Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Serek

Kino domowe do małego salonu ok.15m2

Witam po 2 dniach udało sie. Dostałem sie na forum icon_smile.gif

Czytam Was od dłuższego czasu i postanowiłem napisać ponieważ czytałem juz dość sporo
tematów ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie wątpliwości.

A mianowicie tak jak nadmieniłem w temacie zachciało sie kina domowego.

Mój pierwszy wybór do rozważań to kompletny zestaw kina domowego Onkyo st-7805
Przeglądając oferty wpadl mi też w oko zestaw HT-S9405THX.

Jednak im więcej czytam tematów na forum, tym sam juz nie wiem w co uderzyć. A wiec konkrety:
-Pokoj 15m2
-95% filmy i tv ,5% muzyka bardziej kolędy na święta ;D
-Budżet ok 4000 zł wiadomo ze można coś jeszcze więcej wykombinować po nocnych negocjacjach z żoną icon_wink.gif
-Preferencje odsłuchowe ciężko określić poprostu albo coś gra dobrze albo nie icon_smile.gif ale tak poważnie to nie lubię ogromnego basu, bas ma być dyskretny ,dość płynne przejścia ba być możliwie czysto.
Proszę koledzy o jakiś skromny drogowskaz.

Ps. Jeśli ma to znaczenie mieszkam w UK
0

Poszczególne komplety juz wybrane.

Amplituner Onkyo r656+ głośniki
-QQ6500
-melodika Bl310
-indiana line tesi

Przeglądając jeszcze jeden sklep znalazłem kolumny ROTH
Czy ktoś o nich słyszał ?? Bo wyglądają ciekawie parametry tez w miarę ok.

Powiedzcie czy w dobra stronę idzie ta kombinatoryka. Onkyo ampli raczej zostanie teraz bardziej kolumny.
0

Napisano (edytowany)

Mam roth oli 20 grają bardzo fajnie ale moim zdaniem gdybyś wybrał roth oli 10 byłoby idealnie słuchałem jednych i drugich 10tki bardziej przypadły mi do gustu ale każdego sprawa indywidualna to ty musisz ocenić co bardziej sprzyja twoim uszom.
Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
0

Tylko ja bardziej myslalem o calym zestawie Roth a mianowice na fronty Roth oli ra3, na centralny Roth oli c30 I na surond Roth oli ra1. Tylko pytanie teraz czy bd to gralo dla mnie ok. Bez odsluchu to I tak kupienie w ciemno.

Widzialem w s4home ze ma caly zestawik wiec jak bede w Polsce bede musial podjechac I sprawdzic jak to brzmi.
0

Oli RA3 to porażka. Jak OLI30 / OLI40 to były kapitalne kolumny i zostały przejęte przez Melodikę tak te nowe są znośne tylko z wyglądu.
0

Także nie polecam roth 3.
W twoim budżecie rozważ te quadrale i suba magnata albo klipscha to tego. Elektronika onkyo 656, Denon x1300.

Pozdrawiam i zapraszam po lepszą cene
0

rms.pl to co bys polecil w tym budzecie ? Amplituner onkyo ok.2000 zl wiec na glosniki zostaje drugie tyle.

Myslalem jeszcze nad tym zeby kupic tylko fronty I z czasem reszte dokupic. Docelowo musi byc Kino ale mozna isc malymi kroczkami.
0

Ja bym w tej cenie polecam melodika bl40 mkII, magnat quantum 677 czy heco music style 500.

Podjedz do nas na odsluch i sam sprawdzisz.
A dla forumowiczów są niższe ceny.
0

A co sadzicie o tych zestawach od onkyo ?
0

Onkyo st7805 lub onkyo HT-S9405THX

Onkyo ma disc duze doswiadczenie w kd wiec moze by to w miare wspolgralo.
0

A ja Ci Serek zwrócę uwagę na jeden, a może nawet kilka istotnych kwestii.

Myślę, że powinieneś się zastanowić nad sensem kupna kina domowego. Już spieszę z wyjaśnieniem.
Nie wiem czemu przyjęła się ogólna norma, jakaś tendencja, że filmy to należy oglądać tylko w 5.1 ?

Po pierwsze: nie każdy film wymaga systemu nagłośnienia wielokanałowego (praktycznie poza akcją nic innego tego nie wymaga)
Po drugie: Nawet w filmach akcji podstawą są dwa kanały frontowe, które odtwarzają około 80% dźwięku. Reszta kanałów to około 20%.
Po trzecie: 15m2 uwież mi, że to nie jest powierzchnia do brzmienia wielu kanałów. Ja do takiego metrażu na pewno przestrzegałbym bym przed 5.1.

Ja bym namawiał na zestaw stereo oparty na wzmacniaczu. Dwie kolumny i wzmacniacz kupisz o wiele lepszy niż 5 czy 6 kolumn z amplitunerem.
Co zyskasz ? 80% ścieżki dźwiękowej w filmie zabrzmi zdecydowanie lepiej niż z amplitunera. Co stracisz? 20% dźwięku w postaci efektów bocznych (w sumie wątpliwej jakości, związanej też z wielkości pomieszczenia). Stracisz też trochę na uniwersalności, do wzmacniacza nie podepniesz usb.
Wielokrotnie pisałem, że wiele lat miałem różne kina domowe, lubię filmy (stąd też posiadam projektor), zdecydowanie preferuję lepsze brzmienie w filmie z dwóch kanałów, niż gorsze z 6. .... i te 15 m2, wg mnie kanały tam się pogubią, to pewne. Pod względem akustycznym walka z 6 kanałami na takiej powierzchni to tak trochę przypomni walkę z wiatrakami.

...i co jeszcze możesz zyskać? Jeśli usłyszysz brzmienie stereo w tym budżecie może zaczniesz słuchać muzyki częściej niż w święta? JAk posiadałem kina domowe, to rzadko też muzyki słuchałem.

To tylko moja propozycja, ja tak to widzę. Pozdrawiam
0

Dziekuje za rade oczywiscie nie wykluczam typowego zestawu stero, ale bede chcial zobaczyc jak duza roznica jest miedzy takimi konstrukcjami. Nie wykluczam zadnych mozliwosci. Jezeli bedzie bardzo duza roznica miedzy zestawami za 5 000 zl, a 20 000 zl to wtedy trzeba kombinowac zeby zabrac taki sprzet zeby cieszyl lata. A zona kiedys zrozumie icon_smile.gif Aczkolwiek odsluch na pierwszym miejscu. I kalkulacja Czy jest roznica na tyle slyszalna zeby tyle zainwestowac. Moh tata ostatnio pokazywal mi swoj nabytek, onkyo RZ 1100 i kolumjy elac nie wiem jaki model ale za komplet ampli + 2 monitory dal jakies 3800 euro , ale nie powalilo mnie.

Ale dziekuje za wszelkie nakierowania. Pozdrawiam
0

Nie powaliło, bo to nie systemy do muzyki. Podczas odsłuch postaraj się w tym samym budżecie odsłuchać zestaw 5.1 i stereo. Myślę, że przy poprawnie skonfigurowanym systemie różnica powinna być mocno zaznaczona. Zaś między zestawem za 5 000 zł, a 20 000 zł w stereo to będzie przepaść jakościowa (oczywiście przy dobrym zgraniu podzespołów, bo przy fatalnym doborze to i zestaw za 30 tyś nie zabrzmi odpowiednio). Oczywiście zwróć uwagę na to, że masz 15m2 i to co na odsłuchu w 25-30m2 zabrzmi dobrze niekoniecznie będzie brzmieć dobrze w 15m2. Ponadto nie rozumiem, czemu do 15m2 polecane są konstrukcje podłogowe. To mogą się okazać za duże konstrukcje do pomieszczenia tak małego. Jeśli już podłogowe, to bardzo małe. Na odsłuch zabierz dobrze Ci znane nagrania.
0

Zawsze możesz iść w amplituner + wzmacniacz zamiast wysokie modelu amplitunera. To dużo lepsze rozwiązanie. Gdyż nie zaburza stereo.
Jesli chcesz połączyćte dwie rzeczy to jest to dobra droga.
I wtedy nie możesz iść w system Onkyo Atmos.

Jeśli zależy Ci tylko na kinie. To ważne są kolumna centralna i sub. Resztę możesz oprzeć na tańszych mniej ambitnych konstrukcjach.

Podjedź na odsłuch zobaczysz różnice.
0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Ostatnie posty

• Tak czytam i czytam jakie zmiany dokonałeś widzę że producent nieźle poszedł po jakości Nie zastanawia nikogo czemu tak słabe kondensatory są w takim DACu gdy producent mógł "za grosze" wpakować coś lepszego tym bardziej jak urządzenie kosztowało aż 1300zł może ktoś wie czym różni się taka starsza wersja ? https://www.olx.pl/oferta/cambridgeaudio-dacmagic-CID99-IDkSX8k.html#9f362c3db6 pozdrawiam
    • Angel, mój cudzysłów miał raczej wskazać lekką zazdrość  . Słowo "tylko Accordo" uwypukliłem celowo zwracając uwagę na model oraz na to, że  to nie takie "tylko". Jak najbardziej polecam odsłuch Lignea. Jest to jedyny poważny model firmy z którym się zetknąłem i czuję wielki niedosyt tego, że tak późno i tak krótko.
    • Simson, nie napisałem, że słyszałem "tylko Accordo". Ale, że nie słyszałem Lignea. Słowo "tylko" było w sensie ale, jednak, zamiast nich słyszałem Ktêma i Accordo.   Dzięki za opinie o tych kolumnach. Postaram się posłuchać w tym roku muzyki za ich pośrednictwem. 
    • Dziękuję Note. Już zapisałem i rozpoczynam łowy Swoją drogą widzę, że masz wzmacniacz Pioneer'a , a może bym wymienił swojego Nad'a na tego Pionka idąc za ciosem Możesz coś o nim napisać jak gra z tymi Klipschami? Miałem Pioneer'a A 50 z tych nowych , ale dźwięk mi się nie podobał - za bardzo syntetyczny, taki jakiś ... cyfrowy. Czy ten A 757 to podobna szkoła grania?
    • Modele z identycznym laserem i mechanizmem: Pioneer Pds 502 Pioneer Pds 503 Pioneer Pds 504 Pioneer Pds 602 Pioneer Pds 603 Pioneer Pds 604 Pioneer Pds 702 Pioneer Pds 703 Szukaj tych , które są w najlepszym stanie wizualnym , mają jasno świecący wyświetlacz i zwróć uwagę na złoty pasek na przycisku włączenia. Najlepiej jakby był wogóle nie starty. Oczywiście ktoś mógł używać pilota całe życie i wyłączać wyświetlacz przy odsłuchach, ale tak czy tak to zminimalizuje "wtopę".
    • też uważam, że to nie będzie reklamą jeśli podasz markę ustojów.  To może napiszę coś o swoich wrażeniach z Lignea ? Nie miałem nigdzie okazji ku temu. Przyznam się, że do wystawy AudioShow 2016 o marce nawet nie słyszałem. Nawet niechętnie wszedłem do tego pomieszczenia, gdyż widząc tą konstrukcję nie spodziewałem się rewelacji. Myślałem, że to kolejne pomieszczenie -szykownie wystrojone i udziwnione i poza "dostojną prezentacją" nic mnie nie zaskoczy (kolumny prezentują się oryginalnie i znakomicie). Jako transport posłużył jakiś magnetofon szpulowy (znam ten typ transportu z młodości, czy też z dzieciństwa  ). Może źle określiłem ten transport mówiąc o nim "jakiś", zdecydowanie różnił się od tych ze wczesnych lat mojego życia. Pomieszczenie z tego co pamiętam było dość spore, myślę, że ponad 30m2. Miejsce jakie zająłem nie było dobrym miejscem pod względem precyzji odbioru (prawy tylny środek miejsc odsłuchowych- czyli krzesło tylne prawe).  Dźwięk wydobywający się z kolumn na tyle mnie zaintrygował, że mimo złego miejsca odsłuchowego zostałem w pomieszczeniu dość długo, a co zastanawiające, to to, że jakoś nikt nie opuszczał pomieszczenia nawet przy (chyba) dziesięciominutowym przewijaniu taśmy na szpuli. Z niektórych pomieszczeń ze sprzętem za dziesiątki tyś zł po dwóch minutach grającej muzyki wychodziły tłumy. Dźwięk wydobywający się z kolumn był tak pełny, barwny, muzykalny, szczegółowy i dynamiczny, że aż ciężko te wszystkie cechy ze sobą połączyć. Było to jedno z nielicznych brzmień na wystawie, gdzie nie analizowałem poszczególnych rejestrów, zaś słuchałem wybrzmień jako całości nie wnikając w analizę przekazu audio. Mogłem wniknąć, żadna to trudność, ale przyznam, że nawet o tym nie pomyślałem. Tak one brzmiały, że wolałem skupić się na przekazie muzycznym, nie na cechach kolumn  (taki stan przypomniał mi moje pierwsze zetknięcie się ze wzmacniaczem Atoll, tu przy porównaniu z konkurencyjnymi konstrukcjami także straciłem kontrolę nad tym, gdyż brzmiało to bardzo pełnie).  Na pewno nie są to kolumny dla "basolubów" bo ten zakres nie jest dominujący czy zauważalny, co każdy stwierdzi widząc nawet konstrukcję. Jednakże przekaz był tak niesamowity, że zbrodnią by było powiedzieć, że to było wadą tych kolumn, śmiem twierdzić, że jest odwrotnie (odtwarzana muzyka nie była jednorodna). Jestem przekonany, że każdy "basolub" słysząc to co prezentuje Lignea zmieniłby swoje preferencje odsłuchowe. Mi osobiście prezentacja brzmienia kolumn na tyle odpowiadała, że przy ewentualnym zastrzyku gotówki jestem w stanie zamówić je "w ciemno".  Angel, powiadasz , że słuchałeś "tylko Accordo" ...po AS 2016  pierwsze co zrobiłem to przeanalizowałem całą ofertę marki i dość sporo poczytałem. Niesamowicie jestem ciekaw  innych modeli. Nie omieszkam przegapić jakiejkolwiek okazji ku temu.  Accordo są znacznie droższe od Lignea, podejrzewam, że brzmienie tych konstrukcji może szokować ? ...aczkolwiek mi by wystarczyło brzmienie Lignea    
  • Ostatnio poruszane tematy