Skocz do zawartości

Sprzęt HiFi do salonu 45 m.kw do 12 000 zł


Darek

Recommended Posts

Cytat

Cytat

Tak myślałem jeśli chodzi o kolumny .Zastanawiało mnie po prostu zawsze po co producenci robią dwa wyjścia A i B .


Niektórzy wykorzystują takie połączenie po to, by albo nagłośnić dwa pomieszczenia przy pomocy jednego wzmacniacza/amplitunera.
Inni po, by zrobić to samo w jednym pomieszczeniu tworząc dwa miejsca odsłuchowe (ale nie grać równocześnie!). Dzięki temu np. jednej pary kolumn można słuchać gdy siedzisz przed telewizorem (do filmów i nie tylko), a drugą mieć gdy siedzisz spokojnie w innym miejscu i chcesz słuchać muzyki.

O podłączeniu 1 pary kolumn zdublowanymi kablami pisali już wcześniej koledzy.

Pozdrawiam
PS. Przeniosłem tutaj kilka postów z tematu "Co myślicie o NAD C388"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry174720


Robiłem kiedyś próby z czterema kolumnami i to jest kicha .Ale wolałem się upewnić .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Niestety to samo napisałem koledze z tematu obok.
Akustyka, finalny wybór sprzętu dokonasz i tak po odsłuchu u siebie w domu.
To że coś będzie ci odpowiadać w salce odsłuchowej to 60 procent brzmienia. Później to już konkretne ustawienie u ciebie.
Dlatego moja dobra rada. Słuchaj ile możesz. Wybierz 2 systemy. I te sprawdź w domu. Jeśli sklepy obok ciebie nie dają takiej możliwości zapraszam do nas.
Wówczas realnie możesz zweryfikować
- czy sprzęt odpowiada
- czy wielkościowo jest dobrany prawidłowo
- czy są problemy z akustyka
- jak ustawić kolumny
Itp.

Pozostaje do twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie lepsze ustawienie. Na jakiej wysokości są tam okna?

Absolutnie to było by do sprawdzenia po wstępnych odsłuchach.
Obawiam się tylko że wkładając kolumny do takiej mini groty fale odbite miga się bardzo nie korzystnie nakładać na siebie.

Jak napisałem w poprzednim poście. Sprzęt ma wylądować u ciebie di testów przed zakupem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba sprawdzić. Generalnie byłoby dobrze gdyby jednak nie okna.
Da się przed nimi zawiesić ciężkie, grube, pofałdowane (już po zasłonięciu okien) kotary?
Tylko na czas słuchania zasłaniane. Bo odbicia dźwięku od szyb mogą być bardzo niekorzystne.
Choć oczywiście im dalej kolumny będą stały od tych powierzchni, tym lepiej.

S4Home. "fake" zabrzmiało trochę... . Mimo, że odbite icon_lol.gif . Pomysłem jest przeczytanie swojego postu po wklejeniu i ewentualne skorzystanie z funkcji Edytuj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parapety są na wysokości 60 cm Okna mają 180 cm wysokości .Na oknach są zamontowane rolety materiałowe wewnętrzne .D tego są zasłony dość grube .Normalnie mają funkcję dekoracyjną,ale można je spokojnie zasłaniać.Myślę,że sprawdzą . Na pewno wypróbuję tą opcję. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To zdecydowanie lepsze ustawienie. Na jakiej wysokości są tam okna?

Absolutnie to było by do sprawdzenia po wstępnych odsłuchach.
Obawiam się tylko że wkładając kolumny do takiej mini groty fake odbite miga się bardzo nie korzystnie nakładać na siebie.

Jak napisałem w poprzednim poście. Sprzęt ma wylądować u ciebie di testów przed zakupem


Na jakiej zasadzie odbywają się takie testy ? Płacę kaucję i biorę sprzęt do domu a jak nie pasuje oddaje ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna decyzja. Posłuchaj choć kilka różnych konfiguracji. Powinieneś bez trudu zauważyć, co Ci się podoba a co nie.
Pamiętaj o kilku choć własnych, dobrze znanych i różnorodnych pod wieloma względami nagraniach.
Każdy zestaw odsłuchujesz na tych samych próbkach utworów. Będziesz miał wówczas porównanie jak gra dany zestaw, kolumny, wzmacniacz.
Wówczas do domu możesz wziąć coś, co Ci się najbardziej podobało.

Oczywiście gdybyś stwierdził, że chcesz czegoś jeszcze lepszego, to słuchaj zestawów nawet 2 - 3 razy droższych niż Twój budżet.
Bo tak zagra używany sprzęt w podobnej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co utworów to jak najbardziej.Ten sam kawałek w domu i w samochodzie np. to spora różnica .

Jakoś nie mogę się przekonać do używanego sprzętu .Chyba trzeba mieć bardzo dużą wiedzę nie tylko o jakości odtwarzanej muzyki ale o samym sprzęcie .Trochę chyba jak z samochodami. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego tani sprzęt z drugiej ręki a co innego na takim poziomie, za jakim się rozglądasz.
Tu już miej tę świadomość, że takich urządzeń nie kupuje ktoś przypadkowo. Jakiś młokos, który chce uszczęśliwić pół osiedla, wystawiając kolumny w oknie.
Takie rzeczy są najczęściej zadbane, wyglądają jak nówki. A grają dużo lepiej niż sprzęt za takie same pieniądze ale nowy.
Co do porównania z samochodami, to nie bardzo. Bo takie urządzenia, które kiedyś kosztowały po 10 kzł do dziś grają wyśmienicie.
Starzeją się bardzo wolno. Kolumny i wzmacniacze na pewno. We wzmacniaczach czasem trzeba wymienić kondensatory (choć na tym poziomie, to naprawdę rzadko się zdarza), albo można dać do przeglądu. Nieraz tylko tak, dla pewności.
Może najbardziej trzeba uważać na sprzęt z ruchomymi częściami. Jak odtwarzacze CD. Ale jeśli jest to model, do którego dostępny jest laser, można się temu przyjrzeć.
Większość starszych forumowiczów ma zestawy złożone z elementów używanych. Bo nam chodzi o jak najlepszy dźwięk.
A jesteśmy tu po to by doradzać.
Ale jak chcesz. Nie namawiam.

I uwaga techniczna. Jeśli odpowiadasz bezpośrednio na post poprzedzający Twoją wypowiedź, to naciskasz przycisk Odpowiedz, nie ten pod postem, ale taki trochę niżej. Widzisz go? Jeśli coś niepotrzebnie zacytowałeś, to możesz usunąć naciskając przycisk Edytuj i wycinasz niepotrzebny tekst.
Wątek ładniej wygląda i nie przysparzasz pracy moderatorom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Dokładnie tak. Wpłacasz kaucje i sobie sprawdzasz termin do uzgodnienia, nie robimy z tym problemów.
Tak żebyś zdążył się oswoić z dźwiękiem.

Angel icon_smile.gif Poprawione



HMMM fajna sprawa .
Wpadnę najpierw na miejscu i posłucham w salonie,żeby nie robić zamieszania .
Będę miał większe rozeznanie czego chcę.



Tak zrób. Zapraszam
Z używanym Audio bardzo podobnie jak z samochodami.
- trzeba uważać od kogo się kupuje
- zbyt wiekowe mogą być ruszane
- czasem nie znamy pochodzenia
- nie umiejętnie sprawdzamy używane produkty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I uwaga techniczna. Jeśli odpowiadasz bezpośrednio na post poprzedzający Twoją wypowiedź, to naciskasz przycisk Odpowiedz, nie ten pod postem, ale taki trochę niżej. Widzisz go? Jeśli coś niepotrzebnie zacytowałeś, to możesz usunąć naciskając przycisk Edytuj i wycinasz niepotrzebny tekst.
Wątek ładniej wygląda i nie przysparzasz pracy moderatorom.



Wydawało mi się,że nie ma to żadnego znaczenia .Ale ok tak będę robił.W sumie nie potrzebny jest wtedy cytat

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchał ktoś z forumowiczów TONSIL Altus 380 . Tak tylko pytam bo mam zawsze sentyment do polskich produktów zwłaszcza jeśli nie są gorsze od zagranicznych.Ja przynajmniej na pewno postaram się odsłuchać tych altusów .Chciałbym jednak poznać opinię może nie starszych bo mam 45 lat ale bardziej znających temat kolegów .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady .Produkt sie musi sam obronić zwłaszcza w tej cenie.

Trochę pewnie jak z moimi voyagerami 350. W ogóle prawie nie słucham .Wolę już w samochodzie Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by poprawić lub uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden post bezpośrednio po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...