice masz słyszeć "od razu" "znazna". Nie może być że piszesz "chyba lepiej", bo to chyba świadczy o tym że wiesz że jest wpięty, podświadomość.
Najlepiej poproś kogoś o zmianę a ty zamknij oczy i słuchaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dobra. Kwestię kabla zasilającego na razie zostawiam otwartą. Może w przyszłym miesiącu sobie kupię. A co z przewodami głośnikowymi? Mam obecnie zwykłą miedzianą beztlenówkę 2x2,5mm za jakieś 6zł za metr podłączone w systemie bi-wiringu, puszczone pod podłogą. Razem jakieś 15 metrów. Banany Veoz. Marantz pm8005 i kef q500. Chciałbym trochę więcej basu, chociaż i tak w sumie jest ok ale tak poeksperymentować mi się zachciało. Warto kupować jakiś droższy kabel zważywszy na długość jakiej potrzebuję? Interesuje mnie coś z kabli qed może, bo mam interkonekty qed i są dobre. Mam też kino domowe ale to zostanie już na starym kablu, bo za dużo tego i nie ma sensu zmieniać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable słychać takie moje zdanie, a słuchu wybitnego nie mam.
Natomiast moje krótkie doswiadczenia z kablami sugerują podpowiedzieć, że wiekszej "buły" w basie od miedzianki nic nie zapewnia. Lepszy kabel pokazuje wiecej, zwykle zmienia się balans i nawet wydaje się, że basu jest mniej.

Jak chcesz mocno slyszalnej zmiany to idź w zmiany hardware'u, a kabelki zostaw.

Chociaż z 2 strony czytam twoje rozterki i doskonale rozumiem, bo chęć zmian i ciągłego szukania świętego Grala robi swoje.

Istotą jest szukać,a nie znaleźć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, bo choć generalnie jestem z dźwięku bardzo zadowolony pomijając może pewne braki w wygrywaniu mocniejszej muzyki (bas, szybkie, metalowe brzmienie gitar) i wiem, że za taką cenę nie można mieć wszystkiego, to jednak ciągle się zastanawiam, że a nuż z tym czy z tamtym elementem zagra jeszcze lepiej. Cała przyjemność w szukaniu 😀

A może przejść na kef q700, podobno większy bas mają ale tracą na detaliczności, którą z kolei podbić można odpowiednimi kablami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ogólnie dźwięk mojego zestawu mi się podoba, nawet znalazłem odpowiednie ustawienie do słuchania metalu. Słucham najczęściej rocka, ale też muzyki klasycznej, filmowej i w ogóle każdej dobrej. Nie problem w tym, czego mi brakuje w moim sprzęcie, bo to co może być wadą w jednym rodzaju muzyki może być zaletą w drugim. Szukam raczej sposobu na polepszenie już i tak zadowalających mnie osiągów mojego sprzętu (przypomnę, marantz pm8005 i kef q500), z położeniem nacisku na nie tyle pogłębienie basu, co jego wyostrzenie (do metalu wydaje się czasami zbyt gładki).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...