Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze amplitunera


Baz001

Recommended Posts

Witam

Potrzebuję pomocy przy wyborze pierwszego amplitunera i po przeczytaniu połowy postów na forum dalej nie wiem: stereo czy KD..
Na razie zamierzam kupić amplituner, później będę martwił się o kolumny. W grę wchodzi tylko sprzęt nowy bo muszę wykorzystać kartę rabatową.
Do rzeczy:
Sprzętu będę używał 60/40 Filmy/Muzyka i zależy mi na dobrych efektach przestrzennych w filmach ale też żeby muzyka nie kaleczyła uszu.
Źródło dźwięku to głównie telewizor, który ma tylko wyjście optyczne i muzyka ze spotify po kablu z telefonu albo z telewizora.

I teraz moje pytanie: czy kupując amplituner KD i jakiś niedrogi zestaw 5.0 z dwiema kolumnami + satelity uzyskam jakąś głębię w muzyce i troche basu?
Czy to dobry pomysł kupować amplituner KD i do tego na razie dwie kolumny podłogowe? Czy zagra to w miarę porównywalnie do ampli stereo + kolumny?

Moje propozycje:
Kino: Yamaha MUSICCAST RXV581 - dużo bajerów bluetooth,WiFi, DLNA i możliwość rozbudowy do 7.1 ale czy zagra przyzwoicie z dwiema kolumnami?

Stereo Yamaha AS301/RN301 - brak bluetooth i możliwości rozbudowy ale pewnie dużo lepszy dźwięk i większa moc.

Proszę o pomoc bo siedzę już nad tym sporo i nie wiem co będzie lepsze. Muzyki nie słucham bardzo często ale jestem dość wymagający i nie lubię dudniącego basu ani skrzeczącej plastikowej góry jak w tanich zestawach kina.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby KD dawało przestrzenny efekt, musi być zrobiony film właśnie pod kino domowe. A czy takich filmów jest dużo?... Na mojej półce nie... Dlatego ja rezygnuję z KD i kupuję zestaw stereo. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kiedyś to zmienić. W fajnym stereo też się film da obejrzeć. Kto wie, czy jakość dźwięku i muzyki w filmach nie będzie lepsza niż w budżetowym zestawie KD.

Też się zastanawiałem nad wzmacniaczem, ale raczej idę w kierunku amplitunera np Onkyo 8150. Z drugiej ręki można trafić w cenie wzmacniacza o którym piszesz, na moje nieszczęście tylko srebrne widziałem w dobrych cenach. A funkcjonalność tego urządzenia jest niesamowita (wi-fi, DAB+, USB, DSD) icon_wink.gif Poza tym ludzie mówią, że to najlepiej brzmiący amplituner w tym przedziale cenowym. Nówka niecałe 2000 zł. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by poprawić lub uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden post bezpośrednio po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie i czym ty piszesz?
Ze jest mało filmów z dźwiękiem przestrzennym? Gdzie?

Oj kolego nie tędy droga.
Baz więc tak.
To czy wybierzesz kino czy stereo to tylko twoja sprawa.
Stereo: da ci radość głębi sceny przejrzystości grania czystości.
Kino : da ci efekt przestrzenny dynamikę w kinie, dźwięki surround, bo płyt czy filmów w sieci jest od groma! Stracisz na syereofonii czystości glebie.
Nie myl z basem bo ten jak najbardziej będzie.

Kolega wyżej pisał że rezygnował z kina. Ok. Ja znam wiele osób które zrezygnowaly ze stereo bo i tak słuchały radia czy muzyki w tle a przeszły na kino bo jednak film oglądają w skupieniu.

Ale jak mówię wybór jest twój.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:)
Plan jest taki żeby na razie zakupić amplituner KD albo stereo i dwie kolumny. Zastanawia mnie tylko czy jeśli kupię ampli KD i podłączę kolumny pod wejścia frontowe to czy muzyka będzie w miarę przyzwoita. Czy będzie przepaść między ampli stereo + 2 kolumny a KD + 2 kolumny?
Zastanawiam się nad tą yamahą musiccast bo ma kilka bajerów i w przyszłości mógłbym dołożyć sub i satelity i cieszyć się efektami w filmach.
Tylko jak różnica w głębi i czystości będzie aż tak duża to sobie daruję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że różnicę między RX-V581 a niewiele droższym A-S701 bądź nawet tańszym A-S501 można spokojnie nazwać przepaścią. Wiele razy przerobiliśmy ten temat z klientami. icon_smile.gif
Porównując amplituner KD do R-N301/500 faktycznie już takiej przepaści nie będzie, ale nadal zagra to zauważalnie lepiej.
Jak zawsze, funkcjonalność vs jakość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w takim porównaniu wypadłby A-S301? Mogę dostać RX-V581 i A-S301 w bardzo zbliżonej cenie i między tymi dwoma modelami muszę wybrać.
Mam niestety ograniczony wybór bo mam sporą kartę rabatową w jednej z sieci a problem jest taki, że nie mają żadnego na miejscu żeby ich posłuchać. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie i wezmę raczej wzmacniacz stereo:) Czytałem testy tego Pioneera i pewnie zagrałby lepiej od A-S301 ale problem jest taki, że nie ma wyjścia optycznego. Muzykę słucham głównie z telewizora ze spotify, youtube etc, który ma tylko wyjście optyczne. Chyba, że jest coś z podobnej półki cenowej z optycznym? Ja nie znalazłem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A Yamaha a-s501 to gips? Ma wejście optyczne.



Tak ale niestety przekracza mój budżet. Różnica w cenie w Polsce jest niewielka ale tu gdzie mieszkam A-S501 jest prawie połowę droższa..
Zostaje A-S 301 chyba, że istnieje jakaś przejściówka czy coś takiego, wtedy miałbym większy wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

301 nie polecam. Dużo gorzej gra.
W jakiej cenie masz 501ke? Może zrobimy lepszą cenę i wyslemy?



A-S501 mam za jakieś 1600zł a A-S301 za 1100 a to jednak spora różnica. Przesyłka takiej paczki to koło 200 zł więc raczej mało opłacalne ale dzięki za propozycję.
Znalazłem jeszcze Bc Acoustique EX 202.1 który ma wejście optyczne i czytałem, że ma niezłą scenę i ogólnie że to ciekawa opcja. Co o nim sądzicie w porównaniu do yamahy?
A takie wynalazki są coś warte? http://allegro.pl/konwerter-dac-toslink-op...5431274494.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...