Skocz do zawartości

Stereo do 5000


Cubus

Recommended Posts

Hej, witam wszystkich!

Trafiłem tutaj ponieważ przymierzam się do zakupu zestawu stereo. Sprzętu bede używał zarówno do słuchania muzyki jak i oglądania filmów, mniej więcej 50/50. Chciałbym podłączyć też TV i PS4. Słucham głównie rocka, czasami elektroniki. Sprzęt będzie stał w salonie ok 20 m2. Zależy mi na połączeniu ze Spotify jak i radiem internetowym. Wstępnie wytypowałem dwa amplitunery: ONKYO TX-8150 oraz YAMAHA R-N602. Bardziej skłaniam się ku temu drugiem, ze względu na MusicCast, który chciałbym wykorzystać do nagłośnienia kuchni i sypialni. Do zestawu zamierzam kupić kolumny podłogowe, które najlepiej współgrałyby z YAMAHĄ i ewentualnie wygładziły jej niedoskonałości. Zastanawiam się nad DALI ZENSOR 7, MONITOR AUDIO BRONZE 6 i HECO MUSIC STYLE 900. Które z nich waszym zdaniem najlepiej się sprawdzą w takiej konfiguracji? Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a wystarczyło dosłownie cofnąć się z czytaniem postów o dzień, dwa , lub po prostu poszukać zagadnienia w forumowej wyszukiwarce.
Tak wiec po części powtórzę.
Faktycznie alternatywą dla Yamahy rn602 jest Onkyo tx 8150.
Amplitunery te, funkcjonalnie są bardzo podobne, wydajnościowo też, a brzmieniowo dość neutralne tzn. nie popadają w jakieś skrajności brzmieniowe.
Są one bardzo dobra alternatywą dla niedrogich wzmacniaczy stereo , a sporo i to nawet droższych amplitunerów kinowe deklasują na starcie.
Według mnie każdy sprzęt ma pewne cechy, nie będę więc ferował opiniami i słowami , lepszy, gorszy, czy niedoskonałości, doskonałości.
Ważne żeby mądrze dobierać elementy zestawu, kierując się tymi cechami.
Osobiście porównując je w domu to yamaha ma plastyczną i naturalną średnicę, dół jest nieco sprężystszy, góra ma sporo powietrza, zaś Onkyo 8150 gra jakby nieco twardziej, analityczniej.

Zasada wzmacniacz i kolumny, dobierając do np. twardo i ostro grającego piecyka twardo grające kolumny można przesadzić, bo sprzęty powinny swoje cechy jakoś wzajemnie uzupełniać, a nie dublować ( chociaż zależy co się lubi icon_wink.gif). Warto mieć to na uwadze icon_biggrin.gif .
Tak więc, na Twoje pytanie które kolumny lepiej się sprawdzą, nie ma dobrej odpowiedzi, bo to zależy od Twojego gustu i potrzeb !
Dali zensor 7 i np. MA bronze 6 graja "nieco" inaczej icon_wink.gif
Przy sytuacji kiedy kupujesz od początku i amplituner i kolumny sprawę swojego brzmienia ustalisz w salonie audio.
Bo można złożyć dobrze grający i pasujący nam zestaw już za relatywnie nieduże pieniądze 4-5tys, ale mądrze, bo jak bez głowy, to nawet za 10tys nie będzie dobrze .

Pamiętać trzeba też o akustyce pokoju, poprawnym ustawieniu kolumn względem ścian i mebli, urządzeniu go. To bardzo ważny element, zaprzepaszczenie takich aspektów "akustycznych" nie nadrobią droższe kolumny, czy super wzmacniacz. Natomiast poprawnym ustawieniem dobrą akustyką można wiele zyskać.
Mam nadzieję, że jakoś nakierowałem i naświetliłem sprawę.
Jak posłuchasz i porównasz już sprzęt samemu to opisz swoje subiektywne wrażenia , pomagając tym samym innym miłośnikom muzyki.

Pozdrawiam.
Cześć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Modele które wybrales to najczęściej wybierane modele przez naszych klientów właśnie w tym budżecie icon_smile.gif jakbyś czytał już wątek icon_smile.gif
Chodź granie jest nieco inne.
Onkyo 8150 jest rowniejsze, ma lepszą średnicę, spokojniejsze granie

Yamaha rn692 jest bardziej rozdzielcza gra nieco bardziej konturowym basem.

Vo do kolumn tu jest nieco inaczej i różnice są dużo bardziej odczuwalne. Oczywiście zapraszam cię na odsluch i wybór własny z ucha jak sir to mówi. Ja po krotce mogę ci tylko brzyplizyc dzwiek

Heco 900 - dociazone mocne granie, z obszernym basem przyjemna średnica i delikatna góra.
Odwrotne granie to bronze 6. Tu bas jest bardzo zwarty, sztywny i szybki, góra jest detalicza, momentami surowa i dokładną.
Z kolei zensor 7 to kolumny dokładnie pomiędzy. icon_smile.gif

Wybrales idealne zestawienie do testów. Różnice są znaczne, od razu odczuwalne i dzieki temu każdy wybiera pod siebie.

Podjedz, posłuchamy pogadamy i zrobimy lepsze ceny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi:)

Bardzo chętnie, ale jednak z Poznania to kawałek drogi...a tu na miejscu mam właśnie problem ze znalezieniem miejsca gdzie mógłbym posłuchać jednocześnie Onkyo, Yamahy i wspomnianych kolumn Z różnych opinii, które czytałem to Yamaha gra bardziej górą, czy w związku z tym połączenie jej z kolumnami Heco mogłoby nieco zniwelować ten efekt i przyczynić się do jak najbardziej pełnego dźwięku z fajnym basem? Z tego co piszesz to MA w tym przypadku całkowicie odpadają bo tylko jeszcze bardziej podbiją górę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuję za odpowiedzi:)

Bardzo chętnie, ale jednak z Poznania to kawałek drogi...a tu na miejscu mam właśnie problem ze znalezieniem miejsca gdzie mógłbym posłuchać jednocześnie Onkyo, Yamahy i wspomnianych kolumn Z różnych opinii, które czytałem to Yamaha gra bardziej górą, czy w związku z tym połączenie jej z kolumnami Heco mogłoby nieco zniwelować ten efekt i przyczynić się do jak najbardziej pełnego dźwięku z fajnym basem? Z tego co piszesz to MA w tym przypadku całkowicie odpadają bo tylko jeszcze bardziej podbiją górę?




Jeśli nie znajdziesz nigdzie u siebie. To napisz do nas podeślemy sprzęt do Ciebie na zasadzie wypożyczenia. Sprawdzisz sobie w domu czy dany sprzęt Ci leży, jak nie odeślesz albo podmienimy na inny.

Chyba warto?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...