Skocz do zawartości

System wymaga doszlifowania


Tomek1777

Recommended Posts

Ok. Co do zasilacza to jeszcze sie nie orientowałem. Sam Dac kosztował 600 zl. Źródło to Nad 541 chyba nieźle. Podaje sygnał optykiem Forestem. ,
Zgadzam sie że ten Dac to w tych pieniądzach bardzo dobre urządzenie. U mnie Nad sie do niego nie umywa i robi tylko jako transport.
Czy taki zasilacz musi spełniać jakieś konkretne parametry?
Co do kabli IC. Te pewnie gdzieś wypożyczę kilka i porównam. Tak jak mówiłeś i zgadzam się bo dobrze "przeczytałeś" moje obecne granie nie potrzebuję
więcej góry tylko odrobine więcej powietrza/doświetlenia. Mile widziany byłby bardziej konturowy bas ale tu już też jest pole do popisu przy aranżacji wnętrza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to zasilacz Tomanka też 600zł.
Trafiają się też używane...

Często są robione dwie wersje zasilaczy (niekoniecznie do Twojego Magica), podstawowa która zadtępuje oryginalny zasilacz (zazwyczaj ciut lepsza, ale niewątpliwie bardziej niezawodna) oraz rozbudowana.
Oprócz tego są też robione zasilacze do preampów gramofonowych oraz listwy i DC bloker. W internecie jest bardzo dużo informacji na ten temat-oraz na stronach konstruktora.
W każdym razie wniosek jest jeden-warto kupić!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1777, czy jakoś niewyraźnie napisałem, że sam słyszałem ile taki zasilacz daje w DAC'u u kolegi?
Sprawdź post #25. Czytasz uważnie?
A może moja opinia to za mało?
RoRo też pisał. Sprawdzał może nie na DAC Magicu (choć nie mam pewności), ale na pewno na innych DAC'ach.
Kolega moderator nie pisze czegoś z nudów albo dla jaj, tylko jest to poparte jego doświadczeniem i wiedzą.
Papież Franciszek ma Ci pismo z Watykanu przysłać? icon_lol.gif

Moim zdaniem daje to dużo. Na fabrycznym zasilaczu DAC Magic zagrał jak dobry, ale niczym nie wyróżniający się przetwornik.
Z lepszym zasilaczem (co prawda nie od Tomanka, ale konstrukcją tegoż kolegi), lepszymi kablami, w tym zasilającym, dobrym napędem, DAC zagrał niewiele gorzej od mojego Ayona CD 07. Co prawda odtwarzacz był jeszcze na kilkuletnich fabrycznych lampach, na fabrycznych bezpiecznikach, z gorszym niż teraz kablem zasilającym.
DAC Magic zagrał jaśniej, ostrzej, i nie tak rozdzielczo, bez takiej dozy kultury jak Ayon. Ale różnica dźwięku pomiędzy tymi urządzeniami była zaskakująco niewielka.

Oczywiście nie zagwarantuję Ci, że usłyszysz równie dużą różnicę. Bo wiele zależy od klasy całego toru elektroakustycznego, od jego rozdzielczości.
Ja słuchałem na pewno na lepszych kolumnach i wzmacniaczu oraz okablowaniu. W dobrze przysposobionym akustycznie pomieszczeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Angel ale tak to jest jak czyta i pisze z dwójką malych dzieci na karku:)
Ponieważ moim podstawowym i bardzo wygodnym źródłem muzyki jest obecnie Tidal zastanawiam się jak w sposób najbardziej bezstratny i wygodny
korzystać z tego źródła. Nie ma za dużej kolekcji płyt jak również bezstratnych plików. Ostatnio zastanawiałem nad Aries Auralic Mini . Miałbym w jednym
dobry napęd po usb oraz ewentualnie konkurencje dla DacMagica w postaci przetwornika o innym charakterze brzmienia.
Obecnie jako źródło służy mi laptop ale nie jest to wygodne a poza tym wkrótce musi na stałe wrócić do pracy i pozostanę bez źródła Tidal...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ludzie z branży mieszają mi i radzą zamiast w zasilacz do daca zainwestować listwę filtrująca np. Supra MD-06EU MKIII . Czy macie jakieś doświadczenie co da więcej : zasilacz do daca czy listwa do wszystkich klocków ?


Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie: jeśli masz "kiepski prąd" i zniekształcenia w sieci to dobra listwa się przyda by np. wyeliminować przydźwięki i brumienie. I co z tego że DAC będzie grał lepiej jak słaba gra wzmacniacza pogorszy efekt końcowy???

Pozdrawiam
PS. Mieszają ???
Mieszają... i nie tylko oni 😏
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie: jeśli masz "kiepski prąd" i zniekształcenia w sieci to dobra listwa się przyda by np. wyeliminować przydźwięki i brumienie. I co z tego że DAC będzie grał lepiej jak kiepska gra wzmacniacza pogorszy efekt końcowy???

Pozdrawiam


Dziękuje za odpowiedzi. Prądu jak rozumiem nie zbadam, tak wiec taka listwa to eksperyment , może pomoże albo nie. Dobrze rozumiem ?
Jeśli chodzi o zasilacz do Dac Magic to będzie różnica pomiędzy wersja mini a pełną Tomanka ?
Kolejne pytanie odnośnie akustyki. U mnie obecnie najbardziej dokucza bas. Czy w takim przypadku najlepsze efekty da zagospodarowanie rogów pułapkami basowymi? Czy też panele pochłaniające /rozpraszające obok i za głośnikami też da porównywalny efekt?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz od razu jakoś szczególnie badać prądu-na początek sprawdź czy są jakieś przydźwięki albo inne problemy.

Od Pana Tomanka możesz za kaucją wypożyczyć sprzęt przed zakupem by sprawdzić jego działanie. Więc możesz równocześnie wziąć listwę z odpowiednią ilością gniazd -są różne modele (najlepiej od razu z DC Blocker) oraz zasilacza do DAC'a. A przede wszystkim porozmawiać z konstruktorem na ten temat.

Wiadomo że droższa wersja zasilacza będzie lepsza...

A odnośnie akustyki-poeksperymentuj z rozstawieniem kolumn, wstaw kwiatek w róg pokoju itd...
Problem z basem jest tylko przy bardzo głośnej muzyce, czy zawsze?

Pozdrawiam
PS. Nie cytuj całej wypowiedzi poprzednika, bo to nie ma sensu. Wykorzystaj funcję EDYTUJ by poprawić swoją wypowiedź i skasuj niepotrzebne cytaty (albo ogranicz).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał do DACa zarówno lepszy zasilacz, jak i listwę oraz lepszy kabel sieciowy. Na pewno wszystko po trochu dało efekt końcowy.
Ale twierdził, że zasilacz dał bardzo dużo.
Dobra listwa przyda Ci się na pewno nie tylko do DACa, ale i do innych elementów zestawu audio. Warto o niej z czasem pomyśleć.

Niskie tony opanujesz raczej specjalnymi pułapkami. Mogą być takie zabudowane w rogu pokoju.
Panele za kolumnami czy w miejscach pierwszych odbić dźwięku bardziej wpłyną na inne zakresy pasma a nie na niskie tony.

I pisz panele za kolumnami (szczególnie) a nie za głośnikami. Nie będziesz chyba wkładał ustroju do środka kolumny? icon_wink.gif
Głośnik, czyli przetwornik elektroakustyczny, to tylko część składowa kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście Angel, tak mi sie powiedziało icon_smile.gif.
Co do basu to nieprzyjemne efekty słychać przy głośnym graniu i na gorzej zarejestrowanych/ przebasowionych kwałkach. Kiedy słucham dobrych realizacji jest raczej ok. Kiedy stanę przy nieosłoniętych rogach pokoju wtedy słychać to wyraźnie, coś w rodzaju buczenia. I jeszcze jedna kwestia , nie będę tu odkrywcą. Kiedy słucham bardzo cicho dźwięk jest ciemniejszy , góra jest bardziej schowana. Wraz ze wzrostem głośności charakter sie zmienia i kiedy słucham już dość głośno nie odczuwam braku wysokich tonów. Wszystko jest na swoim miejscu. Ale tak to chyba u każdego jest .. ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że nie jesteś drażliwy. I wiem, że tak się w żargonie mówi/pisze. Ale ja pilnuję tu na forum by się poprawnie wyrażać.
Mam poparcie moderatorów icon_biggrin.gif
Może co najwyżej powinienem wstawiać emotikonki z uśmiechem?

Masz dużo racji. Gdy się słucha cicho, to tony wysokie i niskie są bardziej schowane. To naturalna cecha naszego słuchu, fizjologia.
Dawniej niemal w każdym wzmacniaczu był filtr Loudness (kontur), służący do podbicia niskich i wysokich tonów przy bardzo cichym słuchaniu.
Gorzej, że wiele osób stale słuchało na włączonym i to nawet gdy było głośniej.
Ponadto w zależności od parametrów kolumny, wielkości głośników niskotonowych, różne jest zapotrzebowanie danych konstrukcji na prąd.
Duże głośniki a także duże gabarytowo kolumny o wielu głośnikach wymagają go więcej, by zaczęły poprawnie pracować. Dlatego trzeba dać głośniej, by pojawiły się pełne niskie tony.
Jest wiele innych zależności o których tu raczej nie będziemy pisać.

Cieszy mnie Twój zmysł obserwacyjny. W ten sposób sam możesz dojść do wielu wniosków. Albo potwierdzić pewne zjawiska występujące w audio, w polu odsłuchowym, akustyce pomieszczenia itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne odnowiła mi się choroba audifilska icon_smile.gif . Sprzęt gra na medal, właściwie to co mi nie pasuje to jakieś drobne niuansy a ja zaczynam szukać problemów i zaczyna się pogoń za zmianami . Podczas kiedy to można robić bez końca i to się chyba nałóg nazywa icon_biggrin.gif . Kiedyś jakaś psycholog mi powiedziała że każdy człowiek ma co najmniej jeden nałóg na co ja się na początku obruszyłem. Teraz sam mam co najmniej dwa i z tym audiofilskim muszę przystopować icon_smile.gif . Pewnie nie będzie łatwo i jakieś ustrojstwa akustyczne, zasilacz, kabelek się pojawią i ciągle będzie mało. Muszę was jednak zmartwić, jeszcze miesiąc/ dwa i napisze posta : oto mój czas zmian się skończył , teraz liczy się tylko słuchanie muzyki i mnie już tu nie będzie..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie na tym nie znam icon_smile.gif ale chyba chodzi o to że zasilacz jest do Daca a listwa obsłuży wszystkie klocki ( wzmacniacz, napęd CD, Google Chromecasta, laptop).

Co do mojej wcześniejszej wypowiedzi to dodam że system tak gra tak jak wyglada icon_smile.gif. O gustach sie nie dyskutuje ale powiem że wg mnie Atoll to jeden z najładniejszych wzmacniaczy w tej klasie cenowej - na żywo robi wrażenie a Diamondy - kto by pomyślał kiedyś że w Polsce będzie robić sie takie kolumny. U mnie w ciemnym kolorze orzech miodzio icon_smile.gif. Chyba robię reklamę ... ale warto .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto. Jak tylko jesteś zadowolony to pisz o to przecież chodzi w forach. Dzielenie się swoimi opiniami.
No tak listwa obsłuży też pozostałe segmenty. Chodź dobry wzmacniacz ma trafo i niezle kondy więc to też nie powinno mieć znaczącego wpływu.
Chyba że skoki napięcia są duże a to niestety się zdarza coraz częściej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia ‎2017‎-‎02‎-‎21 o 09:57, S4Home napisał:

Obiecywałem że pochwale się jak już zmiany dobiegną końca. Chyba nadszedł ten moment. System obecnie to Atoll IN 100 SE, Nad C541 jako źródło cyfrowe, dac Audio AG NFB 10.32, streamer Tidal Google Chromecast, interconect Wireworld Equinox, głośnikowe Tellurium Ultra Blue oraz oczywiście Pylon Diamon 28.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He. Jakby sugestia że coś nie gra :). Nie no wprost przeciwnie. Zacznę od tego że słuchanie po kilka godzin różnej muzyki z poziomem głośności powyżej średniej nie męczy a co więcej nie chce sie kończyć. Dźwięk duży, namacalny , slowo klucz muzykalność. Jest to przekaz emocjonalny, płynny z mocno zaznaczoną średnica. Bas schodzi nisko, jest treściwy ale i potrafi być twardy, pulsujący. Bardzo dobra przestrzeń, lokalizacja instrumentów. Dobre rozciagniecie sceny na szerokość, niezłe głębia. Góra nigdy nie nachalna, odrobine schowana, co ma zalety i wady. Na pewno z duża przyjemnością slucha sie dęciaków na wysokich poziomach głośności. Kiedy szukam wad to ich nie znajduje, tzn. wiem że może być lepiej w każdym aspekcie ale jest na tyle dobrze ze można skończyć poszukiwania. .. Przydałoby się więcej watów mocy kiedy słucha się ostrzejszego grania na maksa, czuć ograniczenia mocy Atolla. Zaznaczę że tylko kiedy próbuję przestawiać ściany w pokoju a że mogę sobie pozwolić..hehe:). W tym kierunku kiedyś pójdą zmiany tzn. więcej mocy.

 

tak oczywiście dac to Audio GD NFB 10.32 , zrobiłem wczesniej literówkę.

Edytowano przez Tomek1777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie absolutnie nie taka była intencją. Po prostu jeśli ktoś zauważa pewne braki w swoim systemie to znaczy że dana opinia jest szczera . Po prostu. 

No widzisz jakąś znalazłem z mocą. Nie ma systemów idealnych. I to jest normalne. Trzeba tylko dobierać tak aby to co byś zmienił było już tak marginalne i jak najmniej ważne. 

 

Dziękuję za opis :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...