Skocz do zawartości

Używane kino domowe


m.kowalski1304

Recommended Posts

Witam Serdecznie

Panowie- noszę się z zamiarem kupna zestawu do słuchania muzyki przede wszystkim, filmy rzadko.
muzyka 80%, filmy 20 %

1. Pokój 4,5m x 3,5m

2. Muzyka electro house, disco polo

3. Lubię głośno posłuchać muzyki i zależy mi na mocnym basie.

Myślałem., żeby wydać jakieś 2000zł na zestaw stereo, ale zauważyłem, że na olx mozna dość tanio nabyć używany zestaw.
Jestem laikiem w tym temacie, więc pomyślałem, że pierwszy zestaw może być uzywany, a za jakiś rok kupię coś lepszego.

Tutaj moje propozycje. Proszę o wasze opinie, czy w ogóle warto myśleć o czymś takim, czy to strata kasy?
https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-yamah...html#e3469cfd39

https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-CID99...html#5e37ab59ab

https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-sony-...html#5e37ab59ab

https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-yamah...html#87e825f64d

https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-pione...html#87e825f64d

Proszę o Waszą pomoc. Czy któreś z tych propozycji jest warte zainteresowania?
Dodam, że dotychczas nie mam żadnego sprzętu, więc nie znam się na tym, ale kocham muzykę i chciałbym zacząć swoją przygodę z audio, ale małymi kroczkami icon_smile.gif

Z Góry dziękuję za pomoc.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe jest takie po co szukasz kina domowego skoro w wiekszosci chcesz sluchac muzyki? 2 temat ludzie czesto chca zestaw kin domowych by gralo 5-7 lub wiecej glosnikow przy czym zaznaczam, ze wszystko ponad zestaw stereo sluzy do efektu "dzwieku przestrzennego", ktory wystepuje dosc rzadko w filmach (z darmowych stron internetowych). Chyba, ze kupujesz plyty albo masz dostep do swietnych jakosciowo nagran filmowych wyposazonych w taki dzwiek, ktory ma za zadanie sprawic bys np. Ogladajac film i widzac przelatujacy helikopter z tyly do przodu rowniez to slyszal w taki sam sposob jakby mialo to miejsce na zywo. Muzyki sluchamy w stereo (2 kolumny) ewentualnie nieraz z dodatkowa skrzynia basowa. Dodam tylko, ze w znacznej wiekszosci sytuacji w tej samej kwocie kupisz lepszy jakosciowo wzmacniacz stereo + 2 kolumny niz zestaw kina domowego. Do kina domowego mamy inny dzial:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem ten post to przyszło mi do głowy, że zaraz ktoś mi tak odpowie icon_smile.gif
Otóż pokazałem linki do przykładów kin domowych, ponieważ jestem z Elblaga. Na olx zwyczajnie nie znalazłem żadnego zestawu stereo.
Wiem, że do muzyki to przede wszystkim wzmak i 2 kolumny, ale nie mogłem nic takiego znaleźć w swoich okolicach i w okolicach Trójmiasta.
Jeśli znalazłbyś coś takiego to byłbym wdzięczny icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze sprzet chcesz kupic na juz (a pospiech to zly doradca). Druga sprawa jest taka, ze warto byloby przejsc sie do jakiegos salonu i posluchac roznych zestawow (przy czym zapamietac modele) gdy je tutaj podasz i odpowiesz na ktorym zestawie dla Ciebie bylo najlepiej wtedy latwiej bedzie sie kolegom odniesc do tego co Ci polecic. Ja na poczatku swojej przygody tez twierdzilem, ze wiem jakiego dzwieku oczekuje (bas, bas i jeszcze raz bas) a na koncu kupilem wzmacniacz grajacy detalicznym dzwiekiem i dosc uniwersalne kolumny canton ergo sc-s. Nie doradze jaki sprzet masz kupic, ale jesli chcesz wydac rozsadnie i mozliwie najlepiej swoje pieniadze polecam posluchac moich rad. Mi koledzy z tego forum to samo podpowiadali, posluchalem ich i teraz nie żałuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zacząć swoją przygodę z audio, ale teraz trochę niespecjalnie mogę sobie pozwolić na zestaw za 3tys zł, dlatego zainteresowałem się używanym sprzętem. Zaproponowałem kilka opcji i moje pytanie: Czy w ogóle warto zainteresować się tego typu sprzętem?
Plan mam taki, żeby kupić jakiś tani sprzęt na początek, a powiedzmy za pół roku kupić coś za 3 tysiące.
Czy to w ogóle ma sens? czy lepiej czekać te pół roku i nie zawracać sobie głowy używanym sprzętem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywanym sprzetem napewnk warto "zawracac sobie glowe" kazdy z tego forum Ci odpowie, ze w znacznej wiekszosci za ta sama gotowke kupisz lepszy sprzet uzywany niz nowy. Co do podanych przez Ciebie sprzetow Ci nie odpowiem bo ich nigdy nie slyszalem, ale moik skromnym zdaniem lepiej kupic raz a w miare mozliwosci porzadnie. Teraz mam wrazenie, ze przynajmiej na tym co pokazales tylko wmoczysz kase po to by pozniej to wymienic na inny zestaw przy ktorym nie wykorzystasz nic z tego co juz bedzies miec, ale oczywiscie zrobisz jak uwazasz. Swoja droga jesli pytasz o kina domowe to mamy inny dzial do tego i tam zapewne wiecej sie o zaproponowanych przez Ciebie sprzetach dowiesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...