Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Dali Concept 2


Orte1981

Recommended Posts

Cytat

Do malych monitorów duży wzmacniacz. Taka jest zasada.


Chyba u Was w RMS? icon_idea.gif
Koledzy branżowcy. Czy Wy chcecie tu doradzać, czy przyszliście dzielić się z forumowiczami swoimi "złotymi" myślami? icon_rolleyes.gif
Nie mam tu na myśli oczywiście S4Home.

Czyli rozumiem, że do maleńkich kolumn potrzebny jest przeogromny wzmacniacz a do wielkich kolumn mikroskopijny?

Przecież jaki wzmacniacz dobierzemy do jakich kolumn zależy od kilku choć parametrów kolumn. Jak ich skuteczność, impedancja. wielkość głośników, strojenie kolumn, wielkość pomieszczenia, możliwość ustawienia kolumn w pomieszczeniu. A także od kilku parametrów wzmacniacza, Jak choćby jego wydajności prądowej.

I co, znów jestem złośliwy?
Takie pogawędki można sobie uskuteczniać w wątkach specjalistycznych, gdzie wśród kolegów uzyska się zrozumienie dla pewnych skrótów myślowych.
Na stronach "doradczych" jest to niedopuszczalne, ponieważ wprowadza nowych forumowiczów w błąd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no w końcu. Jak że mi brakowało po wielu dniach- tygodniach normalnych, rzeczowych wypowiedzi. Złośliwy? ależ skąd, w końcu znowu ktoś na tym forum zaczyna mówić jak jest, a chyba to jest najważniejsze ? Chyba tego oczekują pytający? Wypowiedzi branży (zgodzę się z wcześniejszą wypowiedzią, że poza S4Home) sam osobiście zaczynam traktować z przymrużeniem oka, ostatnio pojawiła się kolejna branża (Szczecin) szukająca szybkiego rynku zbytu. Mam wrażenie, że co niektórym z branży kazali udzielać się na forach i wmawiać swoje dostępne (u siebie) produkty. A teoria branżowca ....bezcenna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co myślicie o NAD D3020 jest tak dobry jak NAD 3020 ?



Orte1981 widzę, że lekcję odrobiłeś, ale nie dp końca. Porównywanie NAD D3020 z NAD 3020 z lat 70 - 90 nie jest najlepsze. NAD D3020 to wiadomo inna nowoczesna konstrukcja. Próba zbliżenia do dźwięku legendy, al eto już nie to.
Jeśli chodzi o serię 3020, to były produkowane następujące modele (dat rozpoczęcia produkcji):
3020 - 1978 r.
3020A - 1983
3020B - 1984
3020e - 1986
3020i - 1990
302 - 1992

NAD- z serii 3020 bywają na rynku wtórnym. Ceny są całkiem przystępne. Nie będę pisał w jaki zakresie oscylują, bo ...
Dodam, że inne wzmacniacze tej firmy z lat 80-90 też zasługują na uwagę.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
Dnia 27.02.2017 o 08:16, S4Home napisał:

Do dali concept 2 nie kupuj takiego wzmaka. Bo i tak go nie wykorzystasz. Chyba że planujesz zmianę wkrótce.
Nowe wzmacniacze w takiej kwocie: Yamaha as501, onkyo 9050 i szczególnie nad 326.

Pozdrawiam

Witam 

Mam pytanie odłożyłem parę złoty i myślę o czymś takim 

ADVANCE ACOUSTIC X-i60

Czy coś więcej dowiem się o takim wzmaku. 

Czy warto ?

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2017 o 07:52, S4Home napisał:

Nie wykorzystasz wzmacniacza jeśli podlaczysz go pod concept 2. Po prostu. 

To kolumny mało co nie znaczy wcale podatne na zmiany elektroniki. Ale bardzo zadko były wykorzystywane jako klasyczne monitory do pracy w stereo. Częściej jako tyły do systemu kinowego.

Piotrek

Ok dziękuję za informację bardzo wyczerpującą. 

Zostaję na początku przy Denon pma 560 i Dali concept 2. 

Dalej czas pokaże 

Jeszcze jdeno pytanie Denon i kolumny JPW ML 910 jak to bedzie grać?

Kolumny oddał mi kolega bo w domu u niego brak miejsca i mam za free.

Pozdro

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orte1981 napisał:

Zostaję na początku przy Denon pma 560 i Dali concept 2. 

Jeszcze jdeno pytanie Denon i kolumny JPW ML 910 jak to bedzie grać?

Kolumny oddał mi kolega bo w domu u niego brak miejsca i mam za free.

Pozdro

 

W przedstawionej sytuacji to raczej Ty mógłbyś podzielić się informacją, wiedzą z forumowiczami i napisać jak grają kolumny JPW z Denonem, lub co ciekawsze porównać małe Dali i JPW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2017 o 14:32, S4Home napisał:

JPW nie znam.

Też chętnie się dowiem.

Witam

Właśnie dotarł do mnie sprzęt 

Denon pma 560 i Kenwood DP-5010

Niebawem odbieram głośniki od lakiernika kolor będzie Czarny Fortepianowy ;)

Napiszę coś o JPW jak to gra.

Ps. Mam pytanie Denon nie ma wtyku banan a za bardzo nie chcę gołego kabla podłączyć czy moge zastosować wtyk typu szpilka i to przekręcić? Czy lepiej goły przewód. 

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 5.12.2017 o 14:32, S4Home napisał:

JPW nie znam.

Też chętnie się dowiem.

Witam link do JPW ML 910 i Denon PMA560

 

Dnia 4.12.2017 o 09:47, jacek75 napisał:

W przedstawionej sytuacji to raczej Ty mógłbyś podzielić się informacją, wiedzą z forumowiczami i napisać jak grają kolumny JPW z Denonem, lub co ciekawsze porównać małe Dali i JPW.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 7.05.2018 o 08:15, S4Home napisał:

Wkleiłem koledze link żeby zobaczył kolumny których nie znał.

Ale to film na YouTube. Nie daje żadnego obrazu o tym jak gra ten sprzęt. Jedynie co można weryfikować z takich filmów to czy grają i nie są uszkodzone. Chyba po to się to kręci.

Piotrek

Witam

Jestem amatorem i ciężko mi napisać jal grają.  Jpw ma lepszy głębszy bas a Dali są bardziej realistyczne . 

Nie powinienem porównywać Dali do JPW bo to inny typ kolumn .....

Za bardzo nie wiem co to GÓRA  DETALICZNOSC  itp.  Hahahahahah 

Dali kupiłem a JPW kolega mi oddał bo kiedyś dałem mu za darmo i tak mam 

Pozdrawiam 

Ps. Pare lat temu kolega z pracy mi je sprzedawał i powiedział że to dobre kolumny wyróżnione w gazecie Audio JPW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...