Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Belfer54

M&B Audio Cable

31 postów w tym temacie

Zatem Hybrid albo Diamond. Chyba trza będzie odłożyć kasę i wziąć na próbę jednocześnie dwa takie i dwa takie. Bo inaczej to się będę zastanawiał, czy nie trzeba było zamówić tego drugiego...

Zacznę od ustalenia z panem Markiem ile mnie będzie kosztowała ta zabawa. Ale to jeszcze chwila, trzeba najpierw sprzedać coś z kolekcji gratów. Bo niestety - mieszkam w m2.  Ciasno się robi.

Tak mi się wydaje. Są uniwersalne ''neutralne'' i nie mają tak określonego charakteru jak crystal. Jeszcze wcześniej zaczolbym od aurory, która teraz jest za psie pieniądze na A. Będziesz miał punkt odniesienia i zobaczył czy jakość wizualna kabli MB Ci odpowiada. No i z ciekawości....;)

Szedłbym coraz wyżej aż do momentu w ktorym będziesz usatysfakcjonowany. Oczywiscie zostaw sobie kable na ktorych teraz grasz żeby też mieć do czego porownać. To ważne żeby podczas odsłuchów wracać, inaczej akomodacja słuchu zadziała i szybko będziesz się przyzwyczajał do dobrego i myślał, że w sumie to nic się nie zmieniło :).

Zatem zaczynam realizować plan zakupu kabli od M&B. Po krótkich dywagacjach nt. "co by tu mogło dobrze u mnie zagrać" doszliśmy z panem Markiem do jedynego słusznego wniosku - trza słuchać. Kryteria wstępne troszkę się zmieniły, albowiem mój aktualny system gra dość żywo, jasno i rzekłbym bezlitośnie dla kiepskich nagrań. Wobec tego troszkę zacząłem miarkować się, by nie przesadzić z prawdomównością toru. To znaczy waham się, bo w klasyce czy jazzie jest kapitalnie, tylko w rocku płytoteka jest ostro weryfikowana pod względem jakości nagrań. Pytanie czy równać do najlepszych realizacji, a słabe niech...sobie pójdą, czy jednak lekki kompromis dopuścić, żeby rocka też posłuchać z przyjemnością. Bo w sumie w rocku nie jest źle, tylko gitara elektryczna czasem brzmi ostro. Choć i tu po tygodniu słuchania oceniam to raczej jako wyrazistość niż ostrość...

No więc chcę mieć u siebie na raz trzy "topowe" modele: miedziany Aurora 2, srebrny ze złotem Diamond, no i mieszaniec - Hybrid. Wszystko razy dwa, bo testy odbędą się na odcinku pre - 2 x mono. Bagatela sześć par interkonektów. 

Diamond w tej stawce ponoć najbardziej rozdzielczy, ale i bezlitosny. Boję się go i pragnę równocześnie. Aurory po prostu jestem ciekaw, zwłaszcza, że to tańsza opcja. No i Hybrid - polecany w tym wątku... Hmm, będzie ciekawie. Nie wiem tylko czy pan Marek da radę przysłać mi to wszystko przed majówką, podczas której miałbym więcej czasu na słuchanie. Jak nie to trudno, trzeba będzie znaleźć czas kiedy indziej.

Napisano (edytowany)

Ja klika dni temu dostałem do testów Crystal XLR 0,7 m. Połączyłem nim wzmacniacz z CD i choć kabel nie był grany, dźwięk tak mi się spodobał, że musiałem go kupić. Z ciekawością będę przysłuchiwał się jego wygrzewaniu.

Miałem u siebie również Hybrydę, niestety nie mogłem jej wpiąć bo jest bardzo sztywna a miała wtyki ustawione pod piętrowe ustawienie sprzętu. U mnie elementy stoją obok siebie i musiałbym go mocno skręcić, czego nie chciałem. Należy zwrócić uwagę przy zamawianiu Hybrydy jak stoi sprzęt, by konstruktor odpowiednio ustawił wtyki XLR.

Edytowano przez Pboczek

Pisałem, że hybrid jest sztywny :). Cieszę się, że crystal Ci się spodobał. U mnie był za lekki. Ostrzył też trochę górę, miał za małą gęstość. Ale na każdy system inny kabel :)

Bierzcie 1m kable. Ostatnio rozmawiałem z zaawansowanym audiofilem kablarzem. Mówił żeby nie bać się długości rca. Kabel jest pełniejszy jeśli ''fala'' w nim w pełni się ,,rozwinie''. Albo nawet 1.5m...

Miles cieszę się, że się zdecydowałeś. Myślę, że jeśli któryś Ci spasuje to w podobnej cenie z markowych kabli podobnej jakości nic nie znajdziesz. A ja będę pewnie niedługo szukał xlr i pewnie posłucham dimonda.

19 godzin temu, audiowit napisał:

Bierzcie 1m kable. Ostatnio rozmawiałem z zaawansowanym audiofilem kablarzem. Mówił żeby nie bać się długości rca. Kabel jest pełniejszy jeśli ''fala'' w nim w pełni się ,,rozwinie''. Albo nawet 1.5m...

Nie dotyczy to kabli gramofonowych - tam lepiej mieć krótsze.

Pozdrawiam

PS. Zaawansowanych "kablarzy" masz pod ręką na Forum 9_9

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0