Skocz do zawartości

pomoc w wyborze


lubo111

Recommended Posts

Witam
Wlasnie wczoraj poszla mi koncowka w CA a500 niedziala lewy kanal, wiec nosze sie z zamiarem kupna czegos drugiego poki tego nie naprawie, i na mysli mi przychodzi
1. Rotel ra04 - cena 100 funtow
2.Audiolab 8000a - cena 180 funciakow
3.NAD 3240PE dojdzie pewnie do 100

Slucham generalnie muzyki klubowej CA a500 wystarczal do Monitor audio kolumn i teraz dylemat ktory wziasc, mozecie pomoc
Wiem ze audiolab jest lepszym wzmacniczem ale czy Rotel nie wystarczy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Rotel powinien doskonale dać radę. O ile pomieszczenie nie jest zbyt duże. Ale to już trzeba by się bardziej martwić o kolumny i ich możliwości. Mam nadzieję, że dobrze to dobrałeś.
Jeśli lubisz brzmienie CA, to Rotel nie powinien poranić Twoich uszu. NAD zagrałby już inaczej. Pełniej, cieplej ale ciemniej, mniej jaskrawo.
Co najwyżej skorygujesz trochę brzmienie jakimiś kablami. Na przykład Cable Talk. Są popularne w Wielkiej Brytanii, gdzie chyba przebywasz, sądząc po cenach w funtach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable QED grają raczej chłodno, ostrzej, jaśniej. A Cable Talk są bardziej stonowane na górze pasma, grają cieplej, pełniej.
Pisałem o wymianie kabli w kontekście gdyby Ci Rotel zagrał za jasno i trzeba by było coś skorygować.
Choć nie sądzę, skoro miałeś CA a do tego takie kable i Ci brzmienie odpowiadało.
To chyba lubisz taki dźwięk?

I uwaga techniczna. Jeśli odpowiadasz bezpośrednio na post poprzedzający, to nie cytuj. Czyli nie naciskaj przycisku Odpowiedz zaraz pod postem, tylko ten niżej. Widzisz go?
Nie ma co zaciemniać wątku niepotrzebnymi cytatami.
A jak już się coś niepotrzebnie wklei, można to usunąć przyciskając Edytuj. I normalnie wycinasz, niepotrzebny tekst.
Szanujmy czas moderacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by się zastanowić co ma sens a co nie. Jeśli poprawa jakości dźwięku, to pewnie ma sens.
Bo jak piszesz końcówka mocy CA jest w naprawie. Ale to dobry wzmacniacz, lepszy niż wskazywałaby jego cena.
Co zrobisz jak wróci?
Chodzi o to jaki wzmacniacz będzie docelowo grał?
Audiolab 8000A, to naprawdę dobry wzmacniacz. Jeszcze lepszy byłby 8000S, choć mógłby być za jasny do Monitor Audio.

A jakie masz źródło dźwięku? Nic nie napisałeś. Jakie interkonekty do tego?

No i wypowiedziałbyś się jaki dźwięk lubisz albo chcesz osiągnąć.
Chodzi o bardziej jasny, ochłodzony, twardy, ostry, konturowy, czy ciemny, ocieplony, miękki, łagodny, soczysty i pełny w średnicy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec tak
CA naprawie dopiero na wakacje wiec mam czas, tutaj pewnie drogo wyjdzie, wiec poczekam jak bede w PL, nie jest powiedziane ze skompletuje drugi sprzet.
Co bedzie grac Hmm nie zaszkodzi miec dwa, na CA bardzo fajnie mi sie sluchalo.
na 8000S mnie niestac, tz stac ale zona by mi leb urwala i jest przeciwna w wydawaniu pieniadzy na takie rzeczy, wiec odpada buzet max 200 funtow
Generalnie slucham muzyki klubowej, wolal bym zeby bass byl wyrazisty, gleboki, dlugi,, a takze dzwieki ze srodka utworu byly tez wyraznie slyszalne
Kolumny mam stojoce na połce na wprost kanapy na wysokosci glowy plus minus.
Generalnie wzmacniacza uzywam tytlko do sluchania muzyki, zona do radia.

8000a bede jutro widzial bo sie umowilem z klientem, tylko taki plus reszta to internet , niewiadoma zakupu

PS: no chyba ze jestes w stanie mi cos doradzic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza rada, to byłaby taka, gdybyś wyszukał jakiś wzmacniacz w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.
A później pojechał do sprzedającego ze swoimi kolumnami i posłuchał, czy taki dźwięk Ci się podoba.
Jeszcze lepiej byłoby namówić sprzedającego na wypożyczenie wzmacniacza do Twojego mieszkania i tam posłuchać w znanych Ci warunkach.
Co mogę doradzić? Nie bardzo znam ten rynek. Musiałbyś mi podrzucić tu trochę linków z ciekawymi Twoim zdaniem ofertami wzmacniaczy.
Może udałoby się wybrać coś lepszego?

Nie napisałeś nic o wysokich tonach jakie lubisz. Ani o źródle dźwięku. Jest nim odtwarzacz CD, tuner radiowy, komputer?

Kolumny najlepiej zagrałyby Ci na standach. One powinny być solidne, ciężkie, stabilne.
Czy w takim ustawieniu na półce nie podbijają się niskie tony? Tak czy inaczej na pewno dźwięk jest trochę podbarwiony. Szkoda.
Daleko od tylnej ściany stoją?

Gdzie by nie stały, to warto postawić je na czymś co wygasi rezonanse. A przy okazji je usztywni. Kup substancję plastelinopodobną Blu Tack.
Ulep po 4 niewielkie kulki, podłóż pod kolumny i dość mocno dociśnij z góry.
Oprócz solidnego posadowienia powinieneś zyskać na jakości dźwięku. Substancja nie zasycha, da się użyć wielokrotnie, nie niszczy forniru, nie zostawia plam. Stosuję, polecam.

I na koniec uwaga. Niskie tony to po angielsku faktycznie bass. Ale po polsku bass znaczy coś innego. Popatrz.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bass
Najlepiej mówić/pisać niskie tony a jeśli już bas, to przez jedno "s".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tunera i CD Technisca. Nie uzywam wzmacniacza do nieczego innego choc jest podlaczony pod PC

Z ta plastelina to mnie zaskoczyles, napewno wyprobuje, co do kolumn staja bardzo blisko tylem do sciany niemam na nie innego miejsca....
Z tym dojazdem do klienta z kolumnami czy wypozyczeniem sprzetu raczej odpada. Po pierwsze u niego bedzie grac inaczej niz u mnie a po drugie nikt ci nie pozyczy sprzetu, co do linkow moge podealac za jakies 30 min jak wroce do dom

Tak zgadza sie bass to bass a nie bas

PS : jak duze maja byc te kulki na ebay maja 60g w paczce ile takich paczek kupic

Linki
blu tack http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40...ck&_sacat=0
https://webshop.cashconverters.co.uk/auctio...d-amp-in-silver
http://www.ebay.co.uk/itm/192102709715?_tr...K%3AMEBIDX%3AIT
https://www.gumtree.com/p/amplifiers/audiol...tage/1211910033
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wzmacniacze w ładnym stanie. O ile zdjęcia nie podrasowane.
Ale chodziło mi bardziej o linki do innych propozycji, gdybyś jeszcze szukał wzmacniaczy.

Co do NADa, to on pewnie byłby najbardziej przyjemny w odbiorze, muzykalny.
Ale wciąż nie napisałeś nic o wysokich tonach, jakie lubisz albo chcesz, to nie wiem co Ci bardziej polecać.
Bo średnicę i niskie tony ten NAD ma dobre. Góra na pewno mniej doświetlona niż u Rotela i Audiolaba.

Z pojechaniem na odsłuch, to wcale nie jest zły pomysł, bo choć warunki inne, to jednak można usłyszeć jak dany wzmacniacz gra z kolumnami.

Blu Tack wystarczy paczka. Ja używam tradycyjnego, niebieskiego icon_cool.gif . Ale to chyba nie ma znaczenia.
Kulki lepisz o średnicy 2 lub 5 groszówki. Albo możesz cały listek podzielić na 8 części i ulepić z tego kulki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info
Nad sprzedany za 74 funty wiec za grosze poszedl, przyspalo mi sie na ebayu, no coz zycie,
wiec pozostal audiolab i rotel, chyba ze znajde gdzie w okolicy NADA
jesli chodzi o niskie tony to niemam jakos duzych wymagan, tak jak pisalem wczesniej bardziej interesue mnie glebia basu.

Jade do sklepu kupuje plasteline i lepie pieniazki icon_biggrin.gif a jutro zobacze tego audiolaba w kazym razie jak cos znajde to wrzuce link

generalnie nie znalazlem nic ciekwego chyba ze jakis technisc albo yamaha, marantz, onkyo,sony

Hej znalazlem takie cus oplaca sie to wziasc https://www.gumtree.com/p/amplifiers/cambri...3200/1217628651
poszedl deal za 170 wzmaniacz pogra do wakacji a pozniej naprawie CA a500 radio DAB sie przyda, reszta do sprzedania, tylko niewiem czy przedwzmacniacz moge do czegos uzyc niemam gramofonu, niby oba CA nowe sa wiec sie okaze dzis wieczorem Edytowano przez lubo111
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by poprawić lub uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden post bezpośrednio po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...