Skocz do zawartości

Sprzęt HiFi do salonu 45 m.kw do 12 000 zł


Darek

Recommended Posts

To samo miałem w tych moich Voyagerach w średnio tonowych .Myślałem nawet że to od za głośnego słuchania .Wiecie jak to jest .Przyjdą znajomi trochę drinków i muza na ful..Bo nie ukrywam włączam je tylko na imprezy .Ale jest zaleta kupiłem nowe po 100 zł .No z tym ,ze nie dało to wiele bo słuchać tego tak na spokojnie i tak się nie da.Przynajmniej dla mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Najgorsze w tym nowym modelu może być to, że ma to dziadowskie piankowe zawieszenie.


Jesteś tego pewien???

Pianka została w zawieszeniu średniotonowego - a niskotonowy jest na gumie.
Do tego tytanowy wysokotonowiec oraz złącza głośnikowe WBT.
Więc nie jest najgorzej.

Z jednym tylko "ale" - bo za 5500zł spokojnie można trafić coś fajnego z produktów innych firm, również tych polskich.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No właśnie. Przecież wystarczy, że jeden głośnik przestanie grać i kolumny są do niczego.


Kraft.
Ale zazwyczaj nawet polska "pianka" wystarczała na 5-10 lat (przynajmniej u mnie), więc teraz może są lepsze materiały i posłuży dłużej.
Więc nie proszę nie przesadzać z tym, że jest tak kiepsko. icon_wink.gif
Info do tych Altusów 380 na stronie producenta jest poniżej
http://www.tonsilproducent.pl/pl/zestawy-stereo/altus-380

Pozdrawiam
PS. A przy okazji - to nie są SMSy, więc spokojnie można coś więcej napisać na Forum niż tylko zdawkowe jedno zdanie icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczyłem, że kolumn 380 nie słuchałem, więc nie mogę ich ocenić. Wpis o nowej konstrukcji Tonsilu wzbudził jednak pewne wspomnienie, na które nic nie poradzę. Moje uwagi miały charakter historyczny, choć być może mogą się okazać nadal aktualne - tego jednak nie wiem. Żeby zakończyć optymistycznie, to kto nam może dać kolumnę z takim tradycyjnie wielgachnym wooferem. Tylko Tonsil i za to go kochajmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusów 380 słuchałem na AudioShow w 2014 roku - grały wtedy z lampą w niezbyt dużym pokoju (typowe dla niektórych firm w Hotelu Sobieski). Lampa to polska konstrukcja, nie pamiętam nazwy

test tych kolumn był robiony w Audio (a przynajmniej "zajawka"...) oraz w paru innych pismach
http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/21526-...onsil-altus-380
http://www.hi-fi.com.pl/testy/kolumny/3703-tonsil-altus-380

W następnym roku (AudioShow 2015) różne kolumny z Tonsilu (i w większej ilości) pojawiły się na Stadionie Narodowym .
Ogólnie to trudno je porównywać ze starymi Altusami, bo to jednak zdecydowanie lepiej grające (i lepiej wykonane) kolumny, ale oczywiście target jest już innych - przy takiej cenie amatorów nie będzie już tylu co kiedyś.

Cytat

Żeby zakończyć optymistycznie, to kto nam może dać kolumnę z takim tradycyjnie wielgachnym wooferem. Tylko Tonsil i za to go kochajmy.


Choćby JBL - i to w dodatku trochę taniej

No ale wróćmy do tematu...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słuchałem tam tych kolumn. Wygląd bojowy, duży wybór oklein a dźwięk jak zwykle.
Wzmacniacz lampowy o ile dobrze pamiętam to był Rogue Audio Cronus Magnum. Ale gdy tam wszedłem nie był podłączony, tylko kolumny grały z jakimś tranzystorowcem.
Zapytałem starszego jegomościa z obsługi czemu nie podłączył tak świetnego wzmacniacza do tych kolumn, bo pewnie zagrałoby dużo lepiej.
On na to, że włączył, ale nie grało dobrze. Poza tym wydaje mu się, że jest jakieś przekłamanie w stosunku do tego wzmacniacza. Bo z lamp nie można uzyskać 90 W mocy. icon_lol.gif
A tak mu mówiono, że ten wzmacniacz tyle ma.
Nie zapytałem ile czasu po włączeniu wzmacniacza słuchał na tym zestawieniu.
Bardzo możliwe, że tylko kilkanaście/dziesiąt minut i dał spokój. A miał ten system szansę w miarę znośnie zagrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmar, wielokrotnie zbanowany użytkowniku.
Czytasz ze zrozumieniem, czy masz z tym trudności? Widzę, że chyba tak. Kto tu dopuścił się off topu? Ty.
RoRo i ja pisaliśmy o Altusach 380, o które pytał Darek
Ja i wielu tu zwykłych użytkowników jak widzisz nie daje Ci przyzwolenia do wypowiadania się w naszym imieniu.
I napisałem to tylko gwoli wyjaśnienia innym, bo Tobie już nie ma co wyjaśniać.

Darek, sądzę, że nie ma sensu interesować się takimi konstrukcjami jak Altus.
Jeśli chcesz być patriotą, to mamy w kraju wiele polskich marek, świetnych konstrukcji.
Audio Academy, ESA, RLS, Harpia Acoustics, Studio 16 Hz, Pylon Audio, Bodnar Audio i wiele, wiele innych. Tak na szybko z pamięci wymieniłem.
Mają na ogół bardzo dobry stosunek jakość/cena. Często dużo lepszy niż produkty dużych zachodnich firm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunęłam kilka postów z dyskusji niezwiązanych z tematem, mój post również wkrótce zniknie jako zbędny w tej rozmowie. Kontynuujcie wątek, a użytkownika Marmar proszę o zaprzestanie uporczywego pojawiania się a forum, tym bardziej w celach niezwiązanych ze spokojną i rzeczową rozmową na tematy interesujące tu zgromadzonych.

Pozdrawiam
Ola
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam.Nie jestem zbyt wielkim znawcą sprzętu HiFi .Chciałbym zmienić swój stary sprzęt. Posiadam teraz amplituner Technics SA AX 7 do tego kolumny Tonsil Voyager 350 Są też satelitki Jamo i i głośnik centralny ale nie oglądam praktycznie kina domowego i chciałbym z tego zrezygnować .Głównie chodzi o poprawienie jakości dźwięku.
Słuchamy w domu różnej muzyki .Przydałby się na pewno odtwarzacz strumieniowy ,CD posiadam .
Chciałbym przeznaczyć około 12 000 zł .
Myślałem o Cembridge plus jakieś fajne kolumny ,ale poczytałem trochę na forum i czym więcej czytam tym bardziej nie mam pojęcia co wybrać.Sam np.CA CXN to wydatek ponad 4 tys. a ma być do tego jeszcze wzmacniacz i kolumny.
Poradzi ktoś jak do tego podejść ?
Jaki sprzęt warto brać pod uwagę ? w sklepach przeważnie chcą wcisnąć to co im pasuje sprzedać . A może trzeba byłoby zwiększyć nieco budżet ?
Darek
[attachment=8567:PokOj_TV1.jpg]

Masz sporo kasy,polecam kolumny heco i wzmacniacz Onkyo model dopasuj do swojego słuchu.Napewno coś znajdziesz resztę dostrajam potencjometrami,nie wydawaj więcej niż potrzeba,to twój sprzęt i twoja decyzja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Lev? Uważasz, że można kupić jakiś tam wzmacniacz Onkyo i jakieś tam kolumny Heco? I będzie super a resztę się podreguluje potencjometrami?
Dawno już nie czytałem tak kuriozalnej wypowiedzi. Przemawia za nią pewnie Twoje wieloletnie doświadczenie i duże osłuchanie w sprzęcie audio?
Jeśli nie, to bądź łaskaw kolego nie wstawiać tu głodnych kawałków o trawożernych wilkach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Naprawdę Lev? Uważasz, że można kupić jakiś tam wzmacniacz Onkyo i jakieś tam kolumny Heco? I będzie super a resztę się podreguluje potencjometrami?
Dawno już nie czytałem tak kuriozalnej wypowiedzi.


Zresztą od usera Lev, nie pierwszej icon_wink.gif
Owszem potencjometry można użyć jak płyta ewidentnie nietypowo nagrana/zrealizowana.
Niemniej potencjometry nie "dopasują " do siebie źle dobranego wzmacniacza z niedopasowanymi do niego kolumnami. Niestety.
Takie ogólne pisanie typu " mam heco i Onkyo i jest git" to też poziom szkoły podstawowej klas pierwszych, są różne Onkyo i różne Heco, są też różne gusta, oczekiwania itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byłeś w weekend na jakimś odsłuchu? Raczej nie obstawial bym że altusy cię zaskoczyły. Nie w tej kwocie. Nie pozytywnie.


Niestety nie byłem jeszcze nigdzie.Dopadła mnie infekcja .Może uda mi się pod koniec tygodnia gdzieś podjechać . .Mam jednak już jakieś przemyślenia .Odpuszczę w ogóle Altusy bo z tego co piszecie to szkoda czasu . A niestety nie mam go za wiele. Poczytałem trochę o firmie Polk którą zaproponowałeś i chciałbym na pewno je sprawdzić .Zobaczę też z jakim sprzętem je zaproponują do odsłuchu.Generalnie w Warszawie jest parę firm Każda proponuje coś innego na swoich stronach. Na pewno nie wejdę i nie kupię od razu .Przygotowałem sobie na razie parę kawałków tak jak radził "Angel" w WAV i mp3 i zobaczymy.

Cytat

Masz sporo kasy,polecam kolumny heco i wzmacniacz Onkyo model dopasuj do swojego słuchu.Napewno coś znajdziesz resztę dostrajam potencjometrami,nie wydawaj więcej niż potrzeba,to twój sprzęt i twoja decyzja



Cytat

Naprawdę Lev? Uważasz, że można kupić jakiś tam wzmacniacz Onkyo i jakieś tam kolumny Heco? I będzie super a resztę się podreguluje potencjometrami?
Dawno już nie czytałem tak kuriozalnej wypowiedzi. Przemawia za nią pewnie Twoje wieloletnie doświadczenie i duże osłuchanie w sprzęcie audio?
Jeśli nie, to bądź łaskaw kolego nie wstawiać tu głodnych kawałków o trawożernych wilkach.


Nie rozumiem trochę tej wypowiedzi z potencjometrami .Mam teraz w Techinksie potencjometry i mogę sobie dodać basu albo sopranu .Kolumny jak grają kiepsko tak graja .Rozumiem ,że Onkyo ma jakieś dużo wieksze możliwości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie rozumiem trochę tej wypowiedzi z potencjometrami .Mam teraz w Techinksie potencjometry i mogę sobie dodać basu albo sopranu .Kolumny jak grają kiepsko tak graja .Rozumiem ,że Onkio ma jakieś dużo wieksze możliwości


Kolega Angel (oraz Jacek75) dali do zrozumienia, że jak kupisz kiepski i źle dobrany sprzęt to zmieniając ilość niskich i wysokich tonów niewiele poprawisz.
A poza tym słusznie zwrócili uwagę na niezbyt konkretne wypowiedzi nowego użytkownika Lev, który niestety wypisuje jakieś małokonkretne frazesy - w dodatku nieprawdziwe (i to nie tylko w tym wątku).

Zaś co do ONKYO, to podobnie jak wiele firm tego typu miało w swojej historii bardzo różne modele począwszy od kiepskich po dobre, od tanich po w miarę drogie (pamiętając oczywiście że to nie jest hi-end). Więc wypowiedź Leva można interpretować w stylu:
pytanie: jaki samochód mam kupić?
odpowiedź: dobry
pytanie: jaki to jest dobry?
odpowiedź: taki co nie jest zły

itd
A chyba nie o takie odpowiedzi chodzi...

Byłoby dobrze gdybyś przygotował i nagrał na płytę pare utworów których słuchasz - i to w dobrej jakości, a nie tylko jako mp3...

Bo Angel sugerował "Pamiętaj o kilku choć własnych, dobrze znanych i różnorodnych pod wieloma względami nagraniach.", co nie znaczy że masz wziąć pliki mp3 -ale raczej coś w lepszej jakości icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. A w Warszawie jest "trochę" więcej niż pare firm... więc znajdziesz takie z szerokim asortymentem sprzętu w interesującym Ciebie zakresie cenowym.
Warto też byś uzupełnił w swoim avatarze miasto zamieszkania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byłoby dobrze gdybyś przygotował i nagrał na płytę pare utworów których słuchasz - i to w dobrej jakości, a nie tylko jako mp3...[/b]
Bo Angel sugerował "Pamiętaj o kilku choć własnych, dobrze znanych i różnorodnych pod wieloma względami nagraniach.", co nie znaczy że masz wziąć pliki mp3 -ale raczej coś w lepszej jakości icon_cool.gif


Cytat

W kwestii jaką muzykę zabrać na odsłuchy, to niegłupio zrobisz zabierając też taką, której słuchasz normalnie. Przecież zależy Ci, żeby na Twoim sprzęcie dobrze brzmiała Twoja muzyka, a nie jakieś dema. Jeśli na co dzień słuchasz mp3, to takie pliki też weź.



Przygotowałem właśnie tak jak sugeruje kolega" Kraft" z tym że na pendrive, parę swoich kawałków i tak jak napisałem nie tylko w mp3 ale i WAV .
Faktycznie wypalę może dwie płyty .Sporo słucham mp3 i radia i podszedłem do tego tak jak do TV.
W sklepie pokazują obraz 4K z odtwarzacza,a przywozisz do domu i zupełnie co innego widzisz.
Dlatego chcę odsłuchać również w mp3 .Poza tym w mp3 tylko 256, 320 kbps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego finalnie powinienes wziąć sprzęt do domu. Zawsze to powtarzam.
I zgadzam się nie bierz tylko audiofilskich brzmień tylko to czego słuchasz na co dzień. Nawet to czym już brzydko mówisz zyg.... No wiesz.

A co do onkyo to przypomnę tylko że forma robiła hi endowe konstrukcje. W latach kiedy konkurencja była mniejsza.
Linie integra a zwłaszcza grand integra tu mam na myśli pre i końcówki mocy nadal pozostają drogie i mało dostępne.

Pozdrawiam i czekamy na info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Słuchałem dzisiaj Focal Aria 926 podłączonych do wzmacniacza Yagin MS 30L. Bardzo fajnie to gra.

Czy ktoś ma może taki wzmacniacz ? Co możecie napisać o jakości tego urządzenia ? 

Mój drugi typ to KEF R 700 .Słuchałem ich w innym miejscu podłączone do Cambridge CXA60  i chyba w trochę gorszych warunkach 

Są niestety sporo droższe .

Wie ktoś może gdzie można w Warszawie posłuchać Polk Audio RTi A7 ? Słuchałem dzisiaj S 55 ale ustępują moim zdaniem i Ari 926 i Hefom R 700 

Edytowano przez Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...