Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pc


dewon

Recommended Posts

Witam
Chciałem złożyć zestaw stereo do kwoty 10 000 zł
Zestaw podłącze do komputera pc.
pokój około 30m2 wysokość 3.25
zestaw będzie służyć głównie do słuchania muzyki Black Metal.Death Metal,czasami muzyka elektroniczna więc bass też być musi icon_smile.gif
obecnie posiadam zestaw onkyo tx-8020 i kolumny melodika BL30
Ktoś może coś doradzić ??
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Za kwotę 10 000 zł mogę zaoferować wzmacniacz Rotel A14 http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-z...rowane/a14.html
w komplecie z kolumnami PSB Imagine X2T. http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wo...magine-x2t.html

Bazuję rekomendację kolumn po części na bardzo pozytywnej opinii znajomego, nałogowego metalurga, jako że sam mam raczej małą styczność z tym gatunkiem muzyki. Jak jemu się spodobało, to jestem spokojny. icon_wink.gif
Wzmacniacz wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz do grania prosto z PC na wysokim poziomie. Wbudowany w niego USB DAC jest na zaskakująco wysokim poziomie jak na konstrukcję wbudowaną.
Wpadnij do któregoś z salonów Top Hi-Fi, umów się na odsłuch i przekonaj się sam.

Udanego sobotniego wieczoru. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ewentualnie jakieś inne propozycje ?



Pewnie, przychodzą mi do głowy trochę bardziej lokalne ELAC FS78 http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wo...elac-fs-78.html
aczkolwiek są to technicznie prostsze konstrukcje, prezentujące "prostszy" dźwięk (to jest, jeszcze więcej, jeszcze bardziej miękkiego basu od PSB, kosztem mniej rozbudowanej średnicy pasma), ale do metalu, kto wie, może się spodobać. Też warto sprawdzić, chociażby z czystej ciekawości jeżeli lubimy masywny bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dewon czy sprzęt musi być nowy czy używki wchodzą w grę? Za 10 tyś możesz kupić znakomite używane kolumny i wzmacniacz(w świetnym stanie), do tego można dokupić DAC zewnętrzny rzecz jasna i proszę napisz jakie masz kable głośnikowe bo to też istotna sprawa by cały tor był dobrze dobrany. Możesz napisać co w obecnym zestawie Ci nie pasuje jaki dźwięk Ci odpowiada, przydał by się rysunek albo info gdzie i jak są ustawione kolumny. Ważne jest też czy pliki z muzyką są dobrej jakości(rzecz niesłychanie ważna). Te informacje na pewno pomogą dobrać odpowiedni sprzęt nie pierwszy lepszy bo kwota 10 tyś nie jest mała i dobrze żeby była jak najlepiej wydana.

PS. Piszemy Bas nie Bass;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dewon czy sprzęt musi być nowy czy używki wchodzą w grę? Za 10 tyś możesz kupić znakomite używane kolumny i wzmacniacz(w świetnym stanie)


Mój post będzie bardzo krótki, ale ewidentnie za 10k zł można kupić super zestaw używany, dużo lepszy od nowego. Autor wątku przed podjęciem ostatecznej decyzji czy kupić sprzęt nowy czy używany powinien wykonać DUŻO odsłuchów, żeby wiedzieć czego chce.

A nawet jeżeli zdecyduje się na zestaw nowy to i tak odsłuchy się przydadzą, bo propozycji na rynku jest wiele i trzeba je przed zakupem dobrze poznać. 2 wizyty odsłuchowe w salonie to minimum, bo propozycja Kolegi z Top Hifi to nie jest jedyna opcja na rynku (osobiście do metalu radziłbym też posłuchać kolumn marki Elac i Canton).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt może być używany,jak najbardziej
Kable to zwykłe żyły zakończone banankami
Generalnie jest tak na wzmacniaczu muszę podkręcić max tremble i bas żeby wzmacniacz brzmiał jakkolwiek,słaba separacja dźwięków,słaby bas,za słabo słyszalna gitara.
Pliki znośniej jakość 320kbps,mam też sporą kolekcje płyt cd z,których często korzystam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie doradze Ci w wyborze sprzetu bo nie czuje sie na tyle kompetenty, ale jak chcesz dac za sprzet 10,000 to polecam wyposazyc sie w utwory w jakosci najlepiej bezstratnej(nie oznacza to, ze nie mozesz sluchac mp3 320, ale jak posluchasz tego samego utworu na mp3 i np. W formacie flac to bedziesz mial wrazenie, ze sluchasz innego utworu). Trudno to wyrazic slowami, ale jak uslyszysz to bedziesz wiedziec o czym mowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLAC-ki mogą być różne. Mogą być w jakości identycznej z tą z płyty kompaktowej (16 bity/44,1 kHz), ale mogą mieć też lepszą od CD jakość (24/96 lub 24/192). Powinny też na porównywalnym cenowo sprzęcie zabrzmieć nie gorzej, a nawet lepiej, bo odchodzą w tym przypadku problemy mechaniczne z napędem CD (ewentualne błędy odczytu).

Z moich doświadczeń nie potwierdzam "kolosalnej" różnicy między FLAC (16/44) a MP3 (320).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że masz nieco źle ustawiony sprzęt. Jedna kolumna jest w rogu, przez o bedzir ona dudnic lub grać głośniej od drugiej, baza stereofonii także na pewno się przesunie.

Musisz wziąć na to poprawkę. Na szczęście masz obecnie jakiś sprzed i możesz to stestowac.

W zakładanym budżecie mam dla ciebie kilka propozycji, są to jedynie propozycję, nie wyobrażam sobie że kupisz bez odsłuchu. My dajemy możliwość sprawdzenia sprzętu w domu, więc zapraszam.

Moje propozycję co do twoich gatunków muzycznych to elac debut f6 napędzany Cambridge cxa80. Połączenie dociazonych gęstych kolumn z mocnym dołem z jaśniejsza punktowa elektronika. Gra to po prostu dobrze, zwarcie, szybko.
Drugi typ to studio 16 hz minas anor z lampą cayin mt35s. Miejsca lampa na el34 w połączeniu z konturoeymi głośnikami scan speaka. Długie słuchanie nie męczy.
Kolejna opcja to heco celan gt 702 z magnat ma600 lub cayinem a55tp. Jasno, detalicznie grające kolumny, o zwartym ale glebokim basie.

Polecam sprawdzić te połączenia. Jesli nie do zakupu to do bliższego odnalezienia czego szukasz.

Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo Ty icon_biggrin.gif,

aha i do autora. moc lampy nijak ma się do mocy tranzystora. ten Cayin CS55-A rozkręcony na maks. godzinę 9:00 daje głośność, której Yamaha R-N602 nie wypluwa na -20 dB czyli prawie maks. Wieczorem mając na niemal minimum musiałem przełączyć na triodę, bo było wciąż zbyt głośno.
Ten MT35s z pewnością napędzi większość kolumn z rynku, dając soczysty dźwięk. tyle, że to golas. ja chciałem DAC.

Lampa 'gra prądem' i niesamowicie wypełnia dźwiękiem kolumny,a zatem i pomieszczenie. Naprawdę kopara opada po podłączeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi są dokładnie na przeciwko okna icon_smile.gif nie pokazałem ich na obrazku.

Drogi lukaszzsch słuchaj icon_smile.gif nie znam się na wzmacniaczach tak dobrze jak wy ale wiem jedno,mam ograniczony budżet a wzmacniacz który mi proponujesz jest za 7,490.00 icon_smile.gif razem np z kolumnami Heco Celan GT 702 wychodzi prawię 15 000 więc to naprawdę jest za dużo,a dojdą do tego jeszcze kable i kwota będzie znacznie większa,a na to raczej mnie nie stać icon_smile.gif no chyba że coś wykombinujemy icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy pewnie tyle samo, tylko ja pewnie nieco uważniej słucham podpowiedzi.
Wzmacniacz nie kosztuje tyle, zapewniam Cię tylko trzeba się uśmiechnąć do nowo poznanych kolegów z forum.

Co do kolumn to nie bój się używek(generalnie wmakow też tylko ciężko o świeże lampy w uzywkach). Wtedy możesz za te pieniądze zbudować petardę.

Powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...