Skocz do zawartości

Opinia nt zestawu do 3500 zl


nifil

Recommended Posts

Chcialbym kupic sprzet do sluchania muzyki w dobrej jakosci.

Parametry pokoju: 5x5m, wys. 2.5m.
Na jednej scianie komplet mebli, na przeciwnej kanapa na ktorej bede siedzial i sluchal icon_smile.gif.
Do tego dosc grube zaslony na prostopadlej scianie. Podloga drewniana.

Rodzaje muzyki: rock, klasyczna, ballady (jakies pianinko + dobry wokal).

Mam na oku:
Amplituner Yamaha N602- zalezy mi na dobrym wsparciu USB, MP3, FLAC, wifi i radio FM. Testowalem tez miniwieze MCR 670 - dzwiek uznalem za podobny ale jednak ciut gorszy( podejzewam ze to glownie kwestia glosnikow). w przyszlosci pewnie uzupelnei zestaw o CD

Problem mam z doborem glosnikow. Na uzywane jeszcze nie patrzylem, troche sie nie czuje kompetentny w ocenie takowych (i ich zywotnosci na kilka lat).

Ten amplituner mialem okazje posluchac z Elac debut b5 i powiem szczerze ze bardzo mi sie podobalo.

Koledzy polecali mi monitory, w tym yamahe HS 5. Czytalem tez troche pozytywnych opinii o tanszych M-Audio BX5 D2.

Na 2 glosniki lub monitory nie chcialbym wydac wiecej niz 1000-1300 zl lacznie

Bardzo prosze o porade:
- czy ten amplituner to dobry pomysl w kategorii do 2500 przy taki ch wymaganiach funkcjonalnych.
- czy w mojej sytuacji (nie jestem audiofilem, ale lubie dobry dzwiek icon_smile.gif ) lepiej pojsc w strone glosnikow czy monitorow, i na jakich modelach sie skupic zeby pojezdzic ich posluchac) ?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo napisałeś i przyłożyłeś się do zadania pytania, więc postaram się nieco nakierować.

Alternatywą dla Yamahy rn602 jest też Onkyo 8150, po części też Harman 3770 (albo sporo mniej multimedialny).
Oba amplitunery, czyli Onkyo tx 8150 i Yamaha rn 602 funkcjonalnie są bardzo podobne, wydajnościowo też, a brzmieniowo dość neutralne tzn. nie popadają w jakieś nieciekawe skrajności brzmieniowe.
Są one bardzo dobra alternatywą dla niedrogich wzmacniaczy stereo , a droższe amplitunery kinowe deklasują na starcie.
Osobiście porównując je w domu to yamaha ma plastyczną i naturalną średnicę, dół jest nieco sprężystszy, góra ma sporo powietrza, zaś Onkyo 8150 gra jakby nieco twardziej, analityczniej.
Kolumny:
I tu zasada dobierając do np. twardo i ostro grającego piecyka twardo grające kolumny można przesadzić, bo sprzęty powinny swoje cechy jakoś wzajemnie uzupełniać, a nie dublować. Warto mieć to na uwadze.
Tak wiec, który lepiej się sprawdzi nie ma dobrej odpowiedzi, bo to zależy od dwu rzeczy konkretnych kolumn i indywidualnego gustu kupującego.
Przy sytuacji kiedy kupujesz od początku i amplituner i kolumny sprawę swojego brzmienia ustalisz w salonie audio.
Problemem jest kwota jaka Ci zostaje na kolumny, bo nowe za cenę 1300 zł będą słabym ogniwem systemu audio, dla tych amplitunerów, bo zwyczajnie stać je na więcej.
W taki metraż należałoby polecić zdecydowanie kolumny podłogowe i to nawet może z tych większych.
To że z monitorami Elac debut b5 grało dobrze( co nie znaczy, że nie może dużo lepiej) to jedno, ale czy dobrze by grało kiedy zasiądziesz w fotelu w 25 m salonie, już niekoniecznie, to bardzo małe monitorki na 13cm głośniku w " midbasie" dobre do powiedzmy 10 m sypialni.
Świetnymi sporymi monitorami są nieco droższe Dali zensor 3 ( mają już 17ka w "midbasie") , co nie zmienia faktu, że też nie w taki duży metraż icon_wink.gif
Za 1300zł przy odrobinie szczęścia znajdziesz zadbane używane kolumny podłogowe ( wciąż pamiętając o synergii zestawu), jeśli nowe musiałbyś nieco dołożyć tak bliżej 2 tys, lub wyżej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dźwiękowo Yamaha 602 ci odpowiadała to bym przy niej został. Co prawda onkyo 8150 będzie tańsze, gra jednak mniej detalicznie.
Co do kolumn to do takiego pomieszczenia musisz szukac sporych monitorów, obstawial bym nawet elac ale model b6. Jako alternatywe mogę zaproponować dali zensor 3 lub nieco droższe ale mniejsze podłogowki melodika bl30.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...