Skocz do zawartości

Sprzęt audio do 3,5 - 4 tyś złotych


Publius

Recommended Posts

Witam ponownie.
Jestem po wizytach w sklepach ze sprzętem audio.

W pierwszym sklepie doradzili mi ONKYO A-9050 / DENON PMA 720 + ZENSOR 5.
Odradzali mi Rotel Nod (do 2 tyś) ze względu na awaryjność - mówili, że 300% awaryjności tzn., że wraca po 3 razy do naprawy. Wywyższali Onkyo, Yamahę, Denona w tej klasie cenowej (ok 2 tyś.) mówiąć, że produkcja taśmowa jest o wiele dokłądniejsza niż klepane w garażu - to był mniej więcej cytat.

W drugim sklepie zostałem zaskoczony bo sprzedawca doradził mi mini wieżę MARANTZ M-CR611 / DENON DRA-F109DAB + DNP-F109....Kolumny mi doradził monitory ze względu na metraż - pokój 5 x 3 metry, nawet ustawiając na meblach... Mówił, że trudno w tej cenie o coś lepszego....
Przyznam, że Zensor 5 daje jak dla mnie za dużo basu. Marantz gra pięknie ale jak dla mnie to nie wygląda - małe pudełko kurcze icon_biggrin.gif
Obawiam się, że do 3-4 tyś. trudno o dobry nowy sprzęt stąd też takie rady...

Jaka jest Wasza opinia????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia jest taka że każdy chce sprzedać co ma na stanie i tyle. Zenada.
My tak nie działamy, o czym możesz przeczytać tu na forum.
Z ciekawości napisz co to za sklepy.
Wracając do tematu. Sluchales? Któreś ci odpowiadało? Albo co nie odpowiadało?
Takie twoje zdanie, prawdziwie nie to co podslyszales.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze / Audiofile
Z tych wszystkich Waszych porad, NIKT nie zauważył, że w pomieszczeniu moim skromne 5 x 3 metry, gdzie kolumny staną od siebie 2 metry, a więc do odsłuchu jest 6 metrów kwadratowych kolumny podłogowe zabiją mnie basem, którego nie będę w stanie opanować. Należałoby na wstępie doradzić podstawkowe......ale to szczegół.....a może i nie....
Ze wzmacniaczy wybieram coś z NAD 326BEE, ROTEL A-10, YAMAHA A-S501, TEAC A-R650 MKII
W przypadku nagłośnienia Bowers & Wilkins 685 S2, ELAC BS 142, IMAGINE MINI PSB Speakers
Czekam, aż mi się oberwie, wylejecie na mnie wiadro pomyj icon_biggrin.gif
Pozdrawiam



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że na tym forum w 15m2 niejednokrotnie mogłeś przeczytać o poradach dotyczących kolumn podstawkowych (ewentualnie małych podłogowych). Na pewno szukając na forum porad musiałeś na takie natrafić. Sam takie zawsze doradzam

Do pomieszczeń nie przekraczających 18-20m2 bardzo często można takie konstrukcje -jako polecane tu znaleźć. Osobiście kolumny B&W uważam za bardzo dobre w swojej cenie.

Dobrze, że decydujesz się na konstrukcję podstawkową.

Słuchałeś już czegoś? Jakieś wrażenia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tych wszystkich Waszych porad, NIKT nie zauważył, że w pomieszczeniu moim skromne 5 x 3 metry, gdzie kolumny staną od siebie 2 metry, a więc do odsłuchu jest 6 metrów kwadratowych kolumny podłogowe zabiją mnie basem, którego nie będę w stanie opanować. Należałoby na wstępie doradzić podstawkowe......ale to szczegół.....a może i nie...


A jak miał ktoś zauważyć że masz "skromne 5 x 3 metry", skoro w pierwszym swoim poście napisałeś "Moje pomieszczenie to pokój 4 x 5 metrów"? icon_mrgreen.gif

Poza tym pytałeś się m.in. o podłogowe Yamaha NS-50...

Jakoś nie uważam, by wychodziło 2x3 = 6 m^2 ...
i byś musiał szukać małych kolumienek.

Pozdrawiam
PS. A niby czemu mamy na Ciebie wylewać wiadro pomyj?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadro pomyj to nie, ale zimna woda na głowę tak.
Widzę że odwiedziłeś już top hi fi icon_smile.gif
Na kierowali cię na podstawkowe bo z podlogowych nie mają nic wspólnego tym budżecie.
Ale poczekaj chwilę wróć za pare dni okaże się że nagle polecają indiana line tesi 560 mkII icon_smile.gif

Do odsłuchu 6 m to pokaźną odległość chód nie wiem jak to wyliczyles skoro pomieszczenie ma 5 w najdłuższym boku.
15 m to spokojnie pomieszczenie graniczne gdzie podłogowe także się odnajdą.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Publiusowi, to nam dostało się mini pomyjami... Ciekawe zjawisko. icon_biggrin.gif
Nie wiem które, ale któreś Top Hi-Fi na pewno autor tematu odwiedził, i widzę propozycje dostał sensowną. Ja też bym brał do takiej przestrzeni kolumnę podstawkową. Na upartego można pchać w tą przestrzeń Tesi, które będą u nas już od początku przyszłego tygodnia, ale ja bym został przy opcji podstawek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie icon_smile.gif

W 20m podstawkowe?
A ostatnio jak mój kolega dzwonił do Top HiFi, chciał koniecznie Bowersy, miał je kiedyś no ok. Mówię zadzwoń umów się na odsłuch no ja ich nie mam.
Panowie stwierdzili że do 30mw Bowersy CM10 to one przecież za małe są icon_biggrin.gif

NA tym się skończyła jego przygoda z bowersami. Gra na Minas Anorach.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

15m kw to przestrzeń już pod kolumny podłogowe, jeśli:
- jest gęsto i bogato umeblowana
- słuchacz szuka przede wszystkim dużego natężenia dźwięku z naciskiem na niskie tony
- kolumny mają bas refleks do przodu lub w dół



Ja bym dodał:
- jeśli jest możliwość odsunięcia kolumn przynajmniej kilkadziesiąt cm od ścian.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
A więc po zakupach. Zdecydowałem się na ROTEL RA-931 MkII + ROTEL RCD-965BX + KEF Concerto One. Cena 1850. Porównywałem z Arcam Aplha 8 + Arcam 7 CD + ACOUSTIC ENERGY AEGIS EVO ONE. Brzmienie Rotela zdecydowanie ładniejsze i cieplejsze od Arcama. Arcam brzmi dużo ostrzej, dynamiczniej. Plus dla Arcama za pilot ale z chęcią będę podnosił swoje 4 litery by móc sobie pokręcić. Natomiast KEFY mają bardziej uwydatniony środek od AE. Gitara wokale brzmią przejrzyście. Mam pomieszczenie 14 m i podłogówki nie zabiły mnie basem, troszkę raczej jest za dużo góry. Jestem zadowolony, ZADOWOLONY 😊 Wszystkim, którzy doradzili używkę z góry dziękuję. Pozdrawiam

P.S. Jeszcze coś dodam, może i z grubej rury: Wasze rady powinny się sprowadzać do tekstu "nie idź do marketu/sieciówki, słuchaj, słuchaj, słuchaj sprzętu i decuduj sam na swojej muzyce, słuchu". Rady typu ten lepszy, ten gorszy są o kant D... To jak rozmowa o kobietach, perfumach, samochodach.... Indywidualna sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...