Skocz do zawartości

STX F200N co myślicie?


m.kowalski1304

Recommended Posts

Wydaje mi się że nie szukasz czyjś opinii, czy tego co kto myśli, bo nie prowadzisz badań, tylko szukasz sprzętu dla siebie.
Zakładasz kolejny temat 8 już, czy 9 w którym coraz mniej opisujesz o co chodzi, w rezultacie czego ludzie coraz mniej piszą- zauważyłeś zależność ?, bo zrobiłeś koło, było o magnatach supreme , następnie dobrych amplitunerach stereo sieciowych, potem znów jakiś dziwne kolumny, a potem jakieś kino domowe, teraz znów stereo.
To co napisałeś i miało jakieś znaczenie dla kogoś kto chce mądrze doradzić, dawno porzuciłeś w pierwszych tematach.

STX f-200 grają neutralnie, bez zapędów w stronę eksponowania niskich tonów, czy agresywnej góry, taki to tani wzorzec powiedzmy neutralności .Choć przy niektórych gatunkach, gustach, źle dobranym wzmacniaczu, może być niektórym ciut nudno, ale tak może być w każdym budżecie i źle złożonych elementach systemu.

Denon 720 gra lekkim ociepleniem, nie męczy przy dłuższych odsłuchach, niemniej gra z werwą w dole pasma i sporą dynamiką. Jest dość mocny więc z takimi kolumnami z łatwością sobie poradzi. Teraz musisz dodać 1 + 2 i pomyśleć co wyjdzie...

Pioneer A20 jest sporo słabszy, co nie znaczy że słaby. Tu bardziej konkurentem dla Denona 720 byłby Pioneer A30. Generalnie gra bardziej twardo, szybciej od Denona, chłodniej w średnicy...i tu też teraz trzeba połączyć składniki icon_wink.gif

Tak jak można i należy wysnuć wnioski, kiedy było już pisane wcześniej o brzmieniu np Maganat Supreme. Generalnie o każdym z tych wzmacniaczy, jak nie chcesz przed kupnem samemu posłuchać , masz ładnie opisane testy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te kolumny i myślę że jak na tą cenę to nie grają źle, choć przy większych głośnościach sa dość hałaśliwe i góra trochę skrzeczącą, ale wiadomo za tą cenę aksamitnych wokali mieć nie będziesz. Nie wiem jak wypadają na tle innych kolumn bo poprostu nie miałem styczności z innymi. Słuchałem nowych Maestro III Tonsilu i niczym się nie wyróżniły na tle dużo tańszych F-200.

Nie powiem bo początku byłem z nich zadowolony jednak po roku oczekuje już czegoś więcej od kolumn. Czasami mam wrażenie że jakby chciały zagrać jakieś dzwięki lepiej ale nie mogły icon_wink.gif Chcę kupić Dali 450 i mam nadzieję że zrobię przeskok jakościowy.

U mnie grają ze wzmacniaczem Advance Acoustic Xi-60
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź

Zakładam już któryś temat z kolei, ponieważ to będzie mój pierwszy sprzęt. Szukam czegoś z czego będę zadowolony mimo niewielkiego budżetu.
Najpierw miały być kolumny i amplituner, ale cena za onkyo 8150 2000zł to dla mnie za dużo.
Potem szukałem używanych kin domowych, ale zrezygnowałem i wróciłem do stereo.
Zainteresowałem się magnatami supreme ze względu na niską cenę i podobno niezłą jakość, ale po kilku rozmowach telefonicznych- jedni twierdzą, że to spoko kolumny, inni, że kiepskie. A ja już całkiem mam mętlik w głowie.

Ale teraz już trochę wiem i temat wygląda następująco:
Magnat SUpreme 802 albo STX F200n do electro house i czasami disco polo.

Wzmacniacz już wiem: Denon Pma 720ae.
Dac dokupię później, teraz kolumny, wzmacniacz i oczywiście kable.

MOżesz jeszcze fachowym okiem porównać te dwa rodzaje kolumn i poradzić, co lepiej do takiej muzyki?
Lubię czasami wlączyć sobie sunrisa i posłuchać dość głośno w pokoju 16m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniu
Wielkie dzięki za odpowiedź icon_smile.gif
Zastanawiam się nad zakupem tych kolumn właśnie.
To były mój pierwszy sprzęt. NIe mam doświadczenia w tym temacie.
Przede wszystkim słuchałbym electro house, sunrise i te sprawy. Lubię basik. One dają radę bez subufera. Mój pokój 16m2.
Czasami ewentualnie jakieś disco polo, ale to rzadziej.
DO tych kolumn planuje kupić denona 720ae.
A z czego włączasz muzykę? Bo ja najpierw chciałbym przez kabel aux z laptopa, a później dokupić dac, żeby poprawić jakość dźwięku.
CO o tym myślisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Modele STX charakteryzują się tym że są w miarę neutralne. Do muzyki elektronicznej to raczej Magnaty.
Tak model 1002 będzie miał znacznie więcej basu i łagodniejszą górę.
Ale Denona do nich to bym raczej nie polecał.
Podjedz do nas to posłuchasz ich z kilkoma innymi modelami do porównania oraz z kilkoma wzmacniaczami.

Skąd jesteś? Daleko masz? To może wyślemy?
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 16.02.2017 o 08:54, m.kowalski1304 napisał:

Panowie
CO myślicie o kolumnach w temacie? Są tanie i to polska produkcja.
Opinie w necie są dobre, a Wy co sądzicie?
Zależy mi na opinii fachowców icon_smile.gif
Czy pioneer A20 albo Denon PMA 720AE dobrze by sobie radzil z tymi kolumnami?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Jeśli chodzi o firmę STX mam pozytywne odczucia. Bodajże 2 lata temu miałem z ich firmy głośniki samochodowe, później kolumny do kina domowego STX ELECTRINO 150 E. Teraz zastanawiam się nad tym wzmacniaczem https://stx.pl/stx-pa-800.html. Ktoś go używał i może polecić???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2017 o 10:39, jacek75 napisał:

Denon 720 gra lekkim ociepleniem, nie męczy przy dłuższych odsłuchach, niemniej gra z werwą w dole pasma i sporą dynamiką.

Co za pierdoły wypisujesz?  Słyszałeś ten wzmacniacz ? 720 AE właśnie cierpi na brak dynamiki i słabą kontrolę basu. Gra matowo i bez werwy. Miałem go około roku i pozbyłem się bez żalu. W bezpośrednim porównaniu przegrał ze sporo starszym PMA 925R. Staruszek rozłożył go pod każdym względem. 720 AE to współczesny bubel nie warty uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, indianin11 napisał:

Co za pierdoły wypisujesz?  Słyszałeś ten wzmacniacz ? 720 AE właśnie cierpi na brak dynamiki i słabą kontrolę basu. Gra matowo i bez werwy. Miałem go około roku i pozbyłem się bez żalu. W bezpośrednim porównaniu przegrał ze sporo starszym PMA 925R. Staruszek rozłożył go pod każdym względem. 720 AE to współczesny bubel nie warty uwagi.

Według mnie sporo zależy od kolumn i możecie mieć rację obydwaj. Z Twoimi kolumnami grało jakoś a z innymi, może nawet z innym źródłem grało inaczej. Zupełnie nie znam tych wzmacniaczy więc wybacz jezeli nie mam racji ale wiele może zależeć od całej reszty toru audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...