Skocz do zawartości

Kino domowe do małego salonu ok.15m2


Serek

Recommended Posts

Witam po 2 dniach udało sie. Dostałem sie na forum icon_smile.gif

Czytam Was od dłuższego czasu i postanowiłem napisać ponieważ czytałem juz dość sporo
tematów ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie wątpliwości.

A mianowicie tak jak nadmieniłem w temacie zachciało sie kina domowego.

Mój pierwszy wybór do rozważań to kompletny zestaw kina domowego Onkyo st-7805
Przeglądając oferty wpadl mi też w oko zestaw HT-S9405THX.

Jednak im więcej czytam tematów na forum, tym sam juz nie wiem w co uderzyć. A wiec konkrety:
-Pokoj 15m2
-95% filmy i tv ,5% muzyka bardziej kolędy na święta ;D
-Budżet ok 4000 zł wiadomo ze można coś jeszcze więcej wykombinować po nocnych negocjacjach z żoną icon_wink.gif
-Preferencje odsłuchowe ciężko określić poprostu albo coś gra dobrze albo nie icon_smile.gif ale tak poważnie to nie lubię ogromnego basu, bas ma być dyskretny ,dość płynne przejścia ba być możliwie czysto.
Proszę koledzy o jakiś skromny drogowskaz.

Ps. Jeśli ma to znaczenie mieszkam w UK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszczególne komplety juz wybrane.

Amplituner Onkyo r656+ głośniki
-QQ6500
-melodika Bl310
-indiana line tesi

Przeglądając jeszcze jeden sklep znalazłem kolumny ROTH
Czy ktoś o nich słyszał ?? Bo wyglądają ciekawie parametry tez w miarę ok.

Powiedzcie czy w dobra stronę idzie ta kombinatoryka. Onkyo ampli raczej zostanie teraz bardziej kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam roth oli 20 grają bardzo fajnie ale moim zdaniem gdybyś wybrał roth oli 10 byłoby idealnie słuchałem jednych i drugich 10tki bardziej przypadły mi do gustu ale każdego sprawa indywidualna to ty musisz ocenić co bardziej sprzyja twoim uszom.
Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja bardziej myslalem o calym zestawie Roth a mianowice na fronty Roth oli ra3, na centralny Roth oli c30 I na surond Roth oli ra1. Tylko pytanie teraz czy bd to gralo dla mnie ok. Bez odsluchu to I tak kupienie w ciemno.

Widzialem w s4home ze ma caly zestawik wiec jak bede w Polsce bede musial podjechac I sprawdzic jak to brzmi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci Serek zwrócę uwagę na jeden, a może nawet kilka istotnych kwestii.

Myślę, że powinieneś się zastanowić nad sensem kupna kina domowego. Już spieszę z wyjaśnieniem.
Nie wiem czemu przyjęła się ogólna norma, jakaś tendencja, że filmy to należy oglądać tylko w 5.1 ?

Po pierwsze: nie każdy film wymaga systemu nagłośnienia wielokanałowego (praktycznie poza akcją nic innego tego nie wymaga)
Po drugie: Nawet w filmach akcji podstawą są dwa kanały frontowe, które odtwarzają około 80% dźwięku. Reszta kanałów to około 20%.
Po trzecie: 15m2 uwież mi, że to nie jest powierzchnia do brzmienia wielu kanałów. Ja do takiego metrażu na pewno przestrzegałbym bym przed 5.1.

Ja bym namawiał na zestaw stereo oparty na wzmacniaczu. Dwie kolumny i wzmacniacz kupisz o wiele lepszy niż 5 czy 6 kolumn z amplitunerem.
Co zyskasz ? 80% ścieżki dźwiękowej w filmie zabrzmi zdecydowanie lepiej niż z amplitunera. Co stracisz? 20% dźwięku w postaci efektów bocznych (w sumie wątpliwej jakości, związanej też z wielkości pomieszczenia). Stracisz też trochę na uniwersalności, do wzmacniacza nie podepniesz usb.
Wielokrotnie pisałem, że wiele lat miałem różne kina domowe, lubię filmy (stąd też posiadam projektor), zdecydowanie preferuję lepsze brzmienie w filmie z dwóch kanałów, niż gorsze z 6. .... i te 15 m2, wg mnie kanały tam się pogubią, to pewne. Pod względem akustycznym walka z 6 kanałami na takiej powierzchni to tak trochę przypomni walkę z wiatrakami.

...i co jeszcze możesz zyskać? Jeśli usłyszysz brzmienie stereo w tym budżecie może zaczniesz słuchać muzyki częściej niż w święta? JAk posiadałem kina domowe, to rzadko też muzyki słuchałem.

To tylko moja propozycja, ja tak to widzę. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rade oczywiscie nie wykluczam typowego zestawu stero, ale bede chcial zobaczyc jak duza roznica jest miedzy takimi konstrukcjami. Nie wykluczam zadnych mozliwosci. Jezeli bedzie bardzo duza roznica miedzy zestawami za 5 000 zl, a 20 000 zl to wtedy trzeba kombinowac zeby zabrac taki sprzet zeby cieszyl lata. A zona kiedys zrozumie icon_smile.gif Aczkolwiek odsluch na pierwszym miejscu. I kalkulacja Czy jest roznica na tyle slyszalna zeby tyle zainwestowac. Moh tata ostatnio pokazywal mi swoj nabytek, onkyo RZ 1100 i kolumjy elac nie wiem jaki model ale za komplet ampli + 2 monitory dal jakies 3800 euro , ale nie powalilo mnie.

Ale dziekuje za wszelkie nakierowania. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powaliło, bo to nie systemy do muzyki. Podczas odsłuch postaraj się w tym samym budżecie odsłuchać zestaw 5.1 i stereo. Myślę, że przy poprawnie skonfigurowanym systemie różnica powinna być mocno zaznaczona. Zaś między zestawem za 5 000 zł, a 20 000 zł w stereo to będzie przepaść jakościowa (oczywiście przy dobrym zgraniu podzespołów, bo przy fatalnym doborze to i zestaw za 30 tyś nie zabrzmi odpowiednio). Oczywiście zwróć uwagę na to, że masz 15m2 i to co na odsłuchu w 25-30m2 zabrzmi dobrze niekoniecznie będzie brzmieć dobrze w 15m2. Ponadto nie rozumiem, czemu do 15m2 polecane są konstrukcje podłogowe. To mogą się okazać za duże konstrukcje do pomieszczenia tak małego. Jeśli już podłogowe, to bardzo małe. Na odsłuch zabierz dobrze Ci znane nagrania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz iść w amplituner + wzmacniacz zamiast wysokie modelu amplitunera. To dużo lepsze rozwiązanie. Gdyż nie zaburza stereo.
Jesli chcesz połączyćte dwie rzeczy to jest to dobra droga.
I wtedy nie możesz iść w system Onkyo Atmos.

Jeśli zależy Ci tylko na kinie. To ważne są kolumna centralna i sub. Resztę możesz oprzeć na tańszych mniej ambitnych konstrukcjach.

Podjedź na odsłuch zobaczysz różnice.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...