Skocz do zawartości

Amplituner do kolumn Jamo S718


BartoZ

Recommended Posts

Witam.
Zacznę od tego,ze jestem nowy na forum jak i laikiem jeżeli chodzi o muzyke.
Chcę zmienić amplituner na jakiś nowszy(aktualnie Denon Avr-1601),najlepiej z wi-fi/bluetooth lecz nie jest to potrzebne.
Najbardziej zależy mi na:
-Dobrym odsłuchu(w stereo jak i w 5.1,głównie słucham stereo)
-fajnym designem,nowoczesniejszym
-łatwą obsługą.
-możliwością podłączenia sieci lan
Już uprzedzę pierwsze pytanie ... Słucham każdej muzyki - od Popu po Rocka/reagge itp. najczęściej różnego rodzaju remixy i wszystko co ma dobry niski bas.
Mój budżet to okolo 600-800 zł (nie więcej). Na oku aktualnie mam 4 amplitunery a mianowicie:

- https://www.olx.pl/oferta/denon-avr-x1000-C...html#21952d9443
- https://www.olx.pl/oferta/amplituner-pionee...html#2330ff5348
- https://www.olx.pl/oferta/amplituner-denon-...html#91a5885e5f
- https://www.olx.pl/oferta/amplituner-onkyo-...html#5d5bc38aa5

Amplituner najlepiej używany w db/bdb stanie lub nowy jeżeli da się znalezc dobry w tej cenie.
Jeżeli byście coś polecili co zagra dobrze (nie jestem audiofilem) dosyć głośno i nie tylko wysoko ale też nisko to będę bardzo wdzięczny!

Ps. Kolumny mają 6 Om-ów 200w ciągłej RMS i 300w muzycznej,słucham tylko w stereo bez subwoofera,lecz w przyszlości myślę żeby zrobić z tego kino domowe icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy kolego. Jak to mówią albo rybki albo akwarium icon_wink.gif
Piszesz, że słuchasz muzyki a chcesz system 5.1 do kina domowego i taki amplituner?
Zdecyduj się na coś. Bo sprzęt do KD na ogół gra niezbyt dobrze w stereo.
A gadżety typu wszelkie przetworniki, wejścia itp tylko pogarszają jakość dźwięku.
Nie bardzo rozumiem po co Ci fajny design, nowocześniejszy. To naprawdę gra? icon_cool.gif
Ma wyglądać, czy grać?
W takim budżecie lepiej szukaj klasycznego wzmacniacza stereo. A do połączenia z komputerem przydałby się DAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc....Jestem tu po to żebyście mi doradzili bo jak pisałem jestem zielony.Aktualnie użytkuje denon avr 1601 i jestem zadowolony lecz szukam czegoś nowszego,gdzie można podpiąć hdmi,sieć lan,sterowac telefonem.Oczywiście to rzeczy drugorzędne.Jak pisałem nie jestem audiofilem więc głównie wystarczy mi stereo lecz musi to być amplituner.Wygląd .... zależy mi na tym żeby to też wyglądało jako tako. W KD słucham rzadko bo nie mam aktualnie głośników do podpięcia ani subwoofera ale w przyszłości napewno dojdą. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jeszcze raz...
Witam wszystkich serdecznie.

Planuję zakup nowego amplitunera,które będzie grał w stereo.

Przydatne informacje:

1. Muzyka
Można powiedzieć, że słucham praktycznie wszystkiego co mi wpadnie w ucho i nastawiam się na coś uniwersalnego, ale jeśli mam sprecyzować to najwięcej słucham muzyki elektronicznej, nisko schodzącej(niskie częstotliwości) i od czasu do czasu pop, a najmniej muzyki klasycznej - synfonicznej, aczkolwiek się zdarza, że słucham muzyki filmowej. Głównie chcę słuchać na tym amplitunerze muzykę elektroniczną.

2. Pokój:
Ok.: 15-17m.kw.

3. Co planuję kupić:
Przede wszystkim musi być to amplituner.

4. Dodatkowe założenia:
Generalnie tutaj nastawiam się na możliwości amplitunera,sterowanie telefonem i itp. bajery.

5. Budżet:
Do 800zł maksymalnie.

6. Czy sprzęt ma być nowy, czy używany:
Przy takich wymaganiach to raczej używany

7. Co wybrałam:
No cóż... strzelam w jakieś Denony/Pioneery/Onkyo

8.Dźwięk jaki lubię:
Nisko schodzący,audiofilem nie jestem dlatego sprzęt będzie bardziej po to żeby zatrząsnąć.

9.Jakiego dźwięku nie lubię:
suchego, zimnego , analitycznego, z słabym basem.

Sprzęt będzie gral w stereo,nikiedy na małej imprezce ale najczęściej w domu.Lubię łatwość w użyciu (pilot/wifi/bluetooth/telefon),dobry bas oraz dosyć głośną muzykę elektroniczną.


Cytat

Jeśli kino domowe, to pomyliłeś działy.
Ja doradzam dobrze grający sprzęt stereo.
Niestety jestem ortodoksem i nie przemawia do mnie, że jakość dźwięku może być drugorzędna.
W takim razie wycofuję się i może pomoże Ci ktoś inny. Pozdrawiam.



Czytaj .... Napisałem ze drugorzędne są opcje jak wifi,siec lan,wygląd .... icon_neutral.gif Ma to być sprzęt który zagra w stereo przez długi czas lecz pozniej rzadko ale jednak,będzie KD. Większosc czasu Stereo. Nie wiem co tu jest nie zrozumiałe ? Edytowano przez RoRo
Połączyłem kolejne posty autora...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. No niestety znów ja Ci odpowiem.
Nie musiałeś zakładać nowego wątku, mogłeś skorygować założenia w starym. Ale ok. Niech się moderacja wypowie.

Zaciekawiło mnie bardzo dlaczego musi być to amplituner? Wytłumaczysz? Bo może rozmijamy się w pojmowaniu niektórych rzeczy?
Na ogół w podobnej cenie wzmacniacz stereo jest lepszy.

Rozumiem, że ampli nie musi grać w szczególnie wyrafinowany sposób.
Sterowanie telefonem można uzyskać chyba dla każdego urządzenia, które da się zdalnie sterować? A może się mylę?
Co do innych "bajerów", to powinieneś wyszczególnić jakie to mają być..
Ale miej świadomość, że wielu z nich może nie być w starszych urządzeniach. A nowsze, które to mają na ogół dość słabo grają.Albo są dość drogie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do innych bajerow chodziło raczej o tuner/radio internetowe. Dla aktualnego amplitunera nie potrafiłem uzyskać sterowania z telefonu 🙄.
Dlaczego amplituner? Chce mieć radio,kalibrację dźwięku(mikrofon) gdyż przy moim pokoju cieżko ustawić kolumny. Zdaje sobie sprawę ze bedzie gorzej grało niż wzmacniacz, ale tak z ciekawości mógłbyś podesłać kilka wzmacniaczy które by pasowały do tych kolumn ? Co do gru amplitunera masz racje nie musi grać wyrafinowanie.🙂 Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało, może sie dogadamy 😅
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie za bardzo można dobrze ustawić kolumny w Twoim pokoju, to wzmacniacza stereo raczej nie będę Ci proponował.
Choć korygowanie dźwięku na bazie niedrogich amplitunerów, to tylko półśrodki. Tu poprawisz, tam popsujesz.

Może zaczniesz od akustyki? Czytałeś coś o tym i ustawianiu kolumn w pomieszczeniu?
Próbowałeś, poprawne ustawienie nic nie daje? Czy raczej nie masz możliwości dobrego ustawienia kolumn?
Twoje Jamo ze względu na boczne głośniki niskotonowe są dość trudne, wymagające pod tym względem.

Co do amplitunerów, to raczej koledzy bardziej Ci pomogą. Mnie te urządzenia raczej nie interesują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoZ, skoro podstawą jest muzyka to też nie rozumiem tego, że celujesz w amplitunery wielokanałowe ?
Kto powiedział, że w stereo filmu obejrzeć nie można ? Powiem więcej, można i to z lepszą jakością i ogólnym zadowoleniem niż z gorszego zestawu wielokanałowego. Nawet w kinie domowym podstawą są fronty (w filmie akcji to około 80% ścieżki dźwiękowej, w innych filmach dochodzi nawet do 100%). Będzie mniej wygodnie, bez "gadżetów" za które też się płaci kosztem jakości brzmienia, ale w późniejszym czasie można takie elementy od większej uniwersalności zestawu dokupić. Ja wiem, że pięć kolumn ładniej wygląda, ale nie lepiej mieć dwie i cieszyć się brzmieniem zupełnie innej klasy ? W muzyce chyba o to chodzi ?
Termin "audiofil" jest często źle rozumiany. Audiofile to nie osoby posiadające najdroższe systemy, to bardziej pasja.

..ok, widzę, że ten temat w sumie już nieaktualny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ustalać, trochę o tym czytałem lecz dalej nici z tego. Aktualnie sa w miejscu gdzie najbardziej odpowiada mi to jak grają. Myśle ze 800 zł na amplituner UŻYWANY to raczej dość duzo a tak jak napisałeś korygowanie dźwięku może pomoc ale i popsuć No ale warto próbować 😉 Dzieki wielkie ! Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam amplitunera bo są dla mnie ważne opcje jak podłączenie LAN,kalibracja dzwięku(ciężko w moim pokoju dobrze ustalic głosniki).
Ponoć są amplitunery stereo,tylko który ma 4ohm impedancji ? Moje głosniki maja 4 ohm i naprawde szukałem dużo i niczego nie znalazłem co by przykuło moje oko. Może wy mi jakieś polecicie ?
Ps.Czy to serio ważne,ze musze mieć ten amplituner ? odpuśćcie i polećcie jakiś amplituner stereo prosze.
Niech już będzie,ze 5.1 odpuszcze i będe słuchał tylko 2.1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoZ
oraz koledzy biorący udział w tym wątku:

zamykam drugi wątek
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...t=0#entry174420
skopiowałem posty z tamtego i będziemy kontynuowali w bieżącym.
(choć nie rozumiem pomysłu dublowania wątków - wszak wystarczyło, by w bieżącym autor dopisał co trzeba ... a tak to zrobił się bałagan i dodatkowa robota dla niektórych icon_confused.gif )

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo amplitunerów stereo z funkcjami sieciowymi i możliwością współpracy z kolumnami 4 om.
Tylko niestety nie w cenie 800zł... bo są dość świeże konstrukcje (choćby parę modeli Yamahy)
Możesz szukać np. modeli poekspozycyjnych - a najlepiej sprzedać Denona którego masz i dołożyć do pieniędzy które już masz na sprzęt.
Z najtańszych nowych - to raczej są to kwoty rzędu 1300zł i więcej (Harman Kardon HK3700, Onkyo TX8050), choć i tak nie będą miały mikrofonów do autokalibracji - bo jak już wspominałem nie stosuje się takich rozwiązań w sprzęcie stereo.

A co do szukania tych które mogą pracować z kolumnami 4om - to wystarczy sprawdzić w ich danych technicznych. Co prawda zabiera to trochę czasu - ale to w końcu Twoje pieniądze i Twój czas. Na szybko to większość modeli da sobie radę - ale jak wspomniałem nie w tej cenie icon_eek.gif Również te, które są określane jako 6omowe (zresztą napisałeś na początku, że Twoje S718 mają 6om).

Jeśli zaś upierasz się przy autokalibracji - to kup najdroższy model używanego amplitunera kina domowego na jaki możesz sobie pozwolić, bo zapewne zagra lepiej od Denona którego masz w tej chwili (byle to nie było coś z niskich serii - jak np. Denon 1312 o którym pisałeś w pierwszym swoim poście).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zdecydowałem się na Denon avr-x2000 do moich kolumn jamo s718. Za ok. 3 dni kupuję i dam znać co i jak. Mikrofonik będę musiał dokupić (ponoć to koszt 50zł),aktualny Denon to Avr-1601 także dosyć stary model. Kable które aktualnie mam są już też dosyć stare (5-6 lat) więc również pójdą na wymianę. Jakie byście mogli polecić ? najzwyklejsze miedziane czy lepiej pójść w coś droższego ? Nie wiem czy to ważne ale kolumny mam zmostkowane (nie podłączone pod bi-amp).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...