Skocz do zawartości

Pierwsze Hi Stereo


hyde

Recommended Posts

Witam.

Do tej pory używałem sprzetu typu mini wieża i postanowilem to zmienic.
Dużo czytałem forum i Wasze i inne i cieżko sie zdecydowac wiec prosze Was o pomoc.
Wiem ze takich wątków jak mój bylo juz kilka i co chwile ktos pisze z podobnymi problemami ale jednak postanowilem sie tu zarejestrowac i napisac mój konkretny przypadek i licze na wasze podpowiedzi.

Pokój

- 20 m2
- odsłuch w polówce pokoju
- kolumny podstawkowe maja stac na szafce rtv na wysokosci 50 cm
- odleglosc odsluchowa na wprost tj miedzy kolumnami a mną to ok 3 metry
- odleglosc kolumn od siebie 125-130 cm
- odleglosc kolumn od sciany z tylu kolumn to ok 20 cm
- sprzet ma byc nowy
- rodzaj słuchanej muzyki : klasyka[ Chopin, Mahler], jazz [ Jarret,Coltrane ], rock [Pink Floyd, Genesis,Ac/Dc,King Crimson ], elektronika [ Tangerine Dream, Redshift ], ambient [ Eno, Travis ]

Wzmacniacz

- priorytetowo musi miec radio internetowe bo tego bardzo czesto slucham
- stosunek cena / jakosc
- czytanie plików Flac i wysokiej rodzielczosci


WYBÓR :Zdecydowanie ONKYO TX-8150 za 1999 tys , choc myslalem o Denon i Marantz ale wychodzi znacznie drozej.


Kable glosnikowe

Melodika Melodika MDC2400 4mm
Qed Ruby Anniversary
Qed Silver Anniversary
VDH Snowline

Skłonny byl bym do Ruby. Prosze o pomoc.



Kolumny

I tu jest problem najwiekszy.
Kolumny mają byc podstawkowe za ok 2000 - 3000 tys ale chcialbym wydac jak najmniej gdyz chcialbym z tego co zostanie dolozyc do
odtwarzacza BR Pionner BD 100 K za 569 zl jesli wybiore drogie kolumny lub Onkyo BD SP 353 jesli wybiore tańsze kolumny.
Czemu odtwarzacz BR ? Akurat stary sie popsul wiec bylo by to rozwiazanie uniwersalne sluzące do filmów i muzyki. Nie wykluczam dokupienia za rok lub dwa odtwarzacza
CD np. Pioneer PD-30AE [ co o nim sadzicie ??? ] lub Onkyo Onkyo C-7030, choc myslalem tez o NAD równiez w tym samym przedziale cenowym [ ok 1200 zl].
Rodzi sie tez pytanie jak najkorzystniej je podlaczyc do wzmacniacza analogowo czy moze cyfrowo ? DVD optycznie i CD optycznie ?

Kolumny maja grac JASNO i SZCZEGÓLOWO, detalicznie. Bas ma byc, ale krótki i dynamiczny. Nie nawidze dudniącego i dlugiego basu.
Nie mam mozliwosci odsluchu wiec duzo czytalem i ogladalem na youtube i biore pod uwage takie

Monitor Audio Bronze 2

https://www.youtube.com/watch?v=4NMqaB78aA8

Dali Sensor 3

https://www.youtube.com/watch?v=F-0yLqAPQC4


Klipsch RP 160

https://www.youtube.com/watch?v=HmIO7Tjuf5k



Brałem pod uwage jeszcze ELAC, Melodika czy Tannoy ale wizulanie mi nie pasuja. Musial by mnie ktos mocno namawiac....
Myslalem tez nad MA Silver 2 ale cena 3 tys troche odstrasza i nie wiem czy warto i jak zagra to z Onkyo.

Dlugi czas moim faworytem byly Klipsche ale gdy tak slucham z tych w/w linków to czegos im brakuje....
MA Bronze 2 graja fajnie ale ... jest tyle skrajnych i zlych opini ze mam metlik. Dali Sensor 3 zas bardzo fajnie szczegolowo i jest lekko bassowo i chyba bardziej środek
ciekawszy niz w MAB2, ale chyba malo dynamicznie , w MAB2 czuc ze jest wiekszy power, w Dali jest subtelniej...Ale to wszystko filmy z youtube i sprzet Marantz przeciez!
A jak jest naprawde??? Moze ktos sluchal i doradzi i opisze zestawienie Onkyo z Dali, MA czy Klipsch RP 160 ?

Bardzo prosił o Waszą pomoc.

P.S Ile w koncu ma mocy na kanal to Onkyo Tx 8150??? Podobno 135 W to łaczna moc dwóch kanałow.

P.S 2. Jesli kogos to razi to przepraszam za błedy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...