Skocz do zawartości

Zestaw sieciowy + głośniki


kubu11

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów

Chciałbym kupić do salonu zestaw sieciowy. Na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad Ceol N9 lub Onkyo TX-8150.
Wiem że było już kilka tematów o tym sprzęcie ale moje pytanie będzie dotyczyło głośników i sposobu ich ustawienia.

Otóż nie chcę aby stały one na podłodze z uwagi na małe dzieci (oraz to że zabierają miejsce jakby nie było). Telewizor powiesiłem na ścianie i nad nim mam przygotowaną półkę. Salon ma ok 32m2 (układ jak na zdjęciu) .

DSC01446.jpg


Półka nad tv jest na wysokości 190cm i ma szerokośc 170cm.
I teraz mój problem - jak ją przygotowywałem to założyłem że sprzęt będzie nie głębszy i nie wyższy niż 30cm.
Denon na głębokość jest ok, Onkyo trochę będzie wisiało ale jak dobrać do tego głośniki? Czy nie będą teraz za blisko ściany?
Zastanawiałem sie nad Dali Zensor 3. Gdzieś czytałem również o JBL Studio230 lub Monitor Audio Bronze 2. Na stornie Denona jest również zestaw z Zensor1 - może będzie dla mnie wystarczający?

Będę wam wdzięczny za pomoc.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Masz salon 32 metry kwadratowe i do tego chcesz kupić kolumny podstawkowe?
Moim zdaniem dźwięk będzie zbyt delikatny, mało wypełniony, nie podbudowany dobrze niskimi tonami.
Tu aż się prosi o kolumny podłogowe i to wcale nie najmniejsze.
Druga sprawa, to kolumny trzeba ustawić choć poprawnie, by dobrze zagrało. NIe znasz, to koniecznie poczytaj, zastanów się.
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen

Dzieci równie dobrze mogą zrobić "kuku" kolumnom ustawionym na komodzie.
Po prostu trzeba wytłumaczyć dzieciom, że to dla taty ważne i nie wolno ruszać kolumn.
Ewentualnie sprawić sobie coś, co odgrodzi dzieci od kolumn, sprzętu audio. Na przykład kojec z furtką. Ale w tym kojcu będzie sprzęt.

I na koniec. Chcesz kupić kolumny (kolumny głośnikowe) a nie same głośniki, które to są tylko częścią kolumn, składową.
Czyli nie o same przetworniki elektroakustyczne, czyli głośniki Ci chodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Generalnie to tak - mam 32 m2 salonu i chcę kupić kolumny (nie głośniki przepraszam za błąd) podstawkowe.
Ale nie wynika to z niewiedzy (aczkolwiek specjalistą nie jestem) a z potrzeby dopasowania czegoś do salonu który posiadam bez zmiany układu funkcjonalnego który aktualnie bardzo mi odpowiada.
Nie mam komody/szafki pod rtv - wywaliłem ja jakiś rok temu i wszystko poszło na ścianę aby zrobić jak najwięcej miejsca.
Kiedy jeszcze ją miałem to jasne że rozważałem zakup sprzętu z budżetem kilkukrotnie większym , z kolumnami podłogowymi ale jak widać priorytety się zmieniają.

Zdaję sobie sprawę z ułomności tego rozwiązania ale będę musiał to zaakceptować co nie zmienia jednak faktu że chciałbym aby ten zestaw akurat w takich warunkach zagrał jak najlepiej.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny na wysokości 190 cm, to nie jest dobry pomysł. Regułą jest, że głośnik wysokotonowy powinien się znajdować jakieś 90 cm na podłogą, czyli na wysokości uszu słuchającego. Jeśli upierasz się przy niestawianiu niczego na podłodze, to może rozważysz możliwość powieszenia kolumn na odpowiedniej wysokości na uchwytach ściennych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś rozwiązanie, ale jak pisał kolega Angel, w tak dużym pomieszczeniu monitory mogą nie dać dźwięku odpowiednio wypełnionego niskimi tanami . Będzie to pewien kompromis i trzeba zredukować oczekiwania, co do brzmienia. Myślę, że z powodu ograniczonego miejsca na półce powinieneś się rozejrzeć za dobrymi aplitunerami lub wzmacniaczami z funkcjami sieciowymi pracującymi w klasie D. Wiele audiofilskich firm ma je w ofercie, jednak to często poziom cenowy wyższy niż wspomniany Ceol N9.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę że muszę iść na kompromis dlatego też pytam o głośniki które jakoś dadzą sobie radę w takiej konfiguracji.
Zastanawiam się czy po prostu nie kupić tego zestawu ze standardowymi głośnikami i zobaczyć jak to gra a później zastanowić się jak można to poprawić.

Czy możesz dać przykład takiego wzmacniacza z funkcjami sieciowymi - zaciekawił mnie temat? Na szybko w sieci wyskoczyło mi np: Onkyo TX-L20D
Rozumiem że w takie konfiguracji musiałbym dokupić osobno odtwarzacz CD?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...