Skocz do zawartości

Rozmieszczenie glosnikow set Dali


ripper

Recommended Posts

Witam

Jestem na etapie elektryki w segmencie. Za kilka dni wchodza klasc tynki, takze musze sie spieszyc z decyzja.

A decyzje musze podjac a propos rozmieszczenia kabli glosnikowych.

Gdzie, wg Was czy tez zasad akustyki powinienem powiesic glosniki frontowe? O ile efektowe standardowo jakos 1,5m nad podloga po dwoch stronach sofy, o tyle frontowe nie wiem, czy tez na takiej wysokosci i przede wszystkm po bokach telewizora czy szeroko, na przeciwko efektowych.

Ktos mi ostatnio "doradzal" (nie wiem, nie znam sie, czy mu ufac), zeby efektowe kupic takie jak frontowe i wszystkie powiesic pod sufitem, w 4 rogach.





Z zakupem glosnikow wstrzymuje sie jeszcze kilka miesiecy, do chwili odbioru segmentu. Na chwile obecna jestem zdecydowany na Dali. Zensor Pico jako efektowe, Zensor Vocal (lub Vocal Pico) jako centralny i przede wszystkim Zensor 3 jako frontowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem co to za amator Ci polecał wieszanie pod sufitem. Jakieś nieprawdopodobne nieporozumienie. O jakim SET piszesz, ok już widzę. Pomijam fakt, że kolumn frontowych się nie wiesza na ścianie. One muszą mieć odpowiednią odległość od ściany. Kolumny podstawkowe stawia się na standach (podstawkach). Wysokość najczęściej taka, żeby głośnik wysoko-tonowy znalazł się na wysokości uszu (czasami producenci w konkretnych modelach zalecają inaczej).

Rozstaw kolumn z obrazka nie dobry. Kolumny nie mogą stać w rogach pomieszczeń, we wnękach, z którejś ze stron. Zestaw musi być rozmieszczony symetrycznie. Czytałeś jakieś porady na temat akustyki ? Angel zamieszcza w co którymś wątku odnośniki do materiałów na ten temat, tu poniżej przesyłam link też do materiałów bardzo przystępnie napisanych:

http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

tego stolika nie można przenieść ? miejsce fatalne, co odbije się na brzmieniu.

Tylne kolumny efektowe powinny być zamontowane szerzej niż frontowe (ale we frontowych patrz na trójkąt odsłuchowy). Jeśli słuchasz dużo muzyki wielokanałowej to wypada je montować na wysokości głowy, jeśli tylko pod kino to tak 40-60 cm powyżej głowy i skierowane ku dołowi. Ja jednakże jestem zdania, że warto spróbować na wysokości głowy, ale tutaj trzeba by mieć dużo przestrzeni za kanapą i z boku. Tak więc radzę wykonać eksperyment i spróbować wyżej i niżej.

Kolumnom frontowym daj przynajmniej 50-60 cm po bokach od przeszkód i zdecydowanie wysuń je do przodu, stolik rtv na środek. Jaki jest metraż pomieszczenia ?

tu masz świetne wieszaki na tyły:

http://allegro.pl/bt1-mocowanie-wieszak-do...5967012443.html

(można znaleźć taniej kilka zł)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz powiesić Zensor 3?
Na uchwytach?

Technicznie powinno to być tak że: sopran z kolumny prawej przedniej i lewej przedniej powinien byś na wysokości połowy ekranu czy też telewizora.
A ten powinien być zawieszony na wysokości wzroku,. Czyli środek ekranu na wysokości oczu.
Inaczej mówiąc kolumny frontowe na wysokości uszu/oczu jak siedzisz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie ucieklem;)

Tyle obowiazkow, ze przestalem myslec o glosnikach. 

Wykanczanie lokum in progress. Elektryka zakonczona - kable do efektowym wyprowadzone ok 1,5 nad wylewka.

Frontowymi zajme sie pozniej, bo nie mialem glowy do tego. Kabel po prostu piszcze pod listwa, a glosniki albo postawie na podstawkach, albo powiesze. A w ogole na poczatku pewnie postawie na polce rtv i bede sie zastanawial.

Musze dopasowac umiejscowienie do aranzacji, bo audiofilem nie jestem i nie bede calkowicie aranzowal ukladu pod katem glosnikow. 

I tak bede zadowolonu po przesiadce ze starego KD Sony (shit!) Na np Dali (dalej, m.in. po kilku rozmowach przy piwie jestem na etapie Dali. Jesli nic sie nie zmieni do sierpnia, to je wlasnie kupie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...