Skocz do zawartości

Uszkodzony wzmacniacz


Wenon

Recommended Posts

Wpisz sobie w gogle thule audio ia100 i wejdź w grafikę na 3 zdjęciu masz zamontowane normalne miedziaki. Odkręcasz pokrętło wsadzasz kabel od góry lub dołu jak wygodniej i dokręcasz;). Jak DAC będziesz zmieniał zapytaj tu tez kolegów koniecznie bo z tego co wiem np AIM jest super pod słuchawki, ale pod kolumny już nie koniecznie. Podepnij sobie na razie kablem 2x rca wzmacniacz pod DAC i będzie grało. Tylko kabel jakiś w miarę kup żeby nie był grubości końskiego włosa(często taki dodają producenci). Każdy z nas kupuje małymi kroczkami i może właśnie to oczekiwanie i poszukiwanie jest najlepsze. Zanim uzbierasz na porządny DAC czytaj, szukaj, słuchaj;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, Wenon, szybki jesteś icon_smile.gif. Dobrze, że Ci tego Thule poleciłem, a nie jakiegoś paścia...nie ufaj tak ludziom z internetu icon_smile.gif. Opieraj swoje wybory o własny odsłuch. Nic tak nie doradzi co własne uszy.
Jak widzisz całe szczęście, że trafiłeś na mnie. A jakby Ci jakiś dowcipniś polecił altusy to byś kupił icon_wink.gif?.
Całe szczęście jest to dobry wzmacniacz, co zresztą koledzy potwierdzają. Ale teraz już pożyczaj kolumny od kolegów i wyrób sobie gust dzwiękowy. Pamietaj, że kolumny to najważniejszy komponent zestawu.
Odezwij się jak będziesz już miał trochę gotówki.
Gratuluje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, jednak napisze szybciej niż się spodziewałem tutaj icon_razz.gif
Doszedł ten wzmacniacz dzisiaj rano lecz coś z nim nie tak. Rano go podłączyłem na chwile i włączyłem by sprawdzić czy jest dźwięk no i był i szybko wyłączyłem bo się do roboty śpieszyłem. Po robocie włączyłem se muzyke no i tak chodziło dobrze ze 3 godziny. Potem wyłączyłem bo się umówiłem. Po godzinie wróciłem i włączylem tv gdzie był podłączony do niego wzmacniacz no i brak dźwięku (wcześniej chodził z telewizora odrazu). Na początku myślałem ze to telewizor coś więc podłączyłem komórkę tym samym kablem i cisza. Wyłączyłem wzmacniacz z prądu i włączyłem ponownie i zaczą działać dźwięk. Ok, był dźwięk z tv i po 15 min znowu cisza jakby wzmacniacz został wyciszony nagle. Wyłączyłem go z prądu i już nie włączam, przestawał działać z każdym wejściem audio. Czy mogę uznać, że wzmacniacz jest uszkodziny/nie sprawny w pełni i mogę zwracać do sklepu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pech. Odsyłaj czym prędzej. Rozmawiałeś wcześniej ze sprzedającym? Zapewniał oczywiście, że jest wszystko ok?


W opisie było, że "STAN WIZUALNY I TECHNICZNY: BARDZO DOBRY !!!" więc myślę, że był pewien, że działa ;p Ewentualnie włączył by sprawdzić na 1 godź czy działa i wyłączył a to po losowym czasie się nagle wycisza. Ewentualnie nie przeżył gehenne jakie usługi kurierskie fundują paczkom ale to już sklep musi dojść do tego. Jak mówiłem, działał mi przez pierwsze 3 godziny i z kompa i z telewizora, po godzinnej przerwie już nie nadawał dźwięku, po resecie z prądu zaczą działać na 15 min i znowu przestał, dalej nie testuje. Czekam na odpowiedź sprzedawcy bo sprzedawca daje numer tylko po kontakcie emailowym (ogólnie sprzedawca ma dobrze opinie, brak negatywów), jeśli nie odpowie w przeciągu 2 godzin sam zadzwonię bo numer znalazłem w krajowym spisie firm. Niestety teraz muszę lecieć jeszcze na poczte pudło kupować i wypełniacze :<
Myślę, że sprzedawca problemów ze zwrotem nie będzie robił, za dobrą opinie ma na to.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6720327295
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolumny są na pewno sprawne? Są dobrze podłączone, nic się nie zwiera?
Nie masz innych, które można by podłączyć do wzmacniacza?
Bo może włącza się po prostu jakieś zabezpieczenie?

Wyrzucony karton mam nadzieję nie był oryginalny od Thule? Bo inaczej może nie przyjąć zwrotu.
Współlokatora pouczyłbym, że zanim wyrzuci coś nie będącego jego własnością, niech najpierw zapyta.
I to on w ramach nauczki powinien teraz biegać za kartonem i wypełniaczami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny sprawne, innych nie mam, normalnie kolumny powinny bez problemu współpracować z tym wzmacniaczem, ze starym wzmacniaczem nie było takich kwiatków, orginalnego opakowania nie było, zdziwiłbym się jakby był przy tak starym wzmacniaczu używanym icon_razz.gif mało tego w kartonie był paragon, ale paragon nie jest podstawą do zwrotów według regulaminu allegro i praw konsumenta, z facetem się dogadałem, że rezygnuje i wysłał mi wniosek odstąpienia od umowy a jutro wyśle dane od kuriera którego zamówi, do przyklejenia na paczke.
Współlokator już skarcony, ojciec mi przywiezie styropian i folie bombelkową. Karton z poczty. Techniczny w sklepie trochę zdziwiony zachowaniem wzmacniacza.
Według mnie coś się w nim kończy co przy użytkowaniu przestaje działać Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem, ze Angel moze miec racje. Kolumny masz z dzialki jak juz pisales, gdzie mogly zawilrzec itd. Przy wzmacniaczu o ktorym wczesniej pisales moglo sie tak nie dziac bo np. Nie mial odpowiedniej mocy by ruszyc glosnikami a cewki w nich moga byc uszkodzone na zasadzie, ze przy wiekszym skoku glosnika, badz dluzszym graniu dostana zwarcia wtedy koncowka mocy zalacza zabezpieczenie czego poprzedni wzmak tez mogl nie miec... Oby nie okazalo sie, ze jednak walniete sa kolumny bo tylko narobisz szumu, stracisz cos kasy za przesylki no i stracisz dosc fajny wzmacniacz. Dodam tylko, ze juz raz u Nas w serwisie dokladnie z taka sytuacja sie spotkalem - klient najpierw stwierdzil, ze nie umiemy (bardziej szef nie umie) naprawic wzmacniacza a pozniej okazalo sie, ze jednak bylo jak mowilismy - jeden glosnik w kolumnie dostawal zwarcia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przynajmniej jakieś pokrętła niskich i wysokich tonów. Poza tym nie nierezygnuje tylko źle działał. Dobry ten wzmacniacz ale jeśli chodzi o wrażenia to kwestia gustu. Szukając opini miał dobre ale też były i nie zaciekawe, na jakimś forum ktoś zapytał o ten wzmacniacz to w odpowiedzi miał, że dobry jest ale jak ktoś lubi płaski dźwięk bez możliwości podporządkowania pod siebie. To nie jest jedyny wzmacniacz, są inne. Programowy equalizer po zwiększeniu niskich tonów powoduje efekt przyciszania reszty przy uderzeniu basu dlatego chciałbym, żeby już w zmacniaczu było coś, cokolwiek. Wiem, że najlepiej wydać 10 tyś ale nie każdego na to stać dlatego szuka się taniej ale żeby zadowalało a nie na siłe trzymać bo dobre cyferki ale w gruncie żeczy nie czuć tego co się chce:) Dużo tu też czytałem, że kolumny i wzmacniacz powinno się wybierać pod tym jak dobrze dla damego ucha brzmi icon_smile.gif Dla mnie brzmiał gorzej trochę niż dużo słabsza diora a chciałbym coś znaleść co słuchowo da lepszy efekt icon_smile.gif Oczywiście kolumny też ale musze nazbierać co troche potrwa więc długo jeszcze przy tym co mam będe.
Już pomijając, że nie raz widziałem jak ktoś odsprzedaje bo mu się nie podobał wzmacniacz icon_smile.gif poprostu muszę testować te wzmacniacze które mają dobre opinie, są polecane przez was. Dla jedej oskby będzie szok jak można oddawać taki wzmacniacz, dla innej słuszność xd Ty nie lubisz modyfikowania tonów, inny lubi i to dla niego nie będzie psuja dźwięku a poprawiacz icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic prócz niskich i wysokich tonów raczej nie zmienisz pokrętłami w dźwięku no chyba, że balans:). Ja obawiam się że nie przeszedłeś jeszcze procesu "odbasawiania" albo co gorsza nie chcesz go przejśćicon_smile.gif.
Thule ma oczywiście regulację tonów ale pilot niezbędny do tego, wygląd kwestia gustu niektórzy wolą świecące z wieloma pokrętłami inni minimalizm jak w thule właśnie. Jeśli ktoś na forum pisał o podporządkowaniu sobie wzmacnia to znaczy, że nie warto słuchac jego opinii, a płaski dźwięk nie wiem z czego miał pewnie kolumny były winne bo czego jak czego ale dynamiki np w elektro Thulowi nie brak.
Fajnie, że będziesz dalej szukał i testował bo zawsze warto poszerzać horyzonty. Najlepiej jakbyś poszedł we wzmacniacze grające skrajnymi pasmami, mniej melodyjne, ale z większym przytupem i bardziej krzykliwe.

Co do tekstu z 10 tyś to przemilczę bo chyba w emocjach tak sobie palnąłeśicon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyolbrzymienie icon_smile.gif w takim sensie, że na dobry sprzęt trzeba dużo wydać.
Już pisałem, że mi nie chodzi o łubudu, że tynk odpada icon_smile.gif lubie niskie tony i głębie.
Tak czy siak wzmacniacz uszkodzony, moje głośniki zostały przetestowane i są sprawne. Mam nadzieje, ze to kwestia paru zł i trafi w ręce które go docenią.
Ja nie mam doświadczenia i jestem skazany na opinie, nie mam jak odróżnić które są dobre a które ludzi bez doświadczeń icon_sad.gif
Pomimo, będe testował, chociaż teraz nie wiem od czego zacząć.
Może najpierw kupić kolumny, a potem pod nie wzmacniacz dobierać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znacznej wiekszosci tak tutaj koledzy polecaja. Najpierw kolumny, pozniej wzmacniacz. Moze w takim razie pioneery, ktore polecalem Ci na poczatku bylyby odpowiednie. Posiadaja mozliwosc regulacji niskich i wysokich tonow. Audiolaba tego co mam Ci nie polece bo wg opinii kolegow i testow gra bardziej detalicznie (ma regulacje tonow), ale mi osobiscie basu wystarczalo na cantonach sc-s. Druga sprawa kolego jest taka, ze musisz sie ze sprzetem osluchac. Mi tez to polecano. Myslalem, ze glupoty pisza a po jakims czasie zaczelo mi mega pasowac to co moj sprzet pokazuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...