Skocz do zawartości

Uszkodzony wzmacniacz


Wenon

Recommended Posts

Witam forumowicze!
Jestem tu nowy icon_biggrin.gif
Od paru dni szukam sobie zestawu stereo, wzmacniacz i kolumny jednak google daje wyniki do starych tematów gdzie polecane sprzęty są prawie już niedostępne icon_sad.gif albo nie umiem szukać
Ogólnie przypomniało mi się, że na działce już mam (dość stare) kolumny razem z wzmacniaczem. Dostałem je od znajomego rodziców bo nie używali lecz również i nie dbali o te głośniki, powgniatane membrany :< (niech ktoś powie czy to ma wpływ na jakość dźwięku). Zostawiłem je na działce bo wzmacniacz nie działał właściwie, a konkretnie pomimo, że głośniki prawidłowo wpięte do lewego i prawego kanału to wzmacniacz przekazuje dźwięk tylko prawego kanału na oba głośniki a drugi kanał działa mega bardzo cichutko również na obu głośnikach. Czy naprawa tego jest warta świeczki?

Jutro na działke jadę sprawdzić dokładnie jakie mam te kolumny bo nie pamiętam ale bardzo podobne są do tych STX F-360n lecz nie mają takich 2 dziurek na samym dole.


Wzmacniacz to Unitra Diora WS 354 - dobry jest? jakiś wzmacniacz stereo do 1000 zł bądź trochę więcej dałby radę go zastąpić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wzmacniacz to Unitra Diora WS 354 - dobry jest? jakiś wzmacniacz stereo do 1000 zł bądź trochę więcej dałby radę go zastąpić?


Kiepski jest i raczej nie warto go naprawiać.
A pewnie każdy używany wzmacniacz za 200zł (albo i 100) byłby lepszy.

Napisz więcej zgodnie z "Pierwszymi postami..." (link poniżej), to może uda się pomóc.

Kolumny to mogą być jakieś stare Altusy - na froncie lub przy zaciskach głośnikowych z tyłu powinna być nazwa modelu.
A powgniatane membrany mają wpływ na dźwięk - podobnie jak sypiąca się pianka w zawieszeniu górnym głośników.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli tak czy siak czeka mnie zakup i głośników i wzmacniacza. To niech to sobie tam zostanie na działce i niech gra na nich radyjko podczas grila. Aczkolwiek pianka nie sypie się i nawet ładnie grają.

Ogólnie max mogę przeznaczyć 2 tyś zł. Ewentualnie troszkę przekroczyć jeśli będzie konieczne.

Sprzęt może być nowy lub używany obojętne. jak używany fajnie by było coś z Warszawy bądz ogólnie mazowsza, mam auto więc mógłbym podjechać i posłuchać, wole uniknąć zamawiania przez internet. Fajnie by bylo jakby to byl aktualnie osiagalny zestawik bez koniecznosci czekania i polowania na niego icon_razz.gif

Sprzęt stereo

Aktualnie powierzchnia pokoju to 12 ale będzie przeprowadzka do 19m2 więc już pod tym kontem coś.

Słucham różniej muzyki, to co mi w ucho wpadnie, nie mam ulubionego typu.

Chciałbym kupić raz i starczy, nie chce 5.1 ani rozbudowywać to, zwykłe stereo, żeby mi działało i działało.

Fajnie by było jakby miał wzmacniacz obsługę bt i wejście cyfrowe i hdmi, że podłącze do wzmacniacza konsole i od wzmacniada do tv a wzmacniacz przejmuje dźwięk (chyba tak to działa icon_biggrin.gif) Ewentualnie jak nie zmieści się w kwocie to możę być bez hdmi ale żeby miał cyfrowe wejście to wtedy z konsoli cyfrowym się podłączy jak i z kompa, oraz by miał jakiś line in z mp3 player czy z komórki. Mógłby mieć też dlna ale to nie konieczne jeśli się nie zmieści w budżecie.

Źródła dźwięku to komp z zewnętrzną kartą dźwiękową z wyjściem cyfrowym przez który bym chciał wzmacniacz podłączyć. Konsola, tv. W przyszłości tylko se kiedyś dokupie cd

Najbardziej z tego wszystkiego zależy mi na mięsistym basie głębokim, jestem basowy chłop icon_smile.gif

Mam wrażenie, że to się nie zmieści w tej kwocie icon_biggrin.gif ewentualnie 2500 zł jeśli w cenie byłyby kable potrzebne do podłączenia. A jak nie to wzmacniacz bez tych bajerów tylko żeby dało się do niego cyfrowo wbić i po kablu z komórki i żeby dawał cieplutki basik. Nie zależy mi na głośnym słuchaniu muzyki.

Sam starałem się coś poszperać ale ciężko zielonemu zatu nauczyłem się, że wzmacniacz kino domowe to zło do muzyki xd pomimo, że nie drogi i wybajerowany.

Pozdrawiam

W takim razie prosiłbym o zmianę tematu na coś w stylu zestaw dla biedaka za 2500 zł, miałem zakładać nowy o tym ale już nie będe skoro tutaj będzie o tym rozmowa icon_smile.gif A jutro zobaczę te kolumny i powiem co to są chodź więm na pewno, że nie będą się nadawać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede sie powtarzac, ale co tam. Kazdy niech odbiera to jak chce. Mi do "wielogatunkowej" muzyki zostaly polecone kolumny canton ergo sc-s lub wyzsza seria sc-l. Przy Twoim budzecie na sc-l nie starczy, ale sc-ski moglbys dostac. Zaznaczam, ze jakby to nie brzmialo mam takowe do sprzedania wraz z kontrolerem od modelu wlasnie sc-l, ale dziala on poprawnie z sc-s. To tak w ramach "autopromocji" choc mamy do siebie dosc daleko, ale przeciez mozesz poszukac takich kolumn gdzies obok siebie. Dzwiek jest opisywany jako neutralny i ich barwa raczej zalezy od wzmacniacza. Przynajmiej takie informacje ja dostalem, poniewaz nie jestem w stanie sam tego rzetelnie ocenic gdyz za malo sprzetu jak narazie slyszalem. Wzmacniacz jeslo chcesz sporo basu np. Pioneer 757 mkII, 777mkII. Moze byc tez nizsza polka typu 656mkII - jesli sie myle prosze bardziej doswiadczonych kolegow o poprawienie mnoe. Moze "Nasi" specjalisci podpowiedza Ci wiecej.icon_smile.gif w wzmacniaczach, ktore podalem niestety nie uswiadczysz bajerow typi bt, hdmi, ale uwazam, ze dzwiek zrekompensuje Ci te "niedogodnosci".

Aaaa dodam tak od siebie (jesli nie miales okazji posluchac jakichs konkretniejszych zestawow stereo) to nie licz na to, ze jak je bedziesz miec to bedziesz mogl krecic niskimi tonami w nieskonczonosc jak na (np. Tanich zestawach komputerowych 2.1). Wzmacniacze, ktore podalem maja mozliwosc regulacji niskoch tonow a wiec bedziesz mogl je "nieco" podbic. U mnie (mam inny wzmacniacz) wyglada to tak, ze jak jest utwor co ma sporo basu (typu tyga-rack city) to jest go tyle, ze bedziesz szukac w pokoju gdzie masz schowany sub, ale w utworach w ktorych niskich tonow jest malo slychac ich malo. Krotko mowiac - sprzet gra tak bys slyszal w wiekszosci to co chcial przekazac autor a nie to co Ty chcesz slyszec.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze z komorki wiec sorki za brak znakow polskich
Juz wiem jakie to kolumny tam mam, jamo studio 180. Ta najwieksza membrana nie jest wgnieciona, tylko te mniejsze, szkoda ze nie moge wyciagnac je. Poczytalem o nich w necie i pisza ze sa zadowoleni z nich pokimo ze nie sa teraz duzo warte.
Ogolnie teraz mam zamiar je wziasc ale tylko tymczasowo, kolumny juz te normalne kupie za jakies dwa miesiace. Dlatego prosilbym o jakis fajny wzmacniacz stereo do nich gdzie pozniej bede mogl podlaczyc do tego stereo lepsze kolumny (jeśli tak będzie się dało). Fajnie wlasnie jakby byl z hdmi i spdif oraz aux/line in za max 1500 icon_smile.gif
Z góry dziękuję

Ps mam wrazenie ze ten wzmacniacz diora o ktory mowilem ze uszkodzony jest za slaby dla tych glosnikow, gdy graja rowno bass taki sobie a gdy przesune sowak zeby jeden glosnik dominowal to gra superowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to wzmacniacza albo amplitunera stereo z HDMI nie uświadczysz (a tym bardziej używanego), może za parę lat...
Jeśli musisz mieć HDMI to pozostają amplitunery kina domowego.

Co do kolumn Jamo 180 - rewelacji nie ma, ale niewątpliwie są lepsze od Altusów
W jakim stanie są te uszkodzone głośniki średniotonowe? Co jest w nich uszkodzone, kopułki czy zawieszenie?

Ten wzmacniacz jest zdecydowanie za słaby na duże kolumny podłogowe, on ma tylko 2x 30W/8ohm

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie cale tylko paluchami kopulki powgniatane. Jezeli z nowym wzmacniaczem beda grac duzo lepiej to moze i nawet przy tych kolumnach zostane. To bez hdmi icon_smile.gif starczy wejscie cyfrowe. Poprostu chodzilo mi o to by podlaczyc wiele zrodel np pc po spdif, konsole przez hdmi i telewizor jakos, skoro hdmi tylko na kinowkach ktorych nie chce to czy sa wzmacniacze ktore maja wiecej niz jedno wejscie spdif zeby mozna bylo se tylko w menu zrodlo wybierac? Jesli nie to pozostanie dokupienie przetwornika z sygnalu cyfrowego na analogowy.

Tu fotka kolumny
https://drive.google.com/file/d/0B3pitas_vO...ew?usp=drivesdk

Druga w takim samym stanie, ogolnie graja dobrze ale pewnie z mocniejszym wzmacniaczem bedzie duzo lepiej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sobie sam poszukać wzmacniacza jakiegoś albo popatrzeć z polecanych od robertussa tylko proszę mi powiedzieć czy głosnikom nic nie będzie jak podłacze mocniejszy wzmacniacz niż kolumny potrzebują? Nie spalą się czy coś tylko poprostu będą grać wedłóg swojego ograniczenia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobry jak bułka z masłem icon_wink.gif. Za ile możesz go mieć? Ma wbudowany niezły dac.
Możesz go zestawić z kolumnami od robercuss.


za 1350 używany, pare rysek posiada ale w opisie jest, że sprawny technicznie.
Kolumny będe kupować ale później bo musze trochę pieniędzy na leczenie zostawić więc narazie dobieram do tych moich staroci, one mają 100 w 8 ohma więc akurat by się wpasowało a no i mam nadzieje, że ten wzmacniacz starczy na lepsze głośniki w przyszłości icon_smile.gif

Nazwy kolumn od robercussa już spisałem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, dac bym chciał dlatego, że z komputera sygnał analogowy jest podatny na podzespoły komputerowe a cyfrowy nie jest już tak podatny. Ewentualnie kiedyś se dokupie konwerter z cyfrowego na analogowy.
To jakby się coś trafiło z głębokim mięsistym ale nie dudniącym basem i bez daca to mógłbym się skusić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenom. Jesteś w tej trudnej sytuacji, że słuchanie z komputera jest droższe niż z cd. Jeśli oczywiście chcesz mieć podobną jakość dzwięku. Dac za 150 zł niestety docelowym raczej nie pozostanie, bo do pożądnego wzmaka i kolumn to proponowałbym dac za 1500-2000. Wydaje się dużo, ale dac audio tyle mniej więcej kosztuje. No dobra, może za 1000 zł coś byśmy znaleźli icon_wink.gif
Kupując amplituner, problem podłączeń masz od razu z głowy natomiast w kwestii jakości dzwięku na dzień dobry jesteś skazany na słabszą jakość.
Ze wzmacniaczy coekawych jakie wczoraj widzialem tak na szybko.
Thule100 i z przeciwnego bieguna yamaha ax900. Yamah zwykle nie polecam bo grają raczej ostrym, mało wyrafinowanym dzwiękiem ale odpowiednio zestawiona może ładnie i zagra. Ma moc i szybkość. Jest też keenwood 7020.
Zastanów się, podejmij decyzję czego chcesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masz propozycje ode mnie a mam wrazenie, ze nie bierzesz ich wcale pod uwage. Nie sadzisz, ze gdyby byly nieodpowiednie to ktorys z bardziej obeznanych kolegow po prostu by to napisal? Probujemy tu sobie pomagac a nie wciskac kit.


Wziąłem, nawet napisałem w poście, że spisałem od ciebie kolumny które będe kupować za 1 czy 2 miesiące icon_smile.gif a co do wzmacniaczy co podałeś po prostu narazie nie ma, co jakiś czas patrze czy się na allegro czy olx nie pojawiło przeglądając inne.



DAC za ponad tysiąc to już byłoby spore przekroczenie budżetu, aż takim miłośnikiem muzyki nie jestem icon_smile.gif z płyt cd muzyki nigdy nie słuchałem i nie słucham, często modyfikuję play listę, dużo mam plików muzycznych, z cd nie byłoby mi wygodnie. Nawet kiedyś jak w aucie miałem radio tylko na płyty cd to wolałem kupić sobie nadajnik fm, spalił się po tygodniu icon_surprised.gif O dziwo dużo osób korzysta z takiego nadajnika, na trasie pare razy zawsze wyłapywało mi czyjeś disko polo.

Znalazłem Thule 100 ale nie ma w ofercie pilota a patrząc na panel przedni bez pilota nic się nie ustawi oprócz głośności, nawet źródła (tylko jedno pokrętło i włącznik), jakby miał pilot brałbym chociaż czytając w necie ma sprzeczne opinie.
Jaka jest różnica między wolnym a szybkim graniem?

To może ten yamaha ax900? Będzie dźwiękowo duża różnica z tym driora ws 354a?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie przepraszam - widac klania sie czytanie ze zrozumieniem:) modele te ktore podalem pioneera niekoniecznie musza byc mkII, mozesz patrzec na modele reference serii 6 czy 7. Natomiast z tego co mi wiadomo sa to dosc "powolne" wzmacniacze podkreslajace dol pasma (jeden z kolegow okreslil je jako cieple kluchy). Jak ze wszystkim - dobrze bys posluchal. Ja na poczatku tez uwazalem, ze z gory wiem co chce. Pisalem tylko bas, bas i bas. Koledzy podpowiadali, kupilem te kolumny co Ci podalem, pojechalem z nimi do goscia, ktory handluje uzywkami, podlaczyl kilka wzmacniaczy i skonczylo sie na audiolab 8000a, ktory w ogole nie pasowal do tego co twierdzilem, ze chce uzyskac. Jak widzisz na chocby moim przykladzie podpowiedzi wszystkich by jechac i posluchac sa jak najbardziej trafne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że do tematu wkradł się mój Thule ia100 napiszę kilka zdań o nim;). Miałem poprzednio marantza pm7001 różnice są znaczące i pierwsze co na plus w thule to bas mimo kiepskiej akustyki pokoju wzmacniacz bardzo dobrze panuje nad niskim pasmem(pewnie ze względu na swoją spora moc). Scena jest głęboka dobrze pozycjonuje instrumenty, wokale są lekko z przodu bardzoooo wyraźne i wkradła się lekka nutka miekkości czego na marantzie nie było. Wysokie jak najbardziej oki nigdy nic mnie nie zakuło, ani nie zaświszczało.
Przełącznikiem z przodu zmieniasz źródła, a trzymając przycisk chwile dłużej wyłączasz urządzenie z tyłu masz przełącznik do całkowitego odcięcia prądu. Pilot ze smartphona łapie spokojnie ściszanie i podgłaśnianie tyle, że basu i wysokich nie ustawisz(dla mnie plus bo nie korci).
Blachy bardzo grube, top jest szorstkawy, przód gładki ze szczotkowaniem, wyświetlacz bardzo wyraźny nie razi w oczy.
Dwa minusy:
-kabel we wzmacniaczu zasilający nie jest odpinany ale zamocowany jest na zatrzaski w środku spokojnie można go wyjmować i podmienić jeśli ktoś ma takie chęci na coś lepszego
- druga wada to lekki szum tranzystora jest spory i lekko szumi jak jest na czuwaniu, ale nie jest to jakieś bardzo słyszalne trzeba się skupić żeby to wyłapać, po kliknięciu wyłącznika oczywiście totalna cisza.
Co do głośności przy dobrym źródle(flac) na 30-35 podłogówki wypełniają w pełni całe pomieszczenie 25 metrów kw solidnym pełnym dźwiękiem.
Za około 1000 zł ciężko znaleźć lepiej grający(i wyglądający;) wzmacniacz choć jest sporo bardzo fajnych sprzętów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle co bas bas bas icon_smile.gif ale głębia dźwięku mięsista icon_razz.gif Już nawet zrezygnowałem z tych funkji dodatkowych o których pisałem wcześniej gdy jeszcze nie znałem dobrze reali cenowych wzmacniaczy ;p

Pilotem ze smartphona? Te z ir?

Dobra, kupiłem ten thule ia100, po paru miesiącach dobiorę do niego głośniki polecone przez robercussa icon_smile.gif

Jeszcze teraz muszę kupić banany i zrobić te końcówki, nigdy tego nie robiłem, zawsze drut się wsadzało i zaciskało a teraz jakieś końcówki bananowe, ale jestem daleko z wiedzą o audio xd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj bananów jak nie masz bo są zbędne tym bardziej, że gniazda na banany w thule nie są specjalnie głębokie i przy sztywnym przewodzie mogą lekko wychodzić. Jaka masz tą dźwiękówkę w pc? Jakiej muzyki słuchasz bo nie mogę znaleźć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu się wciska kabel bez końcówki tam, sam drucik? Dźwiękówkę nie mam zbytnio wyrafinowanej (sound blaster x-fi surround 5.1 pro)dlatego zależało mi na cyfrówcę bo to najlepszy jakościowo sygnał byłby od tej karty ale poradzę sobie bez tego. W przyszłości chcę kupić nową płytę główną bo aktualnie karta graficzna na tej płycie zakryła mi wyjscie pci-e i nie mogę dołożyć tam wewnętrznej karty dźwiękowej, a będe chciał kupić nową kartę dźwiękową znacznie lepszą niż ta zewnętrzna ale też nie za tysiąc, aż tak wybredny nie jestem ;p może aim SC808. Nie muszę mieć wszystkiego na raz, będę kupował po troszku powoli icon_smile.gif Muzyki różnej słucham, nie mam ulubionego typu, słucham to co mi w ucho wpadnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...