Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Tomek1777

Apple TV do odtwarzania muzyki?

Witam

Jako laik wracający po 10 latach do budowania swojego systemy audio proszę o poradę. Chciałbym w możliwie najtańszy ale też skuteczny sposób korzystać i sterować z poziomu Ipad Air2 z serwisu Tidal, Spotify.. wpadłem na coś takiego jak Apple TV. Sygnał w formie cyfrowej byłby podany do CA DacMagic 100. Czy to urządzenie (Apple TV) umożliwi rownież strumieniowanie muzyki z komputera , dysku zewnetrznego tzn czy z poziomu IPada będę widział inne źródła oprócz serwisów streemujacych? Jak z jakością dźwięku z takiego zestawu? Obecnie korzystam z laptopa podpiętego pod Daca kabelkiem ale wkrótce będę musiał zawieźć go do pracy i pozostanę bez dostępu do sieci icon_sad.gif
0

Możesz kupić netbooka za 600 zł który lepiej śe do tego sprawdzi.
Google Chrome cast audio za 169 zl.
Nie wiem jaka funkcjonalnością ma aplle TV
0

Napisano (edytowany)

Jeszcze raz . Ponieważ jestem w temacie zielony. Mam już IPada i głównie chce jego używać do Spotyfi lub Tidal. W perspektywie tez korzystanie z dysku komputera . Mam DacMagic 100 który nie ma opcji łącznością bezprzewodowej ( tak mi sie przynajmniej wydaje) . Pozostaje kabelek cyfrowy. W. Którym kierunku iść. Zmienić Dac na coś lepszego , streamer ? Czy kupić Apple TV czytałem że nie wart inwestować w 4, 3 spokojnie wystarczy.. Proszę o porady.

Jeszcze jak działa w praktyce to Google Chrome Cast , to jest streamer czy tylko rodzaj pilota do przeglądarki Chrome ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
0

To jest streamer i właśnie w tym kierunku bym poszedł
Tani i dobry
0

Cytat

To jest streamer i właśnie w tym kierunku bym poszedł
Tani i dobry

Co prawda nie miałem dużo czasu żeby wgłębić się w temat ale kilka pytań na podstawie przeczytanych informacji.
Tak wiec Chromecast wspiera już zdaje się Tidala. Kolejna sprawa to kabelek minijack/optyk toslink. Czy warto
inwestować w coś lepszego, czy wystarczy najtańszy? Mam wolnego Foresta czy można go użyć z jakąś przejściówką
na minijack?
Czy nie ukrywam zachęcająca cena nie odbije sie kosztem jakości sygnału a finalnie gorsza jakością muzyki?
Mowie o Chromecast audio.
0

Google Chromecast to bardzo zachęcająca propozycja cenowa . Jednak obecnie bardziej skłaniam sie do czegoś poważniejszego np. Aries Auralic mini. Przyjmuje sygnał po
Usb oraz ma wybudowanego Dac. Poza tym mozna korzystać z zewnętrznego serwera.
0

Chrome mam osobiście jako główne źródło dźwięku obecnie i jestem zadowolony. Słuchałem w salonie droższego streamera i nie wiem czy warto dopłacać 10x tyle, lepiej kupić lepszy DAC, ale mogę się mylić oczywiście jak chrome nie podpasuje można sprzedać i wtedy kupić droższy sprzęt. Podstawą jest puszczenie sygnału przez toslinka. Na chrome działają radia internetowe, tidal hi fi, spoty, deezer i mase innego tematu. Wyłapuje znaczna różnice między tidalem hi fi, a spoty, także polecam Tidal.
Dane sa ciągnięte bezpośrednio z wi fi, telefonem tylko sterujesz. Łączy się szybko bezproblemowo i oczywiście jest bezgłośny jako urządzenie;P
Przy okazji Panowie z branży napiszcie czy zauważyliście jakieś duże różnice między chrome a innymi urządzeniami kilka razy droższymi nie ma takich porównań, a sam jestem bardzo ciekaw czy lepiej inwestować w DAC czy jednak w to źródło.
0

Cytat

Chrome mam osobiście jako główne źródło dźwięku obecnie i jestem zadowolony. Słuchałem w salonie droższego streamera i nie wiem czy warto dopłacać 10x tyle, lepiej kupić lepszy DAC, ale mogę się mylić oczywiście jak chrome nie podpasuje można sprzedać i wtedy kupić droższy sprzęt. Podstawą jest puszczenie sygnału przez toslinka. Na chrome działają radia internetowe, tidal hi fi, spoty, deezer i mase innego tematu. Wyłapuje znaczna różnice między tidalem hi fi, a spoty, także polecam Tidal.
Dane sa ciągnięte bezpośrednio z wi fi, telefonem tylko sterujesz. Łączy się szybko bezproblemowo i oczywiście jest bezgłośny jako urządzenie;P
Przy okazji Panowie z branży napiszcie czy zauważyliście jakieś duże różnice między chrome a innymi urządzeniami kilka razy droższymi nie ma takich porównań, a sam jestem bardzo ciekaw czy lepiej inwestować w DAC czy jednak w to źródło.

Bardzo dobrze napisane. Ważna kwestia, czy opłaca sie inwestować w źródło? Czy lepiej w Daca i ewentualnie zasilacz do niego ?
0

Korzystam z Chromecasta kilka dni. Generalnie polecam urządzenie - super cena, bezproblemowa instalacja i sterowanie. Mówię o streamingu z Tidala. Zdarzają sie czasami zawieszki ale stosunkowo rzadko, najczęściej kiedy zmienia sie na innego wykonawcę, być może problem wynika też z sygnału wifi który u mnie jest słaby. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to porównywałem te same płyty , sygnał cyfrowy podawany z napędu CD na Daca i sygnał podawany optycznie z Chromecasta o generalnie różnice są marginalne, trudne do zdefiniowania. Nie wiem jak by wypadł na tle poważnych audiofilskim streamerów. Jak za te pieniądze rewelacyjne urządzenie.
0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Ostatnie posty

• 2. Do 3000  3. Nowy 4. Na razie nic nie mam 
      5. 25m2
      6.Sprzęt raczej na lata , w przyszłości dokupienie CD
      7.TV + konsola + laptop 8.Pszczyna
    • Słuchałem dzisiaj Focal Aria 926 podłączonych do wzmacniacza Yagin MS 30L. Bardzo fajnie to gra. Czy ktoś ma może taki wzmacniacz ? Co możecie napisać o jakości tego urządzenia ?  Mój drugi typ to KEF R 700 .Słuchałem ich w innym miejscu podłączone do Cambridge CXA60  i chyba w trochę gorszych warunkach  Są niestety sporo droższe . Wie ktoś może gdzie można w Warszawie posłuchać Polk Audio RTi A9 ? Słuchałem dzisiaj S 55 ale ustępują moim zdaniem i Ari 926 i Hefom R 700 
    • Będzie potrzebny Ci też dac. Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania. 1 możesz pominąć. Cytat z tematu 1 posty "1. Zamieść post w odpowiedniej kategorii: kino domowe lub stereo. 2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz. 3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy. 4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy. 5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane). 6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw. 7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3. 8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia." 9. Co jest źródłem dźwięku - z czego będziesz "puszczać"  muzykę ?
    • Witam. Poczytałem troszkę na forum odnośnie sprzętu, i padło na wybór wzmacniacz + głośniki , a wszystko to będzie potrzebne, aby miałem dobry dźwięk w tv i na konsoli do gier.
      Padło na ;
      Yamaha A-S501
      Polk audio T50
      dodam że pokój w którym to będzie to pokój 25m2, będzie to mój 1 sprzęt dlatego napewno będę miał jeszcze parę pytań z góry dzięki za odp
      W przyszłości na pewno dokupię cd 
      Pozdrawiam
    • Jeden głośnik - czy jedną parę kolumn??? Napisz więcej i podaj potrzebne informacje (bo poza ceną oraz wymaganym BT to nic nie wiemy) zgodnie z "Pierwszymi postami" Pozdrawiam PS. Przeniosłem wątek do odpowiedniego działu
    • a co do tego wzmacniacza  NAD 320 - jest w dobrej cenie kolo 600zl jak on sie ma do yamahy a-s300
  • Ostatnio poruszane tematy