Skocz do zawartości

Apple TV do odtwarzania muzyki?


Tomek1777

Recommended Posts

Witam

Jako laik wracający po 10 latach do budowania swojego systemy audio proszę o poradę. Chciałbym w możliwie najtańszy ale też skuteczny sposób korzystać i sterować z poziomu Ipad Air2 z serwisu Tidal, Spotify.. wpadłem na coś takiego jak Apple TV. Sygnał w formie cyfrowej byłby podany do CA DacMagic 100. Czy to urządzenie (Apple TV) umożliwi rownież strumieniowanie muzyki z komputera , dysku zewnetrznego tzn czy z poziomu IPada będę widział inne źródła oprócz serwisów streemujacych? Jak z jakością dźwięku z takiego zestawu? Obecnie korzystam z laptopa podpiętego pod Daca kabelkiem ale wkrótce będę musiał zawieźć go do pracy i pozostanę bez dostępu do sieci icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz . Ponieważ jestem w temacie zielony. Mam już IPada i głównie chce jego używać do Spotyfi lub Tidal. W perspektywie tez korzystanie z dysku komputera . Mam DacMagic 100 który nie ma opcji łącznością bezprzewodowej ( tak mi sie przynajmniej wydaje) . Pozostaje kabelek cyfrowy. W. Którym kierunku iść. Zmienić Dac na coś lepszego , streamer ? Czy kupić Apple TV czytałem że nie wart inwestować w 4, 3 spokojnie wystarczy.. Proszę o porady.

Jeszcze jak działa w praktyce to Google Chrome Cast , to jest streamer czy tylko rodzaj pilota do przeglądarki Chrome ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jest streamer i właśnie w tym kierunku bym poszedł
Tani i dobry


Co prawda nie miałem dużo czasu żeby wgłębić się w temat ale kilka pytań na podstawie przeczytanych informacji.
Tak wiec Chromecast wspiera już zdaje się Tidala. Kolejna sprawa to kabelek minijack/optyk toslink. Czy warto
inwestować w coś lepszego, czy wystarczy najtańszy? Mam wolnego Foresta czy można go użyć z jakąś przejściówką
na minijack?
Czy nie ukrywam zachęcająca cena nie odbije sie kosztem jakości sygnału a finalnie gorsza jakością muzyki?
Mowie o Chromecast audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrome mam osobiście jako główne źródło dźwięku obecnie i jestem zadowolony. Słuchałem w salonie droższego streamera i nie wiem czy warto dopłacać 10x tyle, lepiej kupić lepszy DAC, ale mogę się mylić oczywiście jak chrome nie podpasuje można sprzedać i wtedy kupić droższy sprzęt. Podstawą jest puszczenie sygnału przez toslinka. Na chrome działają radia internetowe, tidal hi fi, spoty, deezer i mase innego tematu. Wyłapuje znaczna różnice między tidalem hi fi, a spoty, także polecam Tidal.
Dane sa ciągnięte bezpośrednio z wi fi, telefonem tylko sterujesz. Łączy się szybko bezproblemowo i oczywiście jest bezgłośny jako urządzenie;P
Przy okazji Panowie z branży napiszcie czy zauważyliście jakieś duże różnice między chrome a innymi urządzeniami kilka razy droższymi nie ma takich porównań, a sam jestem bardzo ciekaw czy lepiej inwestować w DAC czy jednak w to źródło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chrome mam osobiście jako główne źródło dźwięku obecnie i jestem zadowolony. Słuchałem w salonie droższego streamera i nie wiem czy warto dopłacać 10x tyle, lepiej kupić lepszy DAC, ale mogę się mylić oczywiście jak chrome nie podpasuje można sprzedać i wtedy kupić droższy sprzęt. Podstawą jest puszczenie sygnału przez toslinka. Na chrome działają radia internetowe, tidal hi fi, spoty, deezer i mase innego tematu. Wyłapuje znaczna różnice między tidalem hi fi, a spoty, także polecam Tidal.
Dane sa ciągnięte bezpośrednio z wi fi, telefonem tylko sterujesz. Łączy się szybko bezproblemowo i oczywiście jest bezgłośny jako urządzenie;P
Przy okazji Panowie z branży napiszcie czy zauważyliście jakieś duże różnice między chrome a innymi urządzeniami kilka razy droższymi nie ma takich porównań, a sam jestem bardzo ciekaw czy lepiej inwestować w DAC czy jednak w to źródło.


Bardzo dobrze napisane. Ważna kwestia, czy opłaca sie inwestować w źródło? Czy lepiej w Daca i ewentualnie zasilacz do niego ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Chromecasta kilka dni. Generalnie polecam urządzenie - super cena, bezproblemowa instalacja i sterowanie. Mówię o streamingu z Tidala. Zdarzają sie czasami zawieszki ale stosunkowo rzadko, najczęściej kiedy zmienia sie na innego wykonawcę, być może problem wynika też z sygnału wifi który u mnie jest słaby. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to porównywałem te same płyty , sygnał cyfrowy podawany z napędu CD na Daca i sygnał podawany optycznie z Chromecasta o generalnie różnice są marginalne, trudne do zdefiniowania. Nie wiem jak by wypadł na tle poważnych audiofilskim streamerów. Jak za te pieniądze rewelacyjne urządzenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...