Skocz do zawartości

Rozbudowa kina domowego.


Szym3k

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do zakupu głośników efektowych. Kolumny i centralny to Canton seria Chrono. I teraz pytanie myślicie, że warto inwestować w modele 502.2 lub 512? Przyznam, ze finansowo nie podoba mi się to rozwiązanie, natomiast chyba dobrze by było gdyby cały zestaw pochodził z jednej serii zarówno dźwiękowo jak i wizualnie.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Pozdrawiam,
Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrono gra inaczej j heco ms.
Ale już zbliżone do gle.
Prawdę mówiąc różnica była by na tyle mała że wolał bym wrzucić to do lepszego suba.
Jego już masz?

A no to jeszcze lepiej. To heco 200, magnat 673 nie odstających dźwiękowo a duzoooo tańszy. Indiana tesi 260.
Czy heco celan gt 202. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by poprawić lub uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden post bezpośrednio po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecał bym Ci model 200F.
Ale daje Ci lepszą możliwość. Sprawdź go po prostu u siebie. Czy aby różnica nie będzie cię drażnić.
Jeśli mają to być monitory klasyczne (głębokie) to dźwiękiem zbliżonym do chrono chodź nie wyglądam będzie magnat 673.
Je także mogę Ci wypożyczyć na testy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam po małej przerwie.
Kolumienki Canton Chrono 502.2 zakupione. Teraz przymierzam się do głośników sufitowych. Będą tylko dwa. Czy kupować również Canton'y, żeby miały ten sam charakter? Jeżeli tak to które wybrać? Przyznam, że nie chciałbym wydawać dużej kwoty. Pokój w którym gra kino ma wymiary 6,8 x 4,1 i powierzchnię około 28m^2. Docelowo ma to być układ 5.1.2. Pozostałe elementy zestawu to seria Chrono: 509.2, 505.2 no i wspomniane 502.2.
Gdy coś zaproponujecie posypią się kolejne pytania icon_biggrin.gif .

P.S.
Zapomniałem dodać. Głośniki mają być zamontowane w suficie podwieszanym z płyty KG. Dom jest parterowy. Sufit jest podwójny - między jedną a drugą jego warstwą jest około 6 cm - w sumie na montaż głośnika miałbym 7,5 cm. Ewentualnie w drugiej warstwie (tej od strychu) mogę wyciąć dziurą aby zwiększyć ilość miejsca na głośni. Jeżeli coś jest niejasne jutro postarał bym się wrzucić jakiś schemat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem się zorientować, są Cantony które też mają podwójne soprany. Oznaczone są DT - no chyba, że nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi. Szczerze mówiąc o takich myślełem. A powiedz mi proszę jeszcze... seria Chrono ma aluminiowe membrany, Canton ma w swojej ofercie głośniki sufitowe z membranami polipropylenowymi i aluminiowymi - iść w aluminium?
Jakiś konkretny model Cantonów byś polecał?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta to chodzi mi o te z powodjnymi sopranami. Nawet nie wiedziałem że takie maja. Więc tym lepiej. Idź w membrany aluminiowe żeby dźwięk był spójny.
Ja raz robiłem instalacje na cantonach. Tak to raczej na kliodchach, magnatach dali.
Więc konkretnego modelu ci nie wskaże. Weź pod uwage że nie każdy wejdzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...