Skocz do zawartości

M&B Audio Cable


Recommended Posts

41 minut temu, Pboczek napisał:

Z powyższych porównań i towarzyszących im rozmów nasuwa się nie nowy wniosek - różnice w kablach dla większości nie są słyszalne, a dla znacznej części tych co coś usłyszą, nie warte swojej ceny.

Masz podobne spostrzeżenia do moich, w innym temacie odpisałem:

"Dodam od siebie że tak do 1tys za kabel (Harmonix CI 230 MK2, PAD Genesis czy Tellurium Q - BLACK, Audioquest - Big Sur ) to właściwie zmian nie było wiele i może lepiej czasami odpuścić. kolejny przedział -do 2tys (AQ Water czy PAD Musaeus) było lepiej, ale po przekroczeniu 3tys zaczęła się jazda (AQ Earth, PAD Poseidon) "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamiętam Twoje zdanie, dotarło do mnie bo byłem w trakcie słuchania kabli.

Korci mnie żeby sprawdzić jak ma się ta sama półka cenowa u różnych producentów ale ... nie mam z tego jakiejś dzikiej przyjemności. Pojawia mi się natomiast pytanie, czy 2k wpakowane np we wkładkę nie będą miały większego przełożenia na dźwięk w moim zestawie, i sądzę że raczej na pewno byłaby z tego większa zmiana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perła była dla mnie zbyt spokojna i gladka. Wybrzmień, gładkosci mi nie brakuje. Poluję na atak, szybkość :). Spokojne granie mnie nie interesuje.

A dla mnie Twoj test jest dowodem na to , że kazdy powinien dobierać kable TYLKO po odsluchu. Jak widać nawet twoje nastawienie na Dimonda nie przeszkodzilo wybrać coś innego.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem że Rca spinało u mnie Cd (717Extra) z integrą (607 MOS Premium.) Gramofon gra na fabrycznych Thorensowych sznurkach, nie wstawiałem mu jeszcze gniazd...

Hehe, w założeniu Rca miały podciągnąć dźwięk Cd do gramofonu. Co by było gdyby to gramofon grał na tym kablu? Nie powiem brzmienie tej Perły pozostało w mojej głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

Witam szanownych kolegów trafiłem na to forum przypadkowo szukając IC do sprzętu tj 

Yaqin MS-30L

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N

FOCAL ARIA  936

I chciałbym to jakoś połączyć sensownie w/w kabelkami do tej pory były połączone IC  2XRCA WIREWORD LUNA 7  oraz  2xXLR WIREWORLD LUNA

jeżeli na lampie było ok to już w tranzystorze wszystko krzyczało proszę o radę które kabelki polecacie do w/w zestawu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Dobry wieczór.

Również jestem posiadaczem Kabli od Pana Brożka i podobnie jak wyżej w komentarzach potwierdzam ich niebagatelny wpływ na jakość dźwięku. Dla informacji dodam, że posiadam zestaw Aurora 2 - Crystal. Aurora 2 jako kable głośnikowe oraz RCA, natomiast kabel z serii Crystal to kabel coaxial. Ponieważ zestaw sprzężony jest z komputerem, posiadam jeszcze konwerter USB-SPDiF. I tutaj pozostała jedna nitka do ewentualnej podmiany - mianowicie kabel USB typ A-B. Jak Panowie oceniają czy ten kabel, pomimo że łączy komputer z konwerterem USB-SPDiF będzie miał wpływ charakter dźwięku, tak jak pozostałe kable ? Czy w rzeczywistości cała realizacja dźwięku rozpoczyna się za konwerterem ? Myślałem, aby iść za ciosem i uzupełnić ów kabel o ten z serii Crystal.

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 21:39, tomek4446 napisał:

A może jakiś test porównawczy z innym kablem ?

Jak już obsłucham się, coś napiszę. Generalnie na dramatyczne zmiany w dźwięku nie liczę, ponieważ takowe już miałem. Prognozuję, że charakter dźwięku zostanie zauważalnie podkreślony w stosunku do tego co już mam i może troszkę rozdzielczości przybędzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 4 months later...
  • 5 months later...
Dnia 31.05.2021 o 13:51, MarekB napisał:

Czy Ktoś testował lub używa/ł kabli głośnikowych SKYLINE od M&B Audio ?

Witam dla zainteresowanych modelem głośnikowym Skyline  podaje link do testu który ukazał się na  łamach Stereo i Kolorowo

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2021/05/m-audio-cable-skyline-przewody-gosnikowe.html

Chciałem jeszcze dodać  że z okazji  Black Week  wprowadzamy  obniżki na cały asortyment od -10% do -20%

Zapraszam

MB Audio Cable

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam serdecznie!

Chciałbym się zameldować ze swoją, małą kolekcją kabli Pana Marka. Posiadam 2 egzemplarze Diamonda XLR (obecnie 1 egzemplarz spoczywa sobie w kartonie - pozostałość po poprzednim systemie...), coaxial Diamond oraz głośnikowe Skyline.

Oczywiście nie wszyscy muszą się zgodzić z moją opinią, ale... Uważam, że w swojej cenie są to kable wybitne. Moim zdaniem powyższe modele można porównać do dobrych Transparentów czy Acrolinków. Ponadto kontakt z Panem Markiem jest wzorowy. Czuć w rozmowie, że to nie tylko "polski przedsiębiorca" ale również wielki pasjonat, człowiek bardzo życzliwy i skromny. Diamond w moim poprzednim systemie spełnił wszystkie oczekiwania, więc do obecnego wogóle nie przyszło mi do głowy szukać czegoś innego a niewykorzystany komplet na razie zostaje ze mną, bo w przyszłości jeśli będę potrzebował drugiego XLR'a to na pewno będzie to Diamond...! 😉

Ktoś pytał wyżej o Skyline... No cóż... chciałem już wcześniej nabyć głośnikowe M&B, ale Pan Marek stwierdził, że jak chcę coś super dobrego, to mam się trochę wstrzymać, bo będzie miał coś "extra"... na razie kabel jeszcze jest na etapie testów... Tak też zrobiłem, wstrzymałem się. Później była u mnie zmiana systemu i również okazja do zmiany głośnikówek. Zamówiłem w ciemno Skyline... 😲 Tak trochę "na wiarę" w słowa Pana Marka i ze względu na moje wcześniejsze opinie co do Diamonda. Nawet nie wiedziałem, że jest już opublikowany test tego kabla. Zażyczyłem sobie jeszcze proste banany od strony wzmacniacza, bo kątowe nie bardzo by mi się zmieściły. Pan Marek nie miał z tym żadnych problemów. Kabel "trochę" kosztuje... I to jego jedyna wada... Test, do którego link wkleił Pan Marek zdaje się opisywać wszystko to, co rzeczywiście prezentuje ten kabel. Tutaj akurat osoba testująca nie nagina i nie upiększa rzeczywistości. Można by nawet zwiększyć ilość wszelkiej audiofilskiej poezji, bo na to te kable zasługują. Dzięki tym kablom muzyka zdaje się płynąć szerszym strumieniem, któremu nic nie przeszkadza, nic go nie hamuje. Kable nie eksponują żadnego pasma, wszystkie dźwięki stają się jakby bardziej lekkie, zwiewne, ale jednocześnie nie pozbawione barwy i gdzie potrzeba dociążenia. Czy znajdzie się coś lepszego...? Pewnie tak, ale na pewno trzeba byłoby szukać wśród topowych modeli najbardziej renomowanych marek. Czyli tak naprawdę cena w tym momencie już nie jest taka straszna... 🤔

Podsumowując... Kable M&B to dla mnie kable docelowe. Jeśli przyjdzie mi kiedyś zmieniać system to kable na pewno zostaną. I na koniec życzę Panu Markowi aby firma trwała, rozwijała się a nam wszystkim życzę aby ceny kabli nie były zbyt wysokie... 😉

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Na początek chciałbym się przywitać gdyż na tym forum jestem nowy. Nakierowany głównie wątkiem przeczytanym tutaj dot. kabli MB Audio postanowiłem wypożyczyć od Pana Marka Brożka kilka kabli XLR....i poniżej mój mały mini test 😉 Mam nadzieję, że tak jak mnie ten wątek dostarczył fajnych i przydatnych informacji tak mój mały odsłuch także komuś pomoże 🙂

 

Przez około tydzień udało mi się posłuchać i " przetestować" kable xlr firmy MB Audio od Pana Marka Brożka. Do odsłuchu po wpłaceniu kaucji dostałem więcej kabli niż chciałem za co Panu Markowi bardzo dziękuję gdyż dorzucił gratis 2 xlr-y;-). Do odsłuchu stanęły więc metrowe odcinki kabli Crystal Gold, Aurora 2, Hybrid oraz Diamond. Sprzęt na jakim słuchałem: Musical Fidelity M6i, Topping D70, kolumny Xavian Jolly, kable głośnikowe Chord Clearway X, listwa zasilająca Taga Harmony PF 1000v2 , kabel zasilający Melodika o długości 1 metra. Pomieszczenie odsłuchowe salon z otwartą kuchnią o wielkości ok. 35 m.kw. ( jednak kolumny ustawione przy jednej ze ścian tj. lewa kolumna w odległości ok. 40 cm. a prawa praktycznie bez ściany bocznej bo jest dopiero za około 3 m....po prostu zwykły mieszkalny salon codziennego użytku z dywanem na podłodze i bez żadnych pułapek i ustroi akustycznych).

Ok. no to odsłuch:)- pamiętajcie, że na każdym systemie i u Każdego z Nas w jego warunkach akustycznych może to zabrzmieć troszkę inaczej ale, że udało mi się wszystkie te kable odsłuchać u mnie w domu na moim systemie więc subiektywnie starałem się wychwycić zauważone różnice 😉

1. Crystal Gold- kabel srebrny z dodatkiem złota. kabel który gra bardzo przestrzennie, jest w swoim brzmieniu bardzo lekki tj. wysokie tony naturalne, nie podkreślone choć bardzo szczegółowe, średnica daje wrażenie naturalnych dźwięków szczególnie jeśli chodzi o ludzkie głosy także w filmach, nie wybija się przed szereg i nie jest ofensywna choć przez swój charakter grania kabla czyli przestrzenność i lekkość daje wrażenie odrywania się od kolumn. Bas jest najmniej eksponowany, jest dość dobrze kontrolowany i punktowy. Kabel poleciłbym do systemów gdzie brakuje powietrza w dźwięku. Kable pozwolą odświeżyć brzmienie. Moim zdaniem dobrze sprawdzą się w zbyt przyciemnionych systemach oraz tam gdzie trzeba uspokoić bas. Podsumowując- kabel zgodny z nazwą;-) czyste granie z dobrze ułożoną sceną oraz bardzo naturalną średnicą i delikatną górą.

2. Aurora 2  - miedziany. Kabel, który gra po przeciwnej stronie w stosunku do Crystala. Brzmienie dociążone. Kabel, który uratuje chudo brzmiący system. Sygnatura dźwięku przesunięta w dół i podlana oleistym sosem miedzianym. Kabel gra dość dużym basem, mniej punktowym niż w Crystalu. Kabel gra jakby po ciemnej stronie mocy . Jeśli ktoś ma problem ze zbyt jasno brzmiącym systemem to ten kabel na pewno dociąży brzmienie i uspokoi zbyt nerwowe kolumny. Szczegółowość i zwiewność jest tu na pewno mniejsza niż w Crystalu ale w zamian dostajemy taką otulinę ciepełka nie tracąc zbytnio dynamiki tj. nie jest to kabel mulący brzmienie gdyż dynamika pomimo ocieplenia jest naprawdę dobra to trzeba pamiętać, że jest to kabel grający na pewno oktawę niżej lub dwie niż Crystal co w chudo brzmiących zestawach może być ratunkiem na dopełnienie brzmienia.

3. Hybrid- miedziano-złoto-srebrny. Kabel po części łączący precyzję srebra oraz dopełnienie miedzi. Kabel grający bardzo równo, wszystkie pasma są jakby na równi eksponowane. Jest to kabel, który w moim systemie zagrał najbardziej ofensywnie i najbardziej dynamicznie. Moim zdaniem Hybrid sprawdzi się w systemach, które potrzebują dawki dynamiki oraz bardziej ofensywnego grania. W zasadzie wszystkie pasma-wysokie-średnie-bas były jakby wypośrodkowane względem Crystal Golda i Aurory 2. Różnicą-przynajmniej w moim systemie było to, że dźwięk był bardziej ofensywny i wychodził jakby przed kolumny tj. scena była przed kolumnami, a w Aurorze 2 i Crystalu zaczynała się na linii kolumn.  Z czego trzeba zaznaczyć, że z tych trzech wymienionych w Crystalu ta scena była jakby najszersza taka swobodna i wychodziła poza szerokość kolumn-być może przez swobodną i przestrzenną charakterystykę grania Crystala. W Aurorze szerokość sceny była bardziej skupiona, a w Hybrydzie tak jak pisałem wychodziła do przodu i szerokością była ciut większa niż a Aurorze 2.

4. Diamond- kabel srebrny ze złotem. Powiem krótko- w moim systemie zdecydowanie najlepszy. Chyba najlepszym jego opisem będzie słowo- „ analogowy „. Nie dawał tyle ocieplonego brzmienia co Aurora 2 ale wprowadzał w muzykę płynność, nie był tak delikatny na górze jak Crystal gdyż wysokie tony pokazywał z większym zaznaczeniem choć nigdy nie zagrał ostro.( tu trzeba zaznaczyć, że w miarę godzin grania wysokie tony stały się jakby bardziej kulturalne i zróżnicowane ). Bas był bardzo dobrze kontrolowany i zarazem jędrny. Nie była to ciepła klucha ale też nie było to uderzenie w karton. Po prostu bas kiedy trzeba było to wybrzmiewał tyle ile powinien. Jeśli chodzi o średnie tony to są one wyraźne i troszkę wyeksponowane do przodu. Wyraźnie słychać przez to wokalistę, który stoi jakby ciut bliżej nas jednak nie jest on oddzielony od reszty muzyki tylko delikatnie przybliżony w Naszą stronę. Daje to także plus w dialogach filmowych, które są przez to wyraźne. Scena jest połączeniem Hybrida i Crystala. Jest prawie tak szeroka jak w Crystalu i minimalnie wychodząca przed kolumny ale jest to granie bliżej linii kolumn ale jednak jakby to nazwać….wyjście holograficzne w odpowiednim momencie.

Podsumowując;-) Każdy kabel nadesłany przez Pana Marka Brożka wprowadzał do systemu coś nowego. Każdy miał swój sposób na pokazanie dźwięku wychodzącego z kolumn. Jest to o tyle fajne, że możemy poprzez odpowiedni dobór kabla doszlifować brzmienie i uzupełnić to czego nam akurat w systemie brakuje. U mnie w moich warunkach akustycznych i na mój-gust-słuch sprawdził się MB Audio Diamond który dał mi najwięcej emocji w muzyce dając delikatnego dopełnienia w analogowym klimacie, dał też dość szeroką i taką trochę trójwymiarową scenę i dopełnił to fajnym jędrnym basem. Na pewno zachęcam przed zakupem do wypożyczenia kabli aby sprawdzić jak odnajdują się w Naszych systemach. Kontakt z producentem kabli Panem Markiem Brożkiem oceniam naprawdę pozytywnie tj. konkretna rozmowa, a do tego szybka wysyłka no i dorzucone kable gratis do odsłuchu;-) Mam nadzieję, że mój mini test komuś chociaż trochę pomoże w wyborze choć pamiętajcie, że jest to moja subiektywna opinie i każdy musi sobie sam posłuchać ;) na co namawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam Wszystkich  Forumowiczów. Obecny rok ma się ku końcowi ,chciałem  więc uzupełnić jego zawartość o test  interkonektu  RCA Crystal Gold który miał miejsce w tym roku na łamach  Stereo  i Kolorowo.   Jak to mówią lepiej  póżno  niż  wcale 🙂.   Jest to zmodyfikowana wersja poprzedniej starszej  wersji Crystal . W  nadchodzacym  nowym  roku  planuje  wprowadzenie też kilku pozycji .Będą  to nowe przewody  głośnikowe i zasilające z miedzi monokrystalicznej, przewód USB , cyfrowy oraz interkonekty ze srebra. 

Korzystając również z okazji życzę Wszystkim  Forumowiczom i nie tylko Wszystkiego  Najlepszego w nadchodzącym  Nowym Roku !

Pozdrawiam

MB Audio Cable

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2022/06/m-audio-cable-crystal-gold-rca.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...