Skocz do zawartości

Jakość DAB+ w Polsce


tonikk

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu staram się nabyć wiedzy na temat jakości dźwięku z "radia". Jako radio rozumiem każdą jego odmianę, radio FM, internetowe, nadawane przez internet (nie wiem, czy to jest to samo?! - tzn. np. Polskie Radio 3, którego można słuchać przez stronę internetową Polskiego Radia to radio internetowe? - będzie można go odnaleźć i słuchać w amplitunerze??)

Trochę dyskusji jest na ten temat na forum Emitela. W przypadku np. Programu 2 Polskiego Radia, podobno DAB+ oferuje kiepską jakość dźwięku, co w przypadku stacji muzycznej ma dość duże znaczenia. Kiepska jakość wynika z kompresji sygnału.

Nie mam zdania na ten temat, bo nie miałem możliwości słuchać radia przez DAB+. Dlatego proszę o opinie, jeśli ktoś z Was ma praktyczne doświadczenie w tym temacie.

Można by moje wątpliwości ująć w sposób następujący. Jak ma się jakość danej stacji. weźmy np. wspomniane Polskie Radio 2
a) w odsłuchu FM
b) przez stronę www
c) w DAB+
d) ... może jakiś inne medium transmisyjne istnieje?... kiedyś chyba na platformie satelitarnej było dostępnę?...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...