Skocz do zawartości

Amplituner do Quadral Avantgarde 80


Chudymiko

Recommended Posts

Witam.
W dniu wczorajszym zakupiłem zestaw kolumn do kina domowego 5.0 Quadral Avantgarde 80/20/10, na których znajduje się informacja o impedancji od 4...8 Ohm. Posiadam stary, dosyć słaby amplituner Harman Kardon 130 (8 OHM). Proszę o informację czy mogę bezpiecznie podpiąć głośniki do amplitunera.

Jeżeli jest jakieś ryzyko to proszę o sugestie dotyczące zakupu amplitunera do 2000-2500zł.
Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery harmana od lat nie dają sobie rady z niższą impedancja. Zarówno na tabliczce znamionowej jak i w praktyce. Podłączyć możesz, nic nie zepsujesz. Kokumny schodząc przy niższych częstotliwościach do 4 omów mogą spowodować wyłączenie amplitunera.

Po prostu sprawdzisz czy działa.
Jeśli chcesz kupić nowy amplituner to onkyo 656, denonx2300, Yamaha 681.
Jeśli używany to najnowszy onkyo 8 jaki znajdziesz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych masz denona x2300 i yamahe 681. Nie wymieniłem ich świadomie gdyż de facto są to odpowiedniki które przy wyższej kwocie nie dają nic więcej. Z używanymi demonami jest problem.
Model x3200 nie różni się znacznie muzycznie a jednak jest sporo droższy. Starszych modeli też się to tyczy.
Z kolei w przypadku Yamahy model 7 to muzycznie to samo. Wyższy podstawowy avantage seri 5 jest gorszy! Tak wiem abstrakcja. Dopiero avantage 8 byłby lepszy.
Czasem ceny używanych amplitunerow są hmm dość wysokie bym powiedział.
Chyba że pójdziesz w starsze modele , takie wiekowe bez sieci wi do i innych tego typu ustrojstwa. To wybór jest większe i te sa już tańsze.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odwiedzeniu kilku sklepów oraz przeczytaniu wielu opinii zastanawiam się nad wyborem pomiędzy ONKYO 656 a Pioneer VSX1131, który mam okazję w miarę tanio kupić. Zastanawia mnie dlaczego tak mało ludzi na forum poleca ten model Pioneera a w pewnym studio w Katowicach mówią, że to będzie najlepszy wybór w tym przedziale cenowym
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Pioneer ma.imouksowe końcówki mocy co przez audiofile, audiolubow, wielbicieli kina, i innych osób o których tyczą się te epitety, nie lubią takiego sposobu zasilania.

Dobra oferta to ile dla ciebie. Bo ja wiem. A amplituner jest całkiem ok. Troszkę skomplikowany w obsłudze ale da się go dobrze ustawić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...