Skocz do zawartości

Sprzęt audio do 3,5 - 4 tyś złotych


Publius

Recommended Posts

Witam.
Zamierzam kupić amplituner i kolumny głośnikowe na łączną kwotę do 3,5 - 4 tyś. zł. Moje pomieszczenie to pokój 4 x 5 metrów, w którym mieści się narożnik, komoda, stolik RTV z TV, stół. Jeśli chodzi o rodzaj odtwarzanej muzyki to rock, głównie PINK FLOYD więc na dobrym brzmieniu bardzo mi zależy. na oku mam Onkyo TX-NR656 (czarny) oraz kolumny Yamaha NS-50 (czarny).
Oczywiście jestem otwarty na fachowe-profesjonalne porady co do sprzętu stąd też moja prośba o doradzenie w zakupie.
Dziękuję, pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o słuchanie muzyki, to zdecydowanie kup sprzęt stereofoniczny. Tanie amplitunery KD oferują bardzo słaby dźwięk stereo. Nic nie napisałeś co będzie źródłem muzyki. Pliki? Płyty? Serwisy internetowe? Jeśli nie płyty, to dobrym wyborem przy tym budżecie będzie amplituner stereo, który łączy funkcje wzmacniacza i odtwarzacz strumieniowego. Polecanymi przedstawicielami tego rodzaju sprzętu są Onkyo-TX8150 oraz Yamaha R-N602. Zostanie Ci jakieś 1500 zł na parę kolumn. Można w tej cenie znaleźć coś przynajmniej zadowalającego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje kino na dzień dobry masz tutaj ( http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...t&p=158650), a trzeba zaznaczyć, że to wciąż niedrogie kino domowe, a nie sprzęt stricte do słuchania muzyki i to w dobrej jakości.

Amplituner który podałeś jest niezłym budżetowym amplitunerem kina domowego, dobrze wyposażonym w dodatki ( pytanie czy je chcesz i potrzebujesz ) ale wciąż amplitunerem KD. Gdzie sporo tańszy wzmacniacz zagra wydajniej i lepiej ( choć będzie zwyczajnie wyposażony) , lub porównywalny cenowo przytoczony amplituner sieciowy stereo też zdeklasuje go na starcie.
Kolumny ns 50 które wybrałeś to bardzo słaba propozycja i to nawet w kinie ( co ciekawe nawet nie są jakieś tanie ).
Moja podpowiedź jest taka , weź kartkę i rozpisz sobie co jest dla Ciebie ważne w systemie audio, potem jakie brzmienie lubisz ( meritum sprawy przy wyborze ) a potem już, albo posłuchaj w sklepie, albo chociaż poczytaj testy danych modeli wzmacniaczy, amplitunerów, kolumn, jakie mają cechy brzmienia ( Bo nic o tym fakcie nie wspomniałeś).

Cytat

JZostanie Ci jakieś 1500 zł na parę kolumn. Można w tej cenie znaleźć coś przynajmniej zadowalającego.


Niewiele, ale jak się poszuka to jakieś np nowe ex-demo typu Magant quantum 675 kupi, a przy nich modele Y ns50, Tagi 406,606 to 2 klasy niżej.
Dobrych klasą i ładnie utrzymanych kolumn z drugiej ręki nie brakuje za 1200-1600zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko i wyłącznie płyty CD oryginalne.




Cytat

Nie mam CD ale to chyba drugorzędna sprawa....chociaż pewnie nie mam racji, nie zdziwię się. Domyślam się, że nie kupię nic dobrego w sieciówkach..


Jeśli ma się płyty CD , a nie ma do nich odtwarzacza to sprawa nie jest taka drugorzędna icon_wink.gif
Przecież nie kupisz samego wzmacniacza i kolumn by na nie patrzeć icon_wink.gif ?
Z drugiej strony jakbyś nie miał płyt Cd, a tylko pliki muzyczne trzeba by było patrzeć za odtwarzaczem takowych plików , bo z kolei zakup odtwarzacza cd faktycznie byłby bez sensu.
Tak więc widzisz , to co pisałem , kartka,długopis i spisz własne priorytety .
Co do sieciówek, to masz dziwne podejście, bo chyba jakość sprzętu, czy jego postrzeganie nie wynika z miejsca zakupu, ale tego co dany model sobą reprezentuje i co kupujesz icon_cool.gif . W sieciówkach jak i salonach bywają kolumny tak po 15 tys jak i po 1 tys, to samo odtwarzacze CD, wzmacniacze.
Inna rzecz, że w tym budżecie nie ma sensu kupować ( także nie ma kasy) odtwarzacza cd za 3 tys, bo pewnie nie usłyszał byś różnicy między takim za 1 tys zł. Odtwarzacz jest ( w dużym uproszczeniu ) doskonały i wnosi relatywnie najmniej od siebie do brzmienia systemu w porównaniu do np. kolumn i wzmacniacza/amplitunera. Więc jeśli masz płyty cd to możesz, musisz kupić też odtwarzacz CD, używane są po 200-400zł.

Cytat

Dotychczas słuchałem na mini AIWA NSX-V900, a później głośniki creative komputerowe 😀 więc wszystko inne będzie na pewno lepsze. Muzyka typowo rockowa, stary dobry rock - Pink Floyd, Gilmour, Waters. Testy czytam owszem ale z zawartych parametrów nic nie kumam. Typowy LAIK😀


Nie lepsze, to zupełnie inny świat, usłyszysz nowe dźwięki i doświadczysz nowego w każdym wymiarze. To jak zupa z papierka popita wodą, a normalny obiad ( byle mądrze dopasowany) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kilka postów, a ja nadal nie wiele wiem....a właściwie NIC icon_sad.gif



Wcale mnie to nie dziwi. "Im więcej czytam tym mniej wiem".
Czyż nie?

Ale dobrze że napisałeś i nie kupiles tego onkyo do kina. To już wielki sukces.
Teraz dobranie sprzętu. Lubię oink Floyd wiem na czym grają dobrze.
Chcesz sprzęt nowy czy używany?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kilka postów, a ja nadal nie wiele wiem....a właściwie NIC icon_sad.gif


Podejrzewam, że nie przeczytałeś w te kila minut porównań, czy testów wzmacniaczy i amplitunerów w cenie 1000-2000, tudzież kolumn z podobnego kręgu. Skąd zatem masz wiedzieć ? Gdybyś przeczytał to pytałbyś o różnice, czy warto itd, a Ty oczekujesz chyba postu, podpowiedzi w stylu "weź to i to, u mnie jest super" , ale to raczej nie tędy droga.
Smutne i mało rokujące jest też to, że nie odnosisz się do wcześniejszych spostrzeżeń, konkretnych zadanych wcześniej pytań np co do brzmienia jakie preferujesz, bo jak ktoś ma pomóc , nakierować, ma zgadywać ?

Dziwi mnie też nie co info, że boisz się że kupisz sprzęt z rysą, przecież nie ma obowiązku kupowania takowego, można używać coś latami i może być jak nowe, a zresztą chyba widzisz co kupujesz.
Chyba że jesteś osobą niedowidzącą, wtedy przepraszam, ale wtedy warto to napisać, mamy forumowicza niewidomego, ale skupiał się na aspektach brzmienia niż designu, koloru, rys.
Co do głośnika kapcia, nie drożę bo pewnie nie odpowiesz co masz na myśli.

Co do propozycji Kraft ok, pod warunkiem że lubisz twarde precyzyjne brzmienie, jak inne, no to inne kolumny, lub inny wzmacniacz, no ale nie napisałeś nadal co lubisz i nic nie wiadomo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie do słuchania muzyki i oglądania filmów zazwyczaj polecamy klientowi:
- tani blu-ray z marketu
- wzmacniacz z dekodowaniem dolby i funkcjami sieciowymi
- podłogowe kolumny z tej samej marki do kompletu

http://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx...podlogowe-2-szt
http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bez...-fi-dts-play-fi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, skąd jesteś?
Mam kilka propozycji dla Ciebie w tym budzecie jednak chciałbym żebyś je odsłuchał i sam wyraził co Ci się podoba.
Uwierz mi ze sprzętem audio jest łatwiej niżz TV, nie trzeba się znać.
Siadasz i słuchasz swoich kawałków. Na jednym Sprzecie Ci siępodoba na drugim nie i sprawa otwarta.
Jako branża mogę Ci powiedzieć o technicznych aspektach danego asortymentu ale co o zmienia?
Ewentualnie mogę Ci pokazać konkretne funkcje czy możliwości.

Co do budżetu to w tej kwocie polecał bym Melodike BL40MKII z wzmacniaczem Pioneer A20.
Ewentualnie bardziej nowoczesny Pioneer SX30 czy Yamaha RN602 z kolumnami Heco Music Style 500.

Jako forumowicz masz u nas przygotowane specjalne rabaty. Mogę też wysłać sprzęt do Ciebie abyś potestował czy dźwięk Ci odpowiada.
Zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W takiej cenie do słuchania muzyki i oglądania filmów zazwyczaj polecamy klientowi:
- tani blu-ray z marketu
- wzmacniacz z dekodowaniem dolby i funkcjami sieciowymi



Mam wrażenie, że raczej amplituner kd niż wzmacniacz z takimi funkcjami da się kupić w założonej cenie.

Ale jeżeli ktoś nie potrzebuje dużego sprzętu to taki Polk Audio Omni 1 jak z Twojego linku może być wyjściem...
Czy możesz napisać coś więcej na temat tego wzmacniacza?

To jest wzmacniacz cyfrowy klasy D?

Cytat

To uda się zorganizować taki zestaw w zakładanej cenie 3,5-4 tysiące?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...