Skocz do zawartości

Kino dla początkującego


kysiek86

Recommended Posts

witam szanowne grono.

Urządzam mieszkanie i zamarzyło mi się aby w salonie 5x4m mieć jakiś skromny zestaw kina domowego. Z racji układu mebli chciałbym żeby to były dwie kolumny - zestaw stereo+amplituner. Służyłby głównie do oglądania filmów, podłączony do platformy płatnej TV satelitarnej (80%) sporadycznie radio internetowe (20%).

Pytanie czy zestawy stereo nadają się jako kino domowe i uzyskam przyzwoity dźwięk do oglądania filmów??

Mam bardzo skromny budżet około 2500 zł. Jestem wstanie coś nowego kupić?? Czy raczej szukać używanego sprzętu?

Z góry dziękuje za rady.
Krzysztof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Krzysztof,

Oczywiście że stereo spełni rolę dobrego źródła dźwięku.
Nie można go jednak nazwać kinem gdyż nie ma dźwięku przestrzennego. Jeśli układ pozwala na takie rozwiązanie zostań przy stereo.
W cenie 2.5k nie kupisz nowego systemu.
Amplituner stereo z Wi fi, bt, siecią , bajerami to kwota 1800 zł.
Chyba że tego typu funkcje cię nie interesują wówczas za 1000 zł dostaniesz dobrze brzmiacrgo pioneera.
Przy pierwszej opcji jak widzisz nie zostaje za wiele na kolumny więc tylko sprzęt używany.
W drugiej opcji zostaje wybór i tu dało by się coś dobrać.

Daj znać do którego rozwiązania ci bliżej i szukamy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany sprzęt ma swoje wady i zalety. Zalety to utrata wartości, a więc możesz kupić urządzenia z wyższej linii w lepszej cenie. Wady to brak możliwości posłuchania ich przed kupnem, brak możliwości wyboru koloru oraz możliwe wady ukryte wynikające czy z zużycia, czy to z niewłaściwej eksploatacji. Sam musisz ocenić czy stać Cię na takie ryzyko.

Z nowych urządzeń zerknij na takie zestawienie
http://sklep.rms.pl/polk-audio-m20-kolumny-podlogowe-2-szt
http://sklep.rms.pl/pioneer-a-20-a20-wzmac...-stereo-2-x-50w
http://sklep.rms.pl/melodika-mdsc2525-prze...-5mm2-2-5m-2szt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Zdecydowanie chciałbym zestaw stereo co za tym idzie amplituner do tego dostosowany. Czy ewentualnie warto dołożyć do tego subwoofer i czy jest taka możliwość do zestawu stereo??Funkcje sieci czy wifi bardzo się przydadzą w amplitunerze bardzo się przydadzą.

Mimo że poszukuje zestawu do filmów to nie mam możliwości założenia zestawu z dźwiękiem przestrzennym. Mam nadzieję że coś polecicie co umili mi oglądanie filmów.

Mam możliwość użytkowania kolumn z zestawu Taga 606 v3. Czy będę mógł je podłączyć do amplitunera stereo??

Zdecydowanie sprzęt nowy. Maksymalnie mogę dołożyć 300 zł i mieć budżet 2800 zł.

Dzięki z góry za propozycje.

Krzysztof

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Zatem model onkyo 8150 powiedzmy byłby optymalny cenowo. Masz w nim nowe funkcje i gra jak na cenę dość dobrze.
Możesz w przyszłości podłączyć suba, ale pograj chwilę bez niego zobacz czego ci brakuje, czy ci brakuje wtedy go najwyżej dolozysz.

Zostaje na kokumny ok 1000 zł.
Z podstawkowych magnat quantum 673, monitor audio bronze 2
Z wolno stojących heco victa 702, bardziej basowy magnat 1002.

W przypadku pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Super trafione rozwiązanie.

Przy onkyo 8150 czym najlepiej połączyć amplituner z dekoderem Evobox Cyfrowego Polsatu?? W dekoderze mam złącze S/PDIF typu TOSLINK czy zapewni to dobrą jakoś dźwięku??

Skłaniam się ku heco victa 702 bo widziałem, że są dedykowane Subwoofery. Dla żony ważny jest też kolor i tu mamy wybór.

Jeszcze raz dzięki
Krzysztof



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...