Skocz do zawartości

Kolumny do 15m/kw


strzecharz

Recommended Posts

Witam serdecznie.Od miesiąca jestem posiadaczem mojego pierwszego stereo: Marantz pm55 i kolumn eltax liberty5 i jestem conajmniej rozczarowany. Jeżeli chodzi o średnie i wysokie tony to jest ok, bez szału, ale basu nie ma prawie wogóle. Dużo czytałem o akustyce pomieszczeń, rozrysowywałem sobie siatkę basu, próbowałem wszelkich możliwych ustawień i basu jak nie było, tak nie ma. głośnik średnio-niskotonowy ma średnicę 13cm, może to za mało, by uzyskać porządny niskozchodzący bas? Pokój ma ok 4x4m, duże okno po lewej stronie zasłonięte grubą kotarą, dywan na podłodze, w przeciwnym rogu łóżko, na ścianie centralnej komoda i 2 kolumny. Muzyka jaką słucham to rock, electro, czasem nawet disco polo. Planuję na początek wymienić kolumny najlepiej na używane i nie wiem czy podłogówki nie są za duże do takiego pokoju,(boje się, że podstawkowe nie będą miały takiego kopa). Budżet to ok 1000zł. Mieszkam w UK i konstrukcje brytyjskie można dostać za śmieszne pieniądze. Zastanawiam się nad Mission m74, ewentualnie JBL Arena 180, Jamo 628, z podstawkowych móże B W 602 S2, ale boję się że bas może być za słaby. Źródło to komputer, wolę podłączenie bi-wiring, kable mam ze średniej półki cenowej 4mm. Może jakieś ciekawe propozycje? Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc audiofile, na was zawsze można liczyć. Kupiłem JBL ES80 ale nie podzielę sie wrażeniami , bo statystycznego audiofila nie interesują tzw. budżetowe kolumny. Jeżeji w temacie jest kwota z minimum 4 zerami to wtedy tzw. audiofile zaczynają być aktywni. To mój ost. post na tym forum, jak dla mnie bardzo sztywna atmosfera, pouczanie jak pisać posty itp. Cecha którą najbardziej cenię u człowieka to skromność, a tutaj jest zupełnie orwrotnie. Zegnam i życze spalenia końcówek mocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To mój ost. post na tym forum, jak dla mnie bardzo sztywna atmosfera, pouczanie jak pisać posty itp. Cecha którą najbardziej cenię u człowieka to skromność, a tutaj jest zupełnie orwrotnie. Zegnam i życze spalenia końcówek mocy


A ja nie życzę "Koledze" ani nikomu innemu spalenia końcówek mocy (albo innych złych rzeczy)!
Wątpię czy na tym Forum panuje "sztywna atmosfera" - raczej jest to dbałość o kulturę wypowiedzi... a że nie każdy jest w stanie to zauważyć czy docenić to już jego sprawa.

A jak widać pouczać trzeba, podobnie jak walczyć o poprawną ortografię i stosowanie polskich znaków diakrytycznych - niestety nie zawsze się to udaje icon_sad.gif


Zaś dla osób od niedawna pojawiających się na Forum przypomnienie następującego faktu: czasami trzeba się wykazać cierpliwością – bo to nie jest „infolinia 24h” tylko grono osób, które na Forum usiłują pomóc innym w swoim wolnym czasie! A ponieważ wszyscy mają pracę i rodzinę, to nikt nie powinien wymagać tego, by od razu dostał kilka odpowiedzi i porad. Tym bardziej w weekend.

Cytat

Jeżeji w temacie jest kwota z minimum 4 zerami to wtedy tzw. audiofile zaczynają być aktywni.


Bzdura - to chyba najwłaściwszy i najkrótszy komentarz.
Wystarczy przejrzeć pare innych wątków by to zobaczyć ...

Pozdrawiam
PS. Wątek zamykam - z powodów oczywistych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...