Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w kwestii wzmacniacza...


Exciter555

Recommended Posts

Witam.

Posiadam kolumny Klipsch Rf62 , źródło to Pc + Dac Nostromo Wolf v5 + zasilacz Nostromo 12V.
Wzmacniacz to Pioneer A 656 mark II.
Muzyka jakiej słucham to w większości różne odmiany metalu.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z brzmienia tego zestawu, ale ....
Osatnio miałem możliwość pożyczenia na kilka dni od kolegi wzmacniacza Nad 326 bee.

Ten wzmacniacz w połączeniu z moimi klockami naprawdę bardzo ciekawie zagrał.
Wysokie tony są bardziej rozdzielcze - ale napewno nie ostrzejsze od Pioneera.
Słyszę więcej dźwięków w tym paśmie, talerze znacznie lepiej wybrzmiewają, jest więcej detali.

Środek pasma bardzo podobny , w obydwu przypadkach jak dla mnie super, może tutaj lekki plus dla Pioneera, ale to mała wygrana.

No i niskie tony.
Pioneer ma je bardziej obfite, mięsiste, mocniejsze, ale znowu trochę mułowate, lekko spowolnione.
W Nad'zie natomiast są one jakby mniejsze, nie ma takiego dociążenia jak w Pioneerze, ale za to szybsze.

Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony tym Nad'em w moim zestawieniu, szczególnie podoba mi się ta "szybkość" grania, oraz detaliczność, ale trochę za mało jest tego "dociążenia".

Teraz pytanie do Was, czy istnieje taki wzmacniacz , który gra podobnie do Nad'a 326 , ale niskie tony ma mocniejsze, obszerniejsze?

Pozdrawiam ...


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podoba Ci się brzmienie tego Nad'a, swoją drogą bardzo fajny do Metalu i Rocka to polecam model 375 bee. Ten wzmacniacz to klasa wyżej w brzmieniu od 326, oraz masywniejsze, dobrze zróżnicowane niskie tony. Jezeli za drogo - nie podales kwoty to z uzywek warto zwrócic uwagę na Nad 372 i 370.
W granicach 1000-1400 zł je dostaniesz...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z moimi kolumnami na odsłuchach i mogłem porównać z nimi dźwięk 3 nadów. 326, 356, 375.

Nagorzej jak dla mnie z tymi kolumnami wypadł model 356. Owszem moc ma niemiłosierna ale dźwięk jak dla mnie gorszy niż z modelu 326. Było jak dla mnie za jasno , za ostro. Coś dziwnego się działo z wyższą średnica.

Model 326 gra moim zdaniem przyjemniej.
Najlepiej było z 375. Tutaj rewelacja, ale ta cena... Zdecydowanie za wysoka.

Wyjściem dla mnie byłby faktycznie model 372 czy te 370 ale naczytalem się ze dość dużo wzmakow z tych serii była wadliwa. A w niektórych paliły się kondensatory. Trochę się boje te starsze Nady kupować.

Nie wiem czy nie zakupie 326, cały czas myślę nad nim, tylko te niskie tony jakby byly ciut mocniejsze...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zwrócić jeszcze uwagę na wzmacniacz Roksan Kandy Mk III. Z tym , że od razu piszę , że nie wiem jak on gra gdyż go w życiu nie słyszałem , ale jeżeli podobnie do młodszego brata - Roksan Kandy K2 to może Ci się spodobać. Tutaj tylko i wyłącznie odsłuch...
Z Nad'ami 372 i 370 faktycznie różnie to bywało więc jeżeli byś się zdecydował na któregoś z tych Nadów to poluj najlepiej na model 372 wypuszczony po 2007 roku. W tych modelach co nieco poprawili.

Generalnie w kwocie około 2 tys zł ciężko o wydajny wzmacniacz który zagra ocieplonym , dosyć szybkim dźwiękiem, rozdzielczym i do tego z mocnymi niskimi tonami ...
Więc niestety albo idziesz na jakieś kompromisy, albo zbierasz na coś konkretniejszego

Moim zdaniem jeśli chodzi o Nad 326 to wśród nowych wzmacniaczy w jego pułapie cenowym to zdecydowany lider.
Ale np. taki Nad 375, pomimo , że jest to bardzo fajny wzmacniacz to już ma wielu mocnych konkurentów.

Zwróć jeszcze uwagę na wzmacniacze Amc. Mają bardzo mocno zblizony charakter brzmienia do Nad'a.
Możesz polować na używkę np. Amc Xia 100, to taki "odpowiednik" Nada 356, z tym że AMC ma "mniej" wysokich tonów przez co z Twoimi Klipshami powinien się świetnie zgrać - tu może być strzał w 10 !

Kolejna sprawa , to nie wiemy jak u Ciebie z akustyką itp.
Kolumny możesz bardziej przybliżyć do ściany tylnej - wtedy wzmocnią się niskie tony , ale pogorszy się scena. Pojeździj z kolumnami, poczytaj o akustyce, no chyba , że już działałeś w tym kierunku ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi Panowie.

S4home
- dzięki za propozycje, jak zdecyduję się na nowy wzmacniacz to na pewno się zgłoszę icon_wink.gif

Ten Amc bardzo mnie zaciekawił, ale póki co nie widzę żadnych używek na horyzoncie.
A może zapolować na Pioneer'a A 757, A 777? Jak one się mają do modeli z serii 6x6?

Z kolumnami jeździłem, z akustyką również walczyłem. Jeśli chodzi o kolumny to dla mnie najlepiej jest jak stoją 30cm od tylnej ściany. Jest tak jak piszesz Note , kiedy ustawie kolumny pod samą ścianą to bas się zwiększa, ale znowu scena robi się płaska i dźwięki zaczynają się zlewać w papkę...

Póki co mi się nie śpieszy, mam na czym słuchać więc na spokojnie zbieram bardzo ważne informacje dzięki Wam ...

Pozdrawiam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A może zapolować na Pioneer'a A 757, A 777? Jak one się mają do modeli z serii 6x6?



Odpowiem tak.
Jeżeli podoba Ci się charakterystyka brzmienia Twojego Pioneera, ale chciałbyś polepszyć dźwięk w kilku aspektach jak moc, dynamika, ale i również uzyskać poprawę w niskich, średnich i wysokich tonach to jak najbardziej. Modele A717, A 757, A 777 z mkII czy też bez mkII Ci to dadzą.
Musisz jednak wiedzieć, że model wyższy nie da Ci "tej szybkości" co Nad. Pioneery s serii Reference mają swoją sygnaturę brzmienia, która jest bardzo podobna w różnych modelach. Piszę tutaj o modelach od A6x6 do A8x8.
Może nie mają one super rozdzielczości oraz tej "szybkości" grania, ale według mnie posiadają bardzo ładną barwę i kulturę "dźwięku" ...
Rzecz jasna wymagają one podłączenia odpowiednich kolumn ...

Więc jeżeli zależy ci na lepszej rozdzielczości i przyśpieszeniu rytmu, to celuj w Nad , Amc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...